Poceni in okusno praznovanje.

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

15. apr 2003 9:21

Zakaj pa pasulj ni jed za praznovanje? Zakaj morajo biti le nekako praznične in nepraznične jedi? Jaz sem si vsako leto za moj RD zaželela ričet in ga šele za 29 dobila, ker kao na ta dan moraš jesti kaj posebnega. Sicer pa sva običajno s prijateljico praznovali skupaj RD in naredili pica party. Bilo nas je vedno okoli 15 in porabili sva (za hrano) res le kakšnih 10-15 tisoč s tem da je bil vedno pršut pa šunka pa filetki pa morje sirov...... ok sva zbrali tudi kaj z akcije, a običajno so ostale in sestavine in spečene pice, tako da šparanja ni bilo, pa vsak je svojo pico dobil. Ok pri pijači se vse konča. Če piješ vodo in limonado oz imaš domače vino (ki ga pač ne računaš) potem se da, drugače pa??? Plin, elektrika,.....čas, enako zapraviš če kuhaš za 20.000 ali 100.000 sit. Pri meni je šlo le nekaj drv. Vsega res nikoli ne računamo, kam bi pa prišli. Prebranac pa mnjami, pa golaž pa jota pa take stvari, saj ni nujno da so zrezki in odojk in.... ribe in... LP Mica Z kakšno idejo se da vedno priti pocen skoz in to tako da gostje sploh ne opazijo kako poceni je bilo, ampak si zapovnejo kako nenavadno in drugače je bilo. Mica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. apr 2003 10:58

V nedeljo sva z bratom racunala, ce je mogoce organizirat praznovanje za manj kot 100.000. Mislim, da je to mogoce, pripraviti moras pac primeren jedilnik. Zamislila sva si tudi nekaj idej: - testenine (za 20 oseb kupis priblizno 4 do 5 polkilogramskih zavitkov), ki jih zacinis na razlicne nacine. Npr. paradiznikova omaka je zelo poceni. Lahko pa naredis tudi hladne testenine s sirom, oljkami, feferoni, koscki sunke ali hrenovk ipd. - rizota - ker je pomlad predlagava pomladansko rizoto z zelenjavo. - tudi en golaz s polento bi se dalo za ta denar pripravit - razlicne solate, posebno se, ce imas doma zelenjavni vrt - za sladico lahko pripravis kak biskvit in ga nadevas z marmelado, pa tudi smetana ni pretirano draga. Potem pa: v tem casu smo itak (skoraj) vsi preobilni in presiti vsega. Na praznovanju je vazno, da se dobro pocutimo med sabo, da srecamo ljudi, ki jih imamo in nas imajo radi. Srecno ribica

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

15. apr 2003 11:05

Hja Drejči, tlele smo pa Gorenjci na boljšem. Pri nas je regrat še pod snegom..., tko da ga bomo lahko še en cajt iz naravne zamrzovalne skrinje ven jemal...:) K vam bi prišel edin po cviček...

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

15. apr 2003 11:30

Koncno tudi nekaj pozitivnih idej. Bil sem na enem sprejemu, kjer so nam postregli s kanapejčki in šampanjcem. Bilo je približno 100 ljudi. Kanapejčki so bili tako izvrstno pripravljeni, da človek kar dol pade. S tem mislim na vizuelni izgled. Kaj vse ni blo gor in zmešano med seboj. V bistvu je bilo tako nenavadno, da so te zelo pritegnili. O okusnosti sploh ne gre izgubljati besed. Za osnovne namaze lahko uporabimo celo paleto namazov, ki so na voljo v trgovini: sirni namazi raznih okusov (navadni, zeliščni, paprika, zeljenjavni), turistična, tunina, ribja pašteta, maslo, margarina, morda tudi kaj bolj eksotičnega). V nadaljevanju se lahko nadeva recimo francosko solato, papriko, paradižnik, kuhano korenje..., grozdje, kivi, maline, jagode...., orehe, arašide, mandeljne,...., dodaš razne vrste sirov....., o pestrosti mesnatega izbora sploh ne gre izgubljati besed. Običajno so zelo osvežilni. Sestavin se kupi zgolj toliko, kolikor se jih nujno potrebuje. Če kruh ne radi pečete sami, imajo na primer v Sparu francoske štruce (250g) po 62 SIT-> (1 kg = 248 sit). Kot pravita Mica in Ribica: Bistvo praznovanja je v druženju, dobrem počutju, da srečamo ljudi, ki nas imajo radi in jih imamo radi mi. Vse ostalo je zgolj spremljava... Če imaš nekaj idej in veliko časa, se da narediti marsikaj, čeprav ne stane veliko. LP Janez

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. apr 2003 12:16

Janez, za aperitiv jim lahko posrežeš gorenjski sadjevec. Kozarček vode, potem pivca močno udariš po hrbtu, da zapeče. Poceni zabavo ti želim. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 15. apr 2003 15:25:20

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

16. apr 2003 9:16

Kar se tiče raznih namazov, je najlažje narest namaz iz skute pa kisle smetane (aka Tamar...). Hehe, skupaj zmešaš pa dodaš res karkoli hočeš.

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

17. apr 2003 11:21

hudobci hudobni,...... gospod, jaz vam čestitam k vašemu prazniku, kot prvo. Pa tudi če ste tak šparoven človek, kot se prikazujete, morate bit vseeno fajn, če imate toliko ljudi, ki jih boste z veseljem povabili. Mnogokateri je bolj osamljen kot vi. Pa očitno znate tudi kruh pečt - in kdor kuha, slabo ne misli. PA NE SE SEKIRAT, ČE BOSTE MALO VEČ ZAPRAVILI!

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2003 11:43

Dragi Janez, Najlepša hvala, da si vrgel kost. Do solz sem se nasmejala, ko sem brala odgovore. Domišljija res ne pozna meja. Želim si še več takih zabavnih prispevkov, tebi pa lepo in nepozabno praznovanje. LP

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

17. apr 2003 16:16

Vse najboljše! Če se praznuje zaradi jedi, pač to ne more biti praznovanje. Meni največ pomeni, če se kdo zna dol sest, malo pokramljat, pa čeprav samo ob kavi in pecivu. Kdor samo pride na obed in se ob tem požvižga na druge, mogoče še komentira kako je bil lačen.....? Sama pripravim kakšno solato iz pašte ali riža. Kakšen tunin namaz, liptavski sir, za otroke hrenavke v testu, ali v mikrovalovki... Če boš imel piknik, pa je zelo dober mariniran piščanec v jogurtovi marinadi, ki se paca 24 ur. Tisti, ki preračunava še delo in elektriko, mogoče še bencin do trgovine, prav gotovo preračuna tudi koliko bo na praznovanju pojedel in glede na to, kupi darilo. In kdo je pri tem gorenc!?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. apr 2003 17:33

Tvoje vprasanje predstavlja res svojevrsten izziv. kaj bi predlagala: pecene nadevane piscance brez kosti – 3X – cena ~ 5.000, lahko ponudis tople ali hladne razne solate: krompirjeva, morda francoska, ameriski coleslaw = zeljna solata, motovilec in/ali regrad s fizolom, crna redkev s fizolom, cemaz… – cena ~ 2.000 jabolcna pita ali zavitek – cena ~ 1.000 nekaj drobnega peciva, slanega(kuminove palcke, grisine, pecivo iz listnatega testa…) in sladkega (domaci keksi) – cena ~ 2.000 Bila sem ze na zabavi kjer je bila glavna jed bograc, ki smo ga kuhali kar vsi udelezenci!!! in bilo je super. Vsec mi je tudi, kadar se dogovorimo in vsak prinese eno jed (pa se recept zraven) LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti