Potovanje na nizozemsko

neznan uporabnik

20. apr 2011 13:54

Sem slišal ja, da radi v Belgijo hodite od tam. Ker je vse ceneje pa še bolj noro kot  Holandiji. Mah, uživaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, Nena.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

20. apr 2011 21:28

Kak je blo v Belgiji? Vidim,da si back. Raport, prosim lepo.

 

Multivitamin

multivitamin

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

20. apr 2011 23:02

nisem se nazaj, vracam se v soboto ...

Si ze slisal za wairless internet ??? Moz vozi, jaz surfam

Nena-morje

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

20. apr 2011 23:43

Se strinjam z vsem, kar je gor napisano. Jaz se res ne bi poskusila po Amsterdamu voziti s kolesi. Se mi zdi vec kot prevec nevarno .... Ponavadi grem naokoli vedno s tramvajem ali pa pes... Drugace multivitamin, sem jaz tudi 4 leta na severu v Groningenu zivela, zdaj pa sva se preselila na vzhod Nizozemske. V Amsterdamu pa se vedno pocutim kot turist. Drugace pa priporocam obisk Keukenhofa, ceprav je sezona cvetenja tulipanov in etc. konec aprila ze malo na koncu, Alkmaar je super mesto s "trgom sira"(kaasmarkt) in tudi Haarlem. Pa seveda Delft, Leiden in Gouda. V blizini Amsterdama je tudi Utrecht, ki je tudi zelo lusno mesto. Groetjes, Meta Meta

neznan uporabnik

21. apr 2011 0:01

Se popolnoma strinjam Mientje. Mi smo dve leti bli v Groeningenu in potem v Stadskanaalu. Pa potem eno leto še v Adamu. Tud jaz se po Amsterdamu ravno z biciklom ne bi vozil. Prvič ti ga vkradejo v sekundi. Ja tud klešče one sado-mazo majo in preščipnejo ketno. Če se kaj buniš lahko odletiš v kak kanal. Tramvaji in busi so čist okej za tam. Pa niti Adam ni tok strašno velik.

 

@nena - si pa žleht veš.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

21. apr 2011 8:33

Hvala. Ona muhera mi je pritegnila pozornost. Jaz bi s kolesa padel itak. Mmmmm.

 

Multivitamin

multivitamin

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

21. apr 2011 10:01

multivitamin je napisal/a:

Hvala. Ona muhera mi je pritegnila pozornost. Jaz bi s kolesa padel itak. Mmmmm.

multivitamin

Aha, sedaj mi je pa jasno, zakaj se ti zdi kolesarjenje po Amsterdamu tako nevarno. Jaz muher ne gledam, če jih bo pa mož preveč gledal, naj pa kar pade s kolesa. Za kazen!

Vsekakor si je dobro prebrati tole, glede na objave http://www.canada.com/travel/bicycle+friendly+citie

http://www.treehugger.com/files/2010/01/worlds-11-most-

in trume kolesarjev, ki napadajo Amsterdam, pa menda ni tako nevarno.

Še najbolj me skrbi Nolin post, ker se najdem tako med resnimi kolesarji kot med zijalastimi turisti.

Nazadnje bo pa kakšen dež in bo kolo ostalo na tregerju.

LP, V.

neznan uporabnik

21. apr 2011 11:25

Eee,draga Vilma, da nauš še ti z bicikla padla, ko boš zijala muhere pa muherote po Amsterdamu. Tam se izlaga,sprejhaja itd zelo veliko lepih, veš. Ma, uživaj v lepoti mesta in ljudi.

 

Multivitamin

multivitamin

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. apr 2011 11:47

No, Amsterdam sem prekolesarila po dolgem, počez in naokoli, kolo sem si izposodila kar takoj zraven železniške postaje. Nisem se počutila nič kaj pretirano ogrožena, še najbolj nevarni so se mi zdeli drugi kolesarji. Tudi ukrdli mi niso nič. Mogoče me je utrdilo, ker si kolesarsko kilometrino že več kot 20 let nabiram po Ljubljani, tako da sem se naučila boriti za svoj življenjski prostor na cesti v mestu in življenje samo izven mesta. Vsaka šola je za nekaj dobra.

Lep dan!

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti