Poceni in okusno praznovanje.

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

tema odprta - 11. apr 2003 15:01 | ogledi: 5.995 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Ker sem z Gorenjske in bom kmalu praznoval, me zanima, ali je mogoče pripraviti poceni in okusne jedi za neko praznovanje za približno 20 ljudi. Vrednost vseh sestavin za jedi naj ne bi presegla 10.000 sit. Za predjed sem na primer razmišljal o prebrancu, lahko pa je karkoli drugega. Morda bi z odgovorom razveselil še koga drugega, ki se pripravlja na praznovanje.

LP.

Janez

Janez Kadivec

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

11. apr 2003 15:40

Praznovanje kot ga vi pripravljate ( manj kot 500 sit po osebi) ni praznovanje, oprostite , pasulj pa ni jed za praznovanje. Če ste z Gorenjeskega, najbolj po ceni se boste naužili res lepega zraka. LP koste

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

12. apr 2003 9:53

Janez, boste povabili mlajše ali starejše ljudi? Bodo tudi otroci? Boste praznovali doma ali na odprtem? Bi želeli hladne jedi (npr. bife) ali tople, ki se jedo za mizo? lp, Janja

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

14. apr 2003 7:50

..10.000 za vse?? Res, da ste iz Gorenjske in tam slovite po varčnosti..ampak pridejo ternutki, ko more človek reskirati malo več denarja, kot so rojstni dnevi ali kakšne obletnice.. Drugače je boljše, da jih povabite na dom ..nakupite slano pecivo in pijačo.. in to je vse.. Če pa mene vprašate, raje nič ne naredim, če nebi bila pripravljena porabiti več denarja.. stella

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

14. apr 2003 10:07

Janez, mislim, da je najboljša rešitev kakšen dober golaž. Ponavadi ga imajo vsi radi in tudi cenovno bi šlo skozi. Zraven pa dober bel kruh in pivo, pa je. Kaj drugega za ta denar verjetno nebi šlo. LP Damjana

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

14. apr 2003 12:32

..ha ha .. saj veste tisto, kako Gorenjc nahrani 1000 piščancev z eno kilo pšenice ? Šipo da na pšenico... Dragi Gorenjc , predlagam ti, da nabaviš kruh, papir , narišeš nanj klobase in dodaš radirke...pa naj jedo kruh in klobase, pa kavo jim skuhaj, samo daj le nekaj zrnov cele kuhat notri, ker.če bo premočna , jih bo potem bolela glava..pa bodo hoteli imet še tablete..., no v tem primeru jim postreži pa kaj osvežilnega.. okna odpri na stežaj... Ha , to bo fešta, še dolgo se bo govorilo o njej Lep pozdrav in napiši, kako si se odrezal !

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

14. apr 2003 14:37

Hvala za duhovite pripombe. Nekatere so me spravile v smeh. Večina zadeve sploh ni prebrala. Nekateri niti ne razlikujejo med prebrancem in pasuljem. Vprašanje se je glasilo, ALI JE ZADEVO MOGOČE PRIPRAVITI za tako vsoto, ker običajno več ljudi več ve. Niti nisem rekel, da bom porabil toliko, niti ne trdim, da je to mogoče. K temu me je spodbudilo razmišljanje gostilničarke ob nakupovanju mesa. Slučajno sem ujel del pogovora z njenim možem, ko je kupovala meso. V eni štacuni so imeli eno akcijo in rekla mu je, da en zrezek pride 50 SIT!!!. Koliko ga plačamo kot stranke, verjetno ni treba posebej omenjati. (Če torej naredim 100 zrezkov po 50 sit, bom zapravil 5000 sit). Ob tem bo lahko vsak dobil 5 zrezkov!!!. Ha ha. Očitno znajo gostilničarji dobr zaslužit. Če tako druščino (okrog 20 ljudi) druščino povabiš v gostilno, običajno plačaš med 50 in 100.000 sitov. Lokacija bo odvisna od vremena. Če bo lepo bomo zunaj, sicer notri. Na praznovanju bodo tudi otroci. Kot se mi zdi, bodo najraje jedli čevapčiče z žara. Nekaj možnosti za solate: Solate: - Motovilec ali druga zelena solata z domačega vrta z jajci (vrednost = 200 sit) (približno 1 kg) (njami) - Regrat z jajci ali s krompirjem (vrednost = 200 sit) (približno 1,5 kg) (njami) - Mešanica koruze, fižola in čebule (vrednost = 500 sit) (približno 2 kg) (njami). Kruh bom spekel sam. Pripravil jih bom več vrst: belega, čebulnega, česnovega in polnozrnatega. (vrednost <1000 sit) (njam njam). LP. Janez66

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

14. apr 2003 14:38

ha..ha.. elektrika..voda..plin..osebni čas.. je pa vse zastonj? stella

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

14. apr 2003 14:46

Koliko si pa računate na uro in kdo vam jo plača? Nekaj pa že moraš naredit za svojo dušo...

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

14. apr 2003 16:01

Tako, Janez, naj ti ne vzamejo veselja razni preračunljivci LP Bojan

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

14. apr 2003 20:33

..ha ha .. prid k nam na Dolenjsko po regrat...že cveti...boš tudi za jajca prišparal..prosim te pa , da mi ne zameriš in mi zaupaš, kako boš spekel česnov kruh..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti