Barvanje pirhov

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. mar 2009 10:49

MamaF, s kurkumo naredi tako, da daš najprej veliko kurkume v lonec in dodaš malo vroče vode, da se bo lepo razpustila (med mešanjem), potem pa zalij s preostalo vodo (hladno) in dodaj jajca. Pa še to- previdno s kurkumo, ker je je zelo težko odstraniti tako z obleke kot tudi s pohištva. Sem spregledala en madež na robu pulta in sem potrebovala zelo dolgo, da sem se ga znebila. Terančki so pa 1A! fresh

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

20. mar 2009 10:50

Vem, da ste o tem že pisale, a vseeno. Ali se res NIČ ne čuti okus po vinu , če barvaš recimo v teranu. Vem, da še ni nihče umrl zaradi kapljice alkohola, vendar pri nas ne bi nihče jedel jajc z okusom po vinu. Zato sem vprašala. Pa še nekaj me zanima. Ali bi bila razlika v barvi, če v trgovini kupiš flašo terana, ki je cenejši, od te barve, ki jih imajo jajca na sliki Mame F. Brihta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

20. mar 2009 11:57

Eno vprašanje (sem prebrala vse linke in nisem našla odgovora!) - ali je katera poskusila kuhati jajca v belem vinu - mogoče v kakem rumenem muškatu - ali mislite, da bi prišla ven zlata s svetlečimi kristalčki? Emma07

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. mar 2009 12:32

Upam, da odgovori ne bodo prepozni

1. barvala sem z našim domačim teranom (ne, nisem delala škode , sem uporabila ostanke preteklega leta), tako, da ne bi mogla reči, kaj se zgodi s kupljenim, čeprav nič ne dvomim, da jajca ne bi bila lepo obarvana. Poskusite, kaj čem reči!

2. za tiste, ki se bojite okusa po vinu : jaz nimam občutka, da bi imela "teranova" jajca po vinu kaj okusa - nekoliko se obarva le beljak, če lupina pač poči (ampak to se zgodi itak pri vsakem barvanju). Brihta, tebi svetujem, da žrtvuješ dva deci vina in puskusiš v majhnem lončku skuhati za probo eno samo jajce - pa boste presodili ali okušate vino ali ne, da ne bi bilo razočaranja.

3. Intenzivnost barve je po mojem odvisna tudi od jajčne lupinice, ne samo od časa barvanja jajc. Svetlejše lupine se obarvajo res temneje oz. intenzivneje kot temne, kristalčki pa nastanejo pri vseh enako.

Jaz naredim tako, da jajca naložim v hladen teran, počasi zavrem, pustim vreti na majhnem ognju kake pol ure (res ne vem natančno, ker ponavadi medtem itak počnem še kaj drugega), potem pa kar pustim ohladiti v istem loncu - tudi čez noč, če kuham zvečer.

 

Fresh, hvala za idejo s kurkumo - letos bo gotovo na vrsti!

Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. mar 2009 12:41

MamaF, potem pa povaljati v suhih zeliščih, peteršilju, rdeči papriki, pa seveda v polenti in gresu, delati vzorčke iz ovsenih kosmičev...komaj čakam!

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Mamao  

član od: 20.3.2009

sporočila: 3

20. mar 2009 13:40

Čebula meni osebno naredi zelo lepo barvo, všeč so mi tudi vzorci poljske detelje ... Staro je dobro Pozdravček, Mama O

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

20. mar 2009 13:44

Uh, rumeni muškat bi raje spila, kot pa v njem barvala jajca. Moycaa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. mar 2009 14:03

Emma, dvomim, da bi se kaj obarvalo. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. mar 2009 14:55

Emma, obarvanja zanesljivo ne bi bilo, pa najbrž tudi kaj veliko kristalčkov ne.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti