Zlati prinašalec

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

tema odprta - 12. mar 2009 14:35 | ogledi: 2.582 | odgovori: 20

Pozdravljeni,

Pred parimi meseci smo se morali posloviti od našega pasjega prijatelja. Kljub boleči izkušnji, smo se odločili, da ponovno kupimo kužka. Želeli bi ga čimprej in sicer psičko zlato prinašalko. Prosim, če mi lahko kdo svetuje vzreditelja te pasme, ki bi bil vreden zaupanja.

Hvala, hvala, hvala...

bomči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2009 14:47

Hm, tole bo pa težko, saj vsak svojega konja hvali. Tudi vsi mogoči nazivi in naslovi z razstav niso popolna garancija, je pa res, da je to vsaj precejšnja garancija v primerjavi s tistimi, ki pse prodajajo na črno ali pa brez rodovnika.

Kaj pa vzreditelj, od katerega ste že imeli psa? Vsaj veste, pri čem ste. Mi smo ravnali enako, ko smo se dogovarjali za psa iste pasme, kot je bil prejšnji (ne gre za zlatega prinašlca, a saj je vseeno), ker smo iz lastne izkušnje vedeli, da je dober in zanesljiv vzreditelj, ki nas z mladičkom ni "nagnil".

 

Zdaj bo izbira lažja, saj veste, katere lastnosti naj pri psu prevladujejo, in lahko s podrobnimi vprašanji od vzrediteljev dobite dovolj informacij, da se lažje odločite.

 

Mi imamo že rezerviranega mladička pasme cane corso in ne moremo dočakati meseca maja, ko ga dobimo domov.

 

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2009 14:59

Glede na to, da gre resnično za eno najbolj priljubljenih pasem pri nas, ti resnično svetujem, da:

1. ga dobiš od res dobro preverjenih vzrediteljev

2. greš ponj v tujino(ker pri nas je ratal to en velik biznis in je veliko psov iz "psarn" medsebojno požlahtanih, psi postanejo agresivni, razne genske okvare...)

3. mi smo se raje odločili za malo manj skomercializirano pasmo  - labradorca.

Loni Makaroni

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

12. mar 2009 15:30

Mogoče bi pa vseeno malo pogledali po zavetiščih, če se najde kaj primernega za vas? Ne samo, da bi prihranili denar, tudi eno ubogo bitje bi lahko neizmerno osrečili. RadaJem

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

12. mar 2009 15:31

Mamamia cane corso so zakon.Mi ga sicer nimamo vendar ga dobro poznam.L.P. adalbert

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

12. mar 2009 15:54

Ja, mamamia - s prejšnjim vzrediteljem smo imeli slabo izkušnjo (naša psička je s seboj prinesla premnoge bolezni), prav zaradi tega želimo biti zdaj toliko bolj previdni. RadaJem - vem, da bi bilo lepo nuditi dom kakšnemu kužku iz zavetišča, a mi si enostavno želimo nadaljevati zgodbo, ki smo jo začeli z našo prejšnjo zlato prinašalko, katera je zaradi neozdravljive bolezni morala od nas mnogo prezgodaj. bomči

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. mar 2009 16:05

bomči je napisal/a:
RadaJem - vem, da bi bilo lepo nuditi dom kakšnemu kužku iz zavetišča, a mi si enostavno želimo nadaljevati zgodbo, ki smo jo začeli z našo prejšnjo zlato prinašalko, katera je zaradi neozdravljive bolezni morala od nas mnogo prezgodaj.bomči
Samo da ne boste v novi prinašalki iskali stare. Tudi, če ji bo vizualno podobna, bo karakterno to kužica s čisto svojim, unikatnim karakterjem. Zgodbe z novo psičko ne boste nadaljevali, temveč začeli novo.

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

12. mar 2009 16:12

Jaz sem moje zlato kupila pri vzrediteljici iz Savinjske doline, prepričala me je s tem, ko je prišla pogledati kam bo svojo psičko oddala in nam zabičala da če kakorkoli izve da ne ravnamo lepo z njo, dam bo prišla in jo odpeljala nazaj. Sedaj je stara 5 let in nismo imeli z njo prav nobenih skrbi in nobene bolezni (dobro vnetje ušes že pride kdaj). Hotela pa sem imeti prinašalko bele barve, ker so nekaj posebnega (tudi črni so mi zeeeelo lepi prinašalci). [url=http://www.shrani.si/?1s/W/4QQSmbTN/p4070102.jpg][/url] [url=http://www.shrani.si/?1g/6H/2dBYF3g4/p4070103.jpg][/ur] Da še vidite mojo predrago :) nitta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2009 16:24

V izogib večkratnih ponavljanj "hvaljenja svoje malhe" se mi zdi najboljši naslov panožna zveza (Kinološka zveza Slovenije) http://www.kinoloska-zveza.si/sl/ Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. mar 2009 16:55

Pojdi na mojpes.net in tam izveš čisto vse kar se tiče psov. O kinološki zvezi Slovenije pa tudi izveš marsikaj sila zanimivega - tako in drugače. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti