Pošiljanje prek hitre pošte-pomoč

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

tema odprta - 16. mar 2009 14:38 | ogledi: 3.097 | odgovori: 21

Pozdravljeni

jaz pa vam naj povem sedaj zgodbico ,ki se mi je zgodila .Januarja ,se nam je pokvarila tv-plazma,ki je v uporabi bila slabega pol leta-se pravi v garanciji in ker po nasvetu prodajalcev smo tv plazmo zavili v zaščitno folijo,obložili in ustrezno pošiljko oddali hitri pošti ,ki je pošilko prevzela na našem domu in jo prelepila z oznako -lomljivo -pazljivejše ravnanje itd.

Namesto ,da bi tv prispela do serviserja sva kar drugi dan dobila pošilko nazaj .češ kako je poškodovana ovojnina.Z možem sva šla na pošto ,kjer smo pošiljko komisijsko pregledali in ne boste verjeli ,televizija je bila poškodovana ,popraskana, počen ekran,manjkala pa sta daljinski upravljalec in kabel

napisali smo komisijski zapisnik ,poslali na pristojno pošto in lepo čakali

prejšnji teden pa so melepo obvestili ,da znesek 150 eur mi bodo nakazali .tv pa vrnili po pošti nazaj in ga naj ponovno pošljem na popravilo

Sedaj pa mi prosim svetujte kaj naj nardim?????

Povedala sem jim že ,da želim celoten znesek ,da so mi uničili garancijo in da zahtevam čimprejšnjo obravnava in da ne mislim spet čakati 2 meseca ,da bodo preučili moj ugovor

PROSIM ,KAKŠEN DOBER NASVET

LP

harmonika

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

16. mar 2009 14:56

Kolikšno si  napisala vrednost pošiljke? Moraš napisati dejansko vrednost pošiljke.

barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 16. mar 2009 15:03:25

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. mar 2009 15:06

ampak problem je v tem ,da servis plača poštnino in se pošiljka označi samo kot pazljivejše ravnanje ,tako so nam na servisu dejali-zato mi dejanske vrednosti pošiljke nismo označili!!! harmonika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. mar 2009 15:17

Harmonika, jaz ti svetujem da se pozanimaš na Zvezi potrošnikov pa ti oni dajo prava navodila. Želim ti srečno pri rešitvi!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2009 15:50

Se bojim, da so na servisu rekli, da napišite nižjo dejansko vrednost, da plačajo cenejšo poštnino. Torej se je "varčevanje" za 20 ali 30 evrov srevrglo v zgubo v višini nekaj sto evrov. Seveda v tvojo škodo.

 

Po moje ti lahko najbolje svetujejo pri Zvezi potrošnikov, kot je rekla majamarko. Mi lahko samo ugibamo.

 

Upam, da se ti dobro izteče. Mamamia

mamamia

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. mar 2009 17:33

jaz sem se pozanimala pri zvezi potrošnikov slovenije in so mi svetovali v glavnem sem opravičena do vrnitve v znesku ,ki ga želim sama in da lahko jaz postavim pogoje -tako mi je svetovala na zvezi potrošnikov slovenije harmonika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. mar 2009 18:23

Joj razne hitre pošte, v glavnem imajo leve firme pogodbe s Pepijem in Pinotom, in tadva razvažata z osli oslom.

Sem prav danes nasedla eni taki *hitri pošti*, katastrofa.

Če kupujete po povzetju, se kar takoj domenite kdo bo pošiljko dostavljal.

Da ne boste po mobiju vodile do svojega naslova zelo dragih dostavljačev, ki na koncu, ko jih že nekaj dni čakate in vam razložijo, da oni opravijo ta svoje, potem se pa vrnejo (no vsaj to, hvalabogu zaenkrat)  domov in da kljub temu, da prinašajo pošiljke po povzetju, nimajo nobenega drobiža za menjavo.

Prav danes sem doživela nekaj takega, če koga zanima kaj, kje kako in zakaj, podrobnosti kupčije prav rada razložim na ZS. 

  

nola

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. mar 2009 19:34

En osel je kupil ročaj za kopalnico v bež barvi direktno od proizvajalca. Prozvajalec je poslal tisti ročaj, ki je šel v eno kuverto z buknicami in se sploh ni mudilo ( osel še sedaj ni zmonitral ročaja). Po prevzemu je bilo razmerje med ceno ročaja in stroški dostave 1:4.

Osel je znorel, pa se ni dalo pomagati.

Zgodba je iz prve roke,pravzaprav  direrektno od osla.

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. mar 2009 19:39

frina je napisal/a:

En osel je kupil ročaj za kopalnico v bež barvi direktno od proizvajalca. Prozvajalec je poslal tisti ročaj, ki je šel v eno kuverto z buknicami in se sploh ni mudilo ( osel še sedaj ni zmonitral ročaja). Po prevzemu je bilo razmerje med ceno ročaja in stroški dostave 1:4.

Osel je znorel, pa se ni dalo pomagati.

Zgodba je iz prve roke,pravzaprav  direrektno od osla.

F r i n a

 

Frina, sem se prav ornk nasmejala. Drugače jaz kakih izredno engativnih izkušenj nimam, moti me pa to, da pusti Pošta Slovenije listek za dvig priporočene pošiljke v nabiralniku in niti ne pritisne na zvonec, čeprav smo doma.

Loni Makaroni

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. mar 2009 19:57

Joj, meni so to naredili že večkrat - za znoret. lp, vanjatajnsek

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. mar 2009 6:36

Loni in vanjatajnsek - se da pomagat, če imate seveda več ali manj stalnega poštarja.  S kakšno malo pozornostjo za novo leto. Meni vso pošto tudi odnaša, ne samo prinaša .  Res pa nismo v bližini pošte in poštar pride z avtom.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti