Kokosova krema

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

tema odprta - 16. mar 2009 16:07 | ogledi: 11.189 | odgovori: 10

hoj ludje že spet jest tle.no moj problemček je ta da mam eno bukvo doma z samimi recepti za sladice.naslov je pecivo in sladice za vse leto.notr je polno noro dobrih receptov pa nimam ene sestavin oz nevem kaj to sploh je.kokosova krema namreč.največkrat piše da moram dodati za oreh te kreme.no mene pa zanima kaj to je kje se kupi ali pa kako se naredi če se da????prosim pomagajte

tjaška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. mar 2009 16:21

Tjaška, verjemi, več odgovorov bo, če boš uporabila velike začetnice na začetkih stavkov. Na njih koncu pa presledke. Tekst bo bolj berljiv, zato ga bo več bralcev sploh prebralo. Konec koncev pa tudi primeren odnos do lastnega jezika in nas, ki nas prosiš za pomoč, ni odveč.

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 17. mar 2009 07:27:59

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. mar 2009 16:42

Drugače je pa kokosova krema podobna kokosovemu mleku, samo je bolj čvrsta, bolj kot pasta, v kokosovem mleku je več tekočine.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2009 18:05

Kokos cream dobiš tudi v večjih super in hiper marketih, je v takem majhnem tetrapaku, največ barve je rjave, gor je narisan kokos in piše coconut cream.

Ostalo, kot je rekla loni  - kot zelo gosto, skorja trdo kokosovo mleko. Če nimaš coconut cream, uporabi kokosovo mleko, s pokrov akonzerve sprskaj dol tisti trdi del, to je coconut cream...

 

Če ne najdeš pri nas, v Avstriji gotovo imajo: Merkur Seiersberg, Metro, ali pa trgovina z azijskimi potrebščinami blizu graške železniške postaje. Prej pa še preveri v Maximarketu v Lj, se mi zdi, da sem jo videla tam.

Pa ob prirpavi na svetovne sladice pomisli kdaj še na kakšno osnovno pravilo materinega jezika, vsaj veliko začetnico, če že mora biti  tudi "jest tle". Ker Štajerci, ki ga sami itak dovolj biksamo, nimamo pojma, kaj "jest tle" pomeni .... Od ki ti je te vujšo?

 

Mamamia

 

Mamamia

 

 

mamamia

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

17. mar 2009 6:49

Joj jaz se opravičujem če sem koga užalila...Stvar je v tem da sem stara šele 14 let in da uporabljam sleng oz tak jezik ki se ga da čim hitreje napisat.Bom zdaj bolj slovnično pisala ampak na pravopisne napakice npr. vejice in to , pa ne bom gledala.So že učiteljice dovolj tečne... 'jest tle' pa pomeni 'jaz tukaj'. tjaška

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. mar 2009 6:51

Faca mala. Začetnica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. mar 2009 9:18

ce ga pa ne najdes, se ga da za silo nadomestit s kondenziranim mlekom. Ki ga lahko v sili razmer pripravis tudi sama - zmiksas da ni grudic 1/2C vrele vode, 1C mleka v prahu, 2/3C sladkorja, 3 zlice stopljenega masla. LP, R.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. mar 2009 10:24

tjaška je napisal/a:
Joj jaz se opravičujem če sem koga užalila...Stvar je v tem da sem stara šele 14 let in da uporabljam sleng oz tak jezik ki se ga da čim hitreje napisat.Bom zdaj bolj slovnično pisala ampak na pravopisne napakice npr. vejice in to , pa ne bom gledala.So že učiteljice dovolj tečne...'jest tle' pa pomeni 'jaz tukaj'.tjaška

Še sanja se ti ne kolk je tukaj učiteljic!

ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. mar 2009 10:29

Evo, ko pa še preberem tak način izražanja, se mi moja sestra in ostale učiteljice res smilite, ker morate to poslušati iz dneva v dan. Zame je eno, če tako govorijo (govorimo), ampak pri pisnem načinu izražanja mi pa ne potegne.

Loni Makaroni

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

17. mar 2009 14:50

Pa saj ni bilo tako mišljeno no to je bila bolj šala.Jaz osebno sem z vsemi učiteljicami ki me učijo (in ne) v zelo dobrih odnosih, če verjamete ali pa ne. Učiteljice so spoštovanja in občudovanja vredne, ker ko takole gledam kakšne spopade imajo nekatere z mojii sošolci, ki mislijo da imajo prav...No pa brez zamere tjaška

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. mar 2009 19:36

Naj tudi tebe tole opozorilo ne odžene, tjaška. Ena od stvari, ki so mi všeč na tem forumu, je tudi dokaj lep način izražanja, in k sreči s(m)o doslej skoraj vse tudi prepričali v to (tisti, ki hočejo bit frajerji z malimi začetnicami, se pa itak vsake toliko časa "za zmeraj" poslovijo).

 

Vejic ti pa ne bo nihče popravljal, brez skrbi. In tudi učiteljicam je pomojem prav všeč, da se kakšna "faca mala" zanima tudi za kuhanje oz. pečenje.

 

Coconut cream sem pa enkrat kupila v maxiju, povprašaj, če si iz Lj.(saj štajerka očitno nisi )

 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti