Zelo umazane fuge med ploščicami

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

tema odprta - 17. mar 2009 11:52 | ogledi: 11.210 | odgovori: 17

oj, potrebujem nasvet, kako po požaru očistiti fuge med ploščicami... kar zajedel se je dim... ali možje, ali žene veste, kako se to lahko sčisti? prosim za odgovore - je to možno sčistit - s čim, ali prebarvat?...

hvala za odgovore!

pa, pa

inteligentka

neznan uporabnik

17. mar 2009 11:59

Za čiščenje fug se dobi posebno čistilo. Sama sem ga kupila v trgovini (privatniku) kjer prodajajo ploščice. Fuge se premaže oz. natopi s čistilom razredčenim z vodo, malo sem podrgnila s plastično krtačko (kot za nohte) in sprala. Ne vem imena, sem pa fuge lepo sčistila. l.p. tedi

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

17. mar 2009 18:52

Ja za fuge se res dobi posebno čistilo. Jaz sem ga kupila v Baumaxu. Piše pa prav " Čistilo za fuge". Sem pa zelo zadovoljna z njim, res odstrani še tako trdovratno umazanijo. rdeca jagoda

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

17. mar 2009 22:25

jaz sem jih " pobelila" z domestos čistilom. probaj, mani so ratale čisto bele. _kekec_

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

18. mar 2009 10:08

hvala za napotke, če imate še kakšno izkušnjo s tem pa prosim za nasvete... gre za hišo, ki je gorela in se je dim zažrl v fuge... čistilni servis temu ni bil kos... hvala za še kakšno idejo... pa, pa inteligentka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. mar 2009 11:39

Če čistilni servis ni zmogel očistiti, bi jaz na vašem mestu kar obnovila fuge, saj verjetno tudi smrdijo, če se je vanje zažrl dim. RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. mar 2009 12:36

Tu mi nekaj ni jasno. Ali je hiša gorela ali pa je gorelo v hiši? Če je hiša gorela (tako piše in pod to si človek predstavlja požar, ki zajame najmanj en prostor in po taki nesreči mora zadevo itak pogledati izvedenec), potem bi zadevo po požaru najprej moral pogledati kak gradbeni izvedenec (da se vidi, če je stvar varna za bivanje), potem bi se verjetno tam pojavili tudi kakšni zidarji, pa vodovodni inštalterji...in na koncu bi bilo treba zadevo prebeliti in bi rekla, da zna tudi pleskar kakšno reči o čiščenju fug (če pečar res ni bil potreben). In po takem sprehodu izvajalcev skozi objekt bi se tisti vonj po dimu že moral nekako izgubiti. Druga stvar pa je, če je v hiši gorelo (recimo, da je bil kak manjši požar, ki je zadimil, ni pa poškodoval konstrukcije) in je bilo potem potrebno očediti. Če čistilni servis zadeve ni očistil, potem se zadeva tudi v drugem čiščenju ne bo do konca popravila in po moje ni druge, kot da se pokliče pečarja. Vendelina jr.

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

18. mar 2009 12:38

Hojla! Ker sem se naveličala čiščenja fug smo čez ploščice pritrdili barvasto steklo,preprosta montaža st. in preprosto čiščenje. PL. mijamarija

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. mar 2009 12:55

Pa za božjo voljo Vendelina! Ali res moraš biti vedno tako zelo "pametna"??? Dobro da ima svet tebe, saj v nasprotnem primeru marsičesa ne bi vedeli... In inteligentka gotovo ne ve, kaj vse je potrebno narediti in katere strokovnjake peljati na sprehod skozi hišo, ki je gorela. In zakaj že se spuščaš v razglabljanje o tem, ali je gorela hiša ali v hiši? Vprašanje je jasno: "Kako očistiti fuge?" Da so umazane od dima, je povedano le zato, da ji ne bi svetovali kako se naprimer očisti plesen. Ojoj joj, smilijo se mi tvoji sodelavci, ki imajo v svoji sredini tako vsevedko in vseznalko, ki deli psihološke analize, vzgojne, kuharske, gospodinjske, zidarske, lektorske ... ... ... nasvete vsepovprek. Inteligentka, glede na to, da čistilni servis ni zmogel očistiti fug, bi ti svetovala da jih enostavno prebarvate. V raznih Mavricah, Bauhausih, Baumaxih in Obijih se dobi barva za fuge. Issi

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

18. mar 2009 13:43

Issi - se podpišem pod tvoj post. tuna1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. mar 2009 14:13

Issi, jaz sem pametna in to brez navednic. Če bi se pa rada prepirala, pa izvoli, mene to ne zanima, boš morala kar sama. O tvoji omiki pa raje ne bi (se še spomnim tistega tvojega umovanja o vinjetah). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti