Izpit iz upravnega postopka - zup

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. mar 2009 19:31

Loni jaz sem v prejšni službi morala opraviti izpit za imenovanje v naziv, katerega del je tudi Zup, v zdajšnji službi mi tega niso priznali, pa sem morala Zup še posebej delat. Anitram1 ta izpit ni samo za upravne enote, mislim, da so ga delale tudi punce na davčni itn. Izpit je različnen za 5.,6. in 7. stopnjo izobrazbe. Jaz sem delala za 5. če te kaj več zanima ti lahko napišem, ampak mislim, da je bila že enkrat tema o tem, pa sem se tam razpisovala. Začetnica

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. mar 2009 19:31

Večino informacij najdeš tukaj: http://www.mju.gov.si/si/usposabljanje_in_strokovni Če se boš prijavila na Zavod za zaposlovanje se pozanimaj, če bi te oni 'poslali' na izpit. Moja prijateljica je izkoristila to možnost. Seveda stroške krije zavod. roža

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. mar 2009 19:32

Vsi v upravi ga ne rabijo imeti. Mislim, da ga ne potrebujejo strokovno tehnični delavci (npr. tajnica), uradne osebe pa ga morajo imeti (referenti, svetovalci). Začetnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. mar 2009 20:06

ZAČETNICA je napisal/a:
Loni jaz sem v prejšni službi morala opraviti izpit za imenovanje v naziv, katerega del je tudi Zup, v zdajšnji službi mi tega niso priznali, pa sem morala Zup še posebej delat.Anitram1 ta izpit ni samo za upravne enote, mislim, da so ga delale tudi punce na davčni itn.Izpit je različnen za 5.,6. in 7. stopnjo izobrazbe. Jaz sem delala za 5. če te kaj več zanima ti lahko napišem, ampak mislim, da je bila že enkrat tema o tem, pa sem se tam razpisovala. Začetnica

Moja prijateljice ga je delala tudi za v novo službo - postala je referentka na tehničnih pregledih. Izgleda, da je precej široko uporaben.

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2009 20:16

Ja, ker se na tehničnih pregledih dela tudi registracija vozila (to pa spada v upravni postopek) Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. mar 2009 20:47

Na linku, ki ga je navedla roža,v se piše. Meni je najbolj všeč ta del:

 

Strokovni izpit za imenovanje v naziv - V skladu z Zakonom o spremembah in dopolnitvah Zakona o javnih uslužbencih (Uradni list RS, št. 65/2008) se strokovni izpit za imenovanje v naziv z dnem 15. 7. 2008 ukine in nadomesti z obveznim usposabljanjem za imenovanje v naziv. Informacije - glej pri seminarjih.

 

In tako grem jaz junija za tri dni poslušat predavanja brez opravljanja izpita.

Lahko si uradnik, pa ti nit reba opravljati ZUPa, če nimaš opravka z upravnim postopkom. In jaz sem ena takšnih.

Loni Makaroni

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

19. mar 2009 20:54

Loni Makaroni, jaz tudi grem junija (18-20. junija) poslušat predavanja, ki nadomestijo izpit za imenovanje v naziv. Super, da ni izpita, ki je bil kar težak, vendar sem prepričana, da bodo izpit uvedli nazaj, ker ga imajo ostali profili še vedno. So pa prisotne kritike predavateljev, ki pravijo, da se pridejo poslušalci samo vpisati in nato odidejo. Kar pa se tiče izpita iz ZUP-a ga morajo opraviti tisti, ki vodijo upravne postopke, razen za enostavne upravne postopke ga ni potrebno imeti. Kateri so enostavni pa je določeno z vladno uredbo (ali pravilnikom, ne vem sedaj natančn). zoja2

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. mar 2009 21:35

zoja2, potem se vidiva tam. Pa ne kliči hudiča, ker sem že 10 let v isti službi, pa me pošiljajo na raznorazna usposabljanja kot da bi bila še vedno začetnik.

Loni Makaroni

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

19. mar 2009 22:04

Kdo pa predava to? Jaz imam ravno ta predmet ta semester na faksu.. sa_ sha

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. mar 2009 5:40

Sa-sha a potem hodiš na Upravni faks? Kdo ti bo pa predaval? Jerovšek mogoče?

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti