Torta winx stella

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

tema odprta - 19. mar 2009 7:18 | ogledi: 7.021 | odgovori: 39

letos nameravam sama peči torto za hčerin rojstni dan. no, bolje rečeno bo bolj babi pekla, jaz iščem ideje . hči si želi winx stello. na internetu sem našla eno zelo lepo, vendar ker sama nisem bogve kakšna kuharica, me zanima, kako bi "spacala" približno takšno torto. ali pa mi napišite vsaj, da kaj takšnega lahko naredijo le v kakšni slaščičarni

tukaj je še link od torte http://www.flickr.com/photos/tortedifiorella/139178

pujsa pepa

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

19. mar 2009 8:27

katka lopatka, HVALA ti za tako hiter odgovor. pujsa pepa

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

19. mar 2009 8:29

da najdem še, kaj za vraga je tičina masa, in torta bo nared pujsa pepa

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

19. mar 2009 8:36

ugotovila kaj je to katka, se ti zdi, da je tista torta, ki je v linku, oblečena v to tičino maso? pujsa pepa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

19. mar 2009 8:39

Če jo želiš sama narediti jo išči pod ponarejena tičina masa. Oziroma, to ti bodo vedele svetovati tiste pupe, ki so že delale s to maso (po slikah sodeč so prave mojstrice), jo kupiš v Pekarni Vrhnika na Brnčičevi v Ljubljani. Vendar, kolikor se spomnim, jo prodajajo samo v večjih količinah. Je pa še ena varianta, da neseš slikico od te Winx-ice v ta isto pekarno, ali pa povprašaj v slaščičarni, ki ti je najbližja, in to slikico poskenirajo na hostijo, ki jo potem samo položiš na tortico. Mislim, pa da lahko pošlješ v pekarno Vrhnika sliko in ti to pošljejo po pošti. Lp, Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. mar 2009 8:57

Vse je res, kar pravi Moycaa :)

Torta na linku je oblečena v maso, ja. Ponarejene tičine mase se sama za prvič ne bi lotila, mogoče bi bilo preveliko razočaranje, če ne bi uspelo. Lahko pa jo prej poskusite doma narediti (ne prav za to priliko, ampak kar tako) in malo povadite.

 

Drugače pa imajo to maso za kupit na Brnčičevi, kot svetuje Moycaa, a skupaj le 7 kg. Dobiš jo tudi na spletu 6 kg in je cenejša

http://www.ramstrgovina.com/rams/izdelek.php?izdelek=56

 

Torto lahko oblečeš tudi v marcipan, ampak bo rjavkasta, ne bela. Winxica bo pa ista, saj se marcipan lepo barva.

Le da ne bi torte mazala s smetano, pa potem gor dala Winxico iz tičine, ker se tičina na smetani stopi in ne sme priti v stik z njo.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

19. mar 2009 10:11

katka, sem gledala v tvoj album, pa album od stane.r. pa kaj takega jaz nikoli skup ne spravim. v bistvu sem že obupala nad pičino torto, in ravno tega me je groza, da bo polomija, kam potem v soboto dopoldan po novo torto??? trenutno poizvedujem za hostijami bom pa pokazala slike še mami, onaje večji strokovnjak od mene. pujsa pepa

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

19. mar 2009 11:09

Pujsa pepa če tičina ne bo uspela, boš pa tičino odstranila in torto okrasila s kremo. Nenazadnje se lahko rešiš tudi tako, da barvno sprintaš winxico in jo plastificirano daš na torto. Sicer ni za pojest, je pa zagotovo primerna rešitev za soboto tik pred zdajci. Veliki uspeha pri izdelavi torte ti želim! LP pujsek

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

19. mar 2009 12:42

Pujsa pepa, vse se da! Ne obupuj že vnaprej. Z nasveti, ki jih najdeš pod recepti, skoraj ni mogoče, da bi se ti ponesrečilo. Kot vidiš, so članice vedno pripravljene priskočiti na pomoč.

 

barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti