Aparat za peko kruha-težave z odstranjevanjem pečenega kruha

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

tema odprta - 18. mar 2009 23:48 | ogledi: 5.260 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Zanima me zakaj tako težko dobimo ven kruh iz avtomata za peko kruha?Jaz ga do sedaj sama še nisem dobila, ampak vedno moram prosit moža.

Naj povem, da lopatice za gnetenje namažem z margarino, posodo tudi in jo celo potresem z moko. Poskusila sem tudi preb posipa z moko, pa je bilo še slabše. Imam Moulinex aparat.

Jaz nimam ideje kaj je narobe, vaši nasveti so seveda več kot dobrodošli.

Hvala.

T

Tinqa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2009 6:13

Ja, saj ne more bit nevem kakšen problem: takoj po končanem pečenju, posodo izvadim ( zaščitim se s krpo, da me ne opeče ) in na deski ali pultu, na katerem je krpa udarim s posodo ( obrnjeno narobe ) in kruh izpade, lopatica je v glavnem v kruhu in je posebej izvadim. Ni ti treba pred peko ničesar mazat ali posipat. Pri tebi se je verjetno lopatica prilepila za " pogonsko os " in zaradi tega težje gre. Jaz lopatico zmeraj snemam, ne dopustim, da se fajni prilima ( zapeče ) za os.

ežoj

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

19. mar 2009 6:44

Ja, takšen problem imam tudi jaz. Ežoj, poizkusila sem tudi že tvojo varianto, pa mi kruh sploh ne gre ven. Sedaj kruh ohladim in ga ob strani potegnem ven z roko, zato ga pa lahko jem samo jaz, ker je grde oblike, včasih sta lopatici v kruhu, drugič pa se spodaj kruh strga in ni prav nič lepo za pogledati. Imam pa še eno težavo: kupujem že pripravljeno moko, se mi pa velikokrat zgodi, da je en kruh lepo visok, iz druge polovice moke pa je nizek, kot da ni nič vzhajal (iz kg moke spečem dva kruha). Kaj menite, zakaj se mi to dogaja? Lep sončen dan! ursula-ce

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. mar 2009 6:50

Ko je kruh pečen, dam posodo iz avtomata in jo pustim zunaj deset minut, potem pa jo obrnem okrog in stresem kruh ven. Če pa takoj po peki stresem kruh iz posode, je pa težje in nikakor ne gre. Poizkusi pustit posodo nekaj minut zunaj in nato stresi kruh ven. LP! fakin712

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

19. mar 2009 6:56

Po gnetenju testa vzamem lopatice ven in tako gre tudi pečen kruh lažje iz posode. mišika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2009 7:28

A ja, jaz ( verjetno tudi drugi ) vedno dam nekaj olja.

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. mar 2009 7:59

ursula-ce je napisal/a:
Imam pa še eno težavo: kupujem že pripravljeno moko, se mi pa velikokrat zgodi, da je en kruh lepo visok, iz druge polovice moke pa je nizek, kot da ni nič vzhajal (iz kg moke spečem dva kruha). Kaj menite, zakaj se mi to dogaja? Lep sončen dan! ursula-ce

 

Hm, ursula-ce, če kupuješ moko, v kateri je že kvas, se lahko zgodi, da je večina kvasa v prvi polovici moke, v drugi pa ga je potem premalo. Ne vem, samo ugibam!

LP

cervus

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. mar 2009 8:18

Moj prvi aparat je bil z dvema gnetilkama in sem precej težko dobila kruh iz posode. Pri drugem imam eno gnetilko in se mi je celo zapekla na os, tako da je sploh ne morem odstranit, kruh pa vseeno kar zleti ven.

Nekateri aparati imajo zelo vzporedne stene posode in spodnji rob ( med stenami in dnom posode) zelo oster, v kotu 90 stopinj in mislim da so to lahko tudi vzroki, da kruh težje odstranimo.

Aki

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. mar 2009 8:24

Pripravljeno mešanico je treba čimprej porabit, na enih vrečkah piše, da v 14 dneh po odprtju. Da bi bila mešanica s kvasom premalo zmešana bi bilo težko, ker ne mešajo vsako vrečko posebej. Tudi sicer mešanice niso dolgega roka, če ti ne vzhaja več in, da ne bi moke zavrgla, ji dodaj kvas, pa  ne bo  problema.

 

Gnetilke ponavadi odstranim in gre kruh lažje ven, če jih pozabim, jih po peki malo zavrtim na zunanji strani, par mm v levo in desno. Je pa treba  posodo kar precej stresati, da pade kruh ven, vsak ima svoj sistem, sama delam podobno kot ežoj,  parkrat udariš, pa je. Notranja  prevleka se "izrabi" in odrgne  in  iz tega razloga sem ta teden kupila novo posodo.

Lijana

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

19. mar 2009 8:35

Pozdravljeni! Ko je že ravno tema o kruhomatu upam da ne bo zamere če še jaz pristavim lonček in postavim vprašanje. Zanima me, zakaj mi včasih gnetilki "obstaneta", večinoma samo ena, druga mesi normalno? Potem ktuh ni dobro zmešan. Obe dobro "pritrdim". Pa še to, ne upam si nastavit aparata, da bi delal čez noč, zaradi prej omenjenega razloga in tudi zato, ker se ob enaki količini kvasa in sestavin kruh tako dvigne da se prilepi na zgornji pokrov. Glede jemanja kruha iz posode pa tako: pustim ga par minut in tako kot ežoj potolčem, če pa ne gre pa potem naredim tako kot LIJANA. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore. špelči

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

19. mar 2009 9:01

Jaz vedno dodam v kruh malo olivnega olja. Ko se kruh speče, ga pustim 10 min v posodi, da se ''polula'' in potem kar sam zleti ven brez problema. Lp mina20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti