Barvanje pirhov

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

10. apr 2017 14:28

Oaza je napisal/a:
Ninja24 je napisal/a:

Jaz pri naravnih barvilih prakticiram zadevo tako, da en dan prej pripravim "barvo", kurkumo, čebulo ali rdeče zelje z malo kisa dobro prekuham, ohladim in v mrzli "barvi pustim jajca (surova) čez noč, naslednji dan jih skuham v tej barvi. Priporočam pa bela jajca, ker ti naravni odtenki so res bolj blagi in se na rjavih (razen čebule in vina) slabše vidijo.

 

Ninja24

Hvala, Ninja24. Ali daš celo stekleničko korkume? In kako dolgo jih potem naslednji dan kuhaš?

Mopsika in The Tina, hvala tudi vama!

LP, Oaza

 Jaz sem v cca pol litra stresla celo stekleničko, kuhala nekje 5 minut po vretju, nato pa naslednji dan, ko so se jajca čez noč namakala zavrela in kuhala cca 7-8 minut (toliko, da so jajca v trdo kuhana, ker predolgo kuhanje povzroči, da rumenjak postane zelen in je prav grozno za jest, vsaj meni ;)

Ninja24

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

11. apr 2017 6:39

Zdravo, 

Jaz sem kupila prepeličja jajca že nekaj časa nazaj, in sem jih spihala, da se nebi pokvarile. Zanima me, ali jih lahko isto v kurkumi pobarvam, da jih kuham ali se bodo uničile?

 

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Leikolinko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti