Kupovanje čajev preko spleta

awi2  

član od: 18.3.2009

sporočila: 1

tema odprta - 18. mar 2009 17:57 | ogledi: 6.406 | odgovori: 7

Mene pa nekaj zanima... Je kdo že kupil čaj preko spleta in če že – kje? Z veseljem bi namreč naročeval čaj kar preko spleta, ker ga spijem kar nekaj... Kako je s tem – se vam zdi splet sploh pravi naslov za nakup čaja ali bodo čajnice še naprej prednjačile?

Lp

awi2

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

18. mar 2009 18:04

Moj sin v glavnem dosti stvari naroča preko spleta.Tako,da mislim,če bi bil čaj na tem spisku bi ga tudi.Ampak ge ne in ga kupujemo kar v čajnici.Gleda kakovost,ceno.. dari

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

18. mar 2009 18:25

Čajna hiša Cha na svoji spletni strani ponuja nakup na spletu. Mislim, pa, da imajo trenutno spletno stran v prenovi.

Tanja05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2009 9:15

Na spletu kupujem knjige in v 90% gre za strokovno literaturo (ker se je tam najlažje dobi). Najslabši del teh nakupov je tisto, ko se je treba z listkom odpraviti na pošto in prevzeti paket (poštar nosi dopoldne, takrat smo pa v službi, prevzem zasebnih stvari na službeni lokaciji mi je pa totalno nespodoben)....Skratka, tisti del, ko enkrat na mesecem stojim s poštnim listkom v vrsti (vedno je ali dolga ali je pa nekdo pred mano pozabil osebni dokument in potem benti, ker mu ne izročijo paketa...) in poskušam za stalažami z nagrobnimi svečami in kičastimi igračami (ja, to prodajajo na pošti) vzpostaviti vizualni stik s poštno uslužbenko....to ni posebna radost. Skratka, meni to finale na pošti dodobra zagnusi spletno nakupovanje. Kupila sem nekaj igrač za darila. To pa zato, ker je proizvajalec prodajal po spletu, drugih virov pa ni bilo. In v tem primeru mi je nakup+čakanje v vrsti na pošti vzelo manj časa, kot bi mi vzelo časa iskanje substituta. In se mi zdi, da je to vodilo za spletno nakupovanje: če ti klikanje+čakanje na pošiljko+čakanje na prevzem pošiljke vzame manj časa in energije kot bi ti vzelo neposredno nakupovanje, potem se kupi na spletu (jasno, varnost in te stvari se upoštevajo), v nasprotnem primeru pa ne. Čeprav, še jaz, ki sploh nisem tea person (sem coffee person) razumem sprehod v čajnico kot en ultimativni užitek. Tu se splet skrije. Ga ni čez pomladno jutro v našem lepem mestu, ko se ob 8.30 pojaviš na tržnici in potem ob 9. uri na Starem trgu (eni po čaj, drugi po kavo) in potem še malo ob Ljubljanici in bereš časopis, srečuješ znance, pa kakšno rečemo....in potem smo eni že lahkotni, ker smo že naredili nakupe, drugi pa zajemajo pogum, da bi se spopadli s sobotno gnečo ob 11. uri.... Vendelina jr.

lana_s  

član od: 17.2.2009

sporočila: 35

24. mar 2009 9:53

Midva veliko kupujema preko spleta. Če bi veliko čaja spila in bi kje na spletu našla kakšnega dobrega, bi tudi to, če ne bi bila previsoka poštnina, torej višja od cene čaja. lana_s

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

5. apr 2009 10:56

priporočam drejčkov nasvet. imajo najboljši izbor od vseh čajnic, ki jih poznam. dobiš zelo redke čaje, vse je prvovrstno in sveže. če bo kdo v prarizu priporočam obisk. imajo več čajnic, priporočam tisto v marais, rue du bourg-tibourg. @vendelina se strinjam, da je nakup preko spleta malo nestimulativen. jaz na zalogo kupim čaje, ko potujem in si vzamam čas. vendar veš, paket ti lahko tudi dostavijo, na obvestilu, ki ga dobiš imaš telefonsko št. za ponovno dostavo in ti ga z veseljem pripeljejo na dom. tudi odpiranje paketa doma ni tako zanemarljiva izkušnja. saj spominja na odpiranje daril, ki jih prinese dedek mraz ;) cellnet

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

12. feb 2011 7:34

Sem že kupovala zeleni čaj preko ebaya. Tam imaš veliko ponudbe in tudi dostava je bila hitra. Poslali so mi pa direktno iz Japonske. Drugače mi je pa res najlepše ko se sprehodim do čajnice in tam kupim čaj. emmy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti