Barvanje pirhov

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 17. mar 2009 16:29 | ogledi: 19.370 | odgovori: 42

Zanima če imate kakšne zanimive ideje za barvanje pirhov,zanimajo me naravne barve,tisto kuhanje v čebulnih olupkih vem rada bi kaj novega,letos so v trendu nežne pastelne barve hvala za vsak dober nasvet.

mark5

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

17. mar 2009 16:39

Meni so najlepši kuhani v teranu, niso pastelni so pa polni kristalčkov. sweets

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

17. mar 2009 16:47

Naravne pa hkrati nežne pastelne, to pa ne vem, če bo šlo skupaj. Pastelni pirhi mi še niso uspeli, čeprav sem se nekaj trudila z barvami iz trgovine. Včasih smo delali rdeče in zelene, uporabili pa tiste močne barve v majhnih paketkih. Potem sem imela testiranje bisernih barv, ki se dobijo v plastičnih ampulah in ki jih skupaj z jajcem povajaš po rokah (seveda v rokavicah ). pirhi so bili kričeči in malo lepljivi. Pa test pastelnih barv, ki se niso prijele. In šele potem sem odkrila čebulne olupke v kombinaciji z raznimi rastlinicami pa štunfi in je bila ljubezen na prvi pogled - ki še vedno traja. Aja! Pa kuhanje jajc v teranu, to je bila tudi luštna izkušnja. Temno vijolična do skoraj črna barva, pa polno kristalčkov, ki so se svetlikali. Zelo lepi pirhi! sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 17. mar 2009 16:47:54

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

17. mar 2009 16:49

tamala69 hvala za link sem dobila kar nekaj navdiha samo zanima koliko vina je pa potrebno za kuhanje ali ga kaj razredčiš hvala za odgovor pa lep dan še naprej. mark5

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

17. mar 2009 16:56

Vina ne razredčim, dam ga pa toliko, da so jajca pokrita. Kuham 10 min (kot za trdo kuhana jajca) in jih potem pustim v vinu tako dolgo, da se vse skupaj ohladi. Upam, da ti bodo "vinski" pirhi všeč. tamala69

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

17. mar 2009 18:27

Če se vino razredči potem ne bo kristalčkov, ker kristalčke naredi vinska kislina. Če boš dodala vodo bodo le vijoličasti pirhi. Tudi s kakšno slanino jih ne premaži, ker bo tudi uničilo kristalčke. sweets

neznan uporabnik

17. mar 2009 20:58

Lani smo pirhe barvali v črnem vinu - lepi vijolični s kristalčki, ki se lepo svetlikajo. Lepi pridejo tudi v čebulnih olupkih - nekaj v olupkih navadne čebule, nekaj pa tudi v olupkih rdeče čebule (bolj intenzivna rdeče rjava barva). Poskusila sem tudi že rdečo peso, žafranko in špinačo, pa se ni prijelo in sem jih nazadnje malo pokuhala še v čebuli. Ti kuhani v čebuli so lepi da nanje damo razne rastlinice in jih nato tesno zavijemo v najlonko in kuhamo. Lep vzorček dobimo tudi če jajce zavijemo v čebulne olupke in nato vse skupaj tesno stisnemo v nogavico - dobimo tak marmoriran vzorček in skuhamo. Lepi pridejo tudi če jih tesno povijemo s kakšno mrežo (od pomaranč ali česna) in dobimo tak kvadratast vzorček. Čez jajca lahko tudi navežemo navadne elastike v različnih smereh in dobimo tak fantazijski vzorec. V vseh teh primerih jajca potem kuhamo v čebulnih olupkih. Več ko je olupkov bolj je barva intenzivna. Odvisno je tudi od same osnovne barve jajčne lupine. Jaz vedno dam tudi kakšno žlico kisa v vodo v kateri kuham jajca in čebulo - baje se barva lažje prime. Na koncu ko so jajca kuhana in jih vzamem iz vode in očistim olupkov in ostalega pa na roke kanem malo olja in še tople pirhe povaljam v naoljenih rokah, da se lepo svetijo. tedi

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

18. mar 2009 8:19

Lani smo v "štunf" dali nekaj surovega riža in dali kuhat v čebulne olupke. Izredno lepo, posebno če imaš bela jajca.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

18. mar 2009 9:10

Mene pa zanima,ce mora biti ravno teran za kuhanje pirhov,ali je lahko tudi kako drugo vino. lep dan Majdina

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

18. mar 2009 10:27

Jaja lahko pobarvaš z korkumo,jajca-kuhana položiš v vodo kateri je korkuma in jih nekaj časa pustiš v kopeli nato vzameš ven in imaš oranžna jajca. toppy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti