Tajski ledeni čaj/kava

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 16. mar 2009 17:06 | ogledi: 4.689 | odgovori: 8

Omenjen čaj sem pila v ZDA v eni izmed tajskih restavracij in bil je božaaaaaansko dober! Malo sem že stikala po internetu za pripravo, in večinoma so navedene sestavine: 1-2 žlički tajskega čaja (??), vroča voda --> prelijemo in ohladimo, dodamo kocke ledu, in zalijemo s kondenziranim mlekom.

Vse jasno, zatakne pa se mi pri osnovni sestavini - čaju! A se ga da dobit pri nas in kje? Lepo prosim, če kdo ve, da deli to še z mano, ker se mi ga prav noro lušta! :)

V Čajni hiši še sicer nisem vprašala....mogoče bi ga znali imeti tam, ali pa pri Slamiču.

Super bi blo, če obstaja kakšna trgovinica s takšnimi eksotičnimi zadevami v Ljubljani, no, pa tudi čez mejo k severnim sosedom bi se peljala po ta čaj.... :)))

A je mogoče katera ta tajski ledeni čaj ali pa ledeno kavo že delala kdaj doma?

Hvala in LP

Zala

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. mar 2009 17:33

Zala, tajskega še nisem zasledila, zelo okusen pa je rooibusch čaj pripravljen na opisani način. fresh

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

16. mar 2009 17:38

tajski čaj je močen črni čaj (kitajski), ki mu dodajo začimbe in dišave, podobno kot indijskemu "chai". dvomim, da boš dobila že pripravljeno mešanico pri nas. ponavadi je glavni okus zvezdast janež (1 zvezdast janež za cca. pol litra čaja) lahko dodaš še vanilijo, nagljevo žbico, cvetove pomarančevca, cimet, tamarind. kondenzirano mleko ima kar nekaj sladkorja, če uporabiš evaporirano, ki ga lažje dobiš pri nas, pa še sladkaš... cellnet

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

16. mar 2009 18:02

Chai imajo v Müllerju. Pa tudi od teekane se ga dobi..trenutno ga imam od milforda, ki tudi ni slab. drugače pa je recept v bazi.. lp, sara slovinkita

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

16. mar 2009 22:10

samo da je glavna začimba pri chai-ju kardamom... in chai se pije topel, v malih skodelicah. vsaj tako ga servirajo v indiji. cellnet

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

17. mar 2009 10:31

cellnet je napisal/a:
tajski čaj je močen črni čaj (kitajski), ki mu dodajo začimbe in dišave, podobno kot indijskemu "chai". dvomim, da boš dobila že pripravljeno mešanico pri nas. cellnet
Na to sem streljala... slovinkita

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. mar 2009 15:42

Hvala vsem za nasvete. Bom pogledala v Muellerju, če ne bom pa sama probala ustvarit kakšno mešanico s črnim čajem iz čajnice in dodanimi začimbami. Ja, to sem brala da je zvezdasti janež obvezen... Pa poskusila bom tudi roiboos čaj na ta način - fresh, hvala za idejo :) Poročam po eksperimetiranju! LP,z Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. mar 2009 15:45

Cellnet, evaporiranega mleka pri nas še nisem kje našla, vem samo za kondenzirano (najdeš v vseh večjih supermarketih). Se mi je zdelo kar hecno, ko sem prebrala, da prelijejo s kondenz. mlekom....jaz sem mislila, da gre za smetano, ko sem ga pila :) Je pa res, da ni bilo nobene maščobe na vrhu, pa tudi lepo rahlo gost čaj je bil, tako da je blo verjetno res kondenzirano mleko. LP, z Zala

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

18. mar 2009 18:34

ce mu tako pravijo v supermarketu bo drzalo ;) jaz recem kondenzirano tisto, ki ima dodan sladkor in ga pri nas skoraj ne dobis. evaporirano pa tistemu, ki ga upodabljajo za kavo in je v vsaki bolje zalozeni trgovini. oboje je zgosceno mleko, ki mu s posebnim postopkom odvzamejo del vode. tistemu sladkanemu dodajo se sladkor in je ponavadi v konzervi. drugo pa v steklenicki. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti