Barvanje pirhov

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

20. mar 2009 16:03

No vidiš Emma, da je potem bolje rumeni muškat kar spiti. Moycaa

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. mar 2009 16:07

Moycaa je napisal/a:
Uh, rumeni muškat bi raje spila, kot pa v njem barvala jajca. Moycaa

U, jaz tudi! Ali pa - Emma - narediva menjavo: jaz tebi teran, ti meni muškat

Mojca

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

2. apr 2009 18:26

Super koliko nasvetov za barvanje pirhov,zlasti tisti so mi všeč ko jih lahko barvamo naravno pa naj bo to v vinu ali s čebulnimi olupki.Mislim da bom lahko delala poskuse na več različnih načinov,ker bi rada pesenetila svoje pravnuke mislim da mi bo uspelo s pomočjo vaših nasvetov. mark5

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

9. apr 2017 21:24

Je barvanje s kurkumo preizkušeno uspešno? Če dam celo stekleničko v lonec mrzle vode, dodam jajca in jih počasi kuham do vrenja ter potem še kakšnih 20 minut? In ohlajam v tej tekočini čez noč?

Kaj menite, ste že poskusili na ta način?

LP, Oaza

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

9. apr 2017 21:59

Jaz pri naravnih barvilih prakticiram zadevo tako, da en dan prej pripravim "barvo", kurkumo, čebulo ali rdeče zelje z malo kisa dobro prekuham, ohladim in v mrzli "barvi pustim jajca (surova) čez noč, naslednji dan jih skuham v tej barvi. Priporočam pa bela jajca, ker ti naravni odtenki so res bolj blagi in se na rjavih (razen čebule in vina) slabše vidijo.

 

Ninja24

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

9. apr 2017 22:13

   Jaz bom pa letos dala med rumene in rjave čebulne olupke tudi ingver v prahu, prejšnja leta sem dajala zafraniko od Droge.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

9. apr 2017 22:15

Kuhanje do vrenja + 20 min je za jajca malo preveč. Rumenjak dobi neprijetno teksturo in postane zelenkasto siv ob robovih, če je predolgo kuhan. Poizkusi tako kot pravi Ninja.

the tina

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

10. apr 2017 7:13

Ninja24 je napisal/a:

Jaz pri naravnih barvilih prakticiram zadevo tako, da en dan prej pripravim "barvo", kurkumo, čebulo ali rdeče zelje z malo kisa dobro prekuham, ohladim in v mrzli "barvi pustim jajca (surova) čez noč, naslednji dan jih skuham v tej barvi. Priporočam pa bela jajca, ker ti naravni odtenki so res bolj blagi in se na rjavih (razen čebule in vina) slabše vidijo.

 

Ninja24

Hvala, Ninja24. Ali daš celo stekleničko korkume? In kako dolgo jih potem naslednji dan kuhaš?

Mopsika in The Tina, hvala tudi vama!

LP, Oaza

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. apr 2017 10:05

Jaz jajca v trdo že dolgo ne kuham prav dolgo. Pustim, da zavrejo, vrejo nekaj minut, potem pa pustim, da se v tej vodi ohladijo. Vedno so lepo kuhana in nikoli ni zelenega okoli rumenjaka. To sem nekje prebrala in deluje. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti