Regrat

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

7. apr 2009 20:28

Uuuuu divji por raste na Primorskem med trtami in res je, ko gre regrat v cvet (pri nas so vse njive že rumene) je divji por ravno prav debel za ga pulit iz zemlje. Zelo zelo aromatičen je, veliko bolj kot kupljen. kruhy

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

7. apr 2009 20:31

Divje šparoge so pa vsak dan na jedilniku: danes je bila juhica iz divjih šparog z rižkom, tenstane šparoge z domačo klobaso in polenta. Poleg pa domača zelena solata in deci refoška. Ma kaj bi še človek želel? Je pa res, da imam srečo tasta, ki jih v povprečju nabere 2 kg dnevno ) kruhy

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. apr 2009 21:36

Jaz vsako solato in tako tudi regrat operem ter shranim v plastični posodi, pa ni nujno, da je Tw. Običajno jo vedno pojemo še preden zgnije. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. apr 2009 9:56

Ežoj, evo, ti je že kruhy odgovorila. Pot pod noge in na Primorsko po šparglje in por! Se pa strinjam- malo šparog (frtalja, s testeninami, rižota,...), skleda solate in kozarček terana ali refoška in si človek reče: "Pa saj drugega ne rabim!" Grem jutri spet v akcijo za šparogami, pa še tako lepo vreme je! fresh

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. apr 2009 10:12

Se povsem strinjam - šparglji , pa pršut pa refošk- čudovita kombinacija. Me pa zanima, ali nabirate tudi neke druge rastline, ki so precej podobne divjim špargljem, mislim da se imenuje bljušč, ampak nisem povsem prepričan. Bi prosil za kakšno informacijo. So mi ta bljušč alikakorsežereče že nekajkrat podtaknili prodajalci špargljev ob cesti.Okoli so bili divji šparglji v centru šopka pa oni drugi. Sej verjetno zadeva ne bi bila napačna, če ne bi bili povsem leseni in sem jih pač moral zavreči. Kaj češ, tudi mene kdaj kdo nategne. LP hedonist

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. apr 2009 10:19

Bljušč po okusu zelo spominja na šparglje in res je pri kupovanju treba biti previden, da ti ga ne podtaknejo, ker se po ceni kar precej razlikuje. Poišči ga po spletu, kjer se nahaja kar nekaj natančnih opisov in fotografij, da boš vedel, kaj iskati. Če naletim nanj, ga seveda vzamem s sabo. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. apr 2009 11:01

Hedonist, pa še tole, olesenelih delov nikar ne zavrži. Skuhaj osnovo za zalivanje rižote, juho ali pa enostavno popij ohlajeno vodo kot čaj. fresh

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

9. apr 2009 13:14

Na Primorskem nabiramo tri vrste "šparog". No prava divja šparoga je samo ena. Potem obstaja blušč, ki je tanjši, se vije višje in ima listke. Tretja zadeva pa je ruška. Le ta je na videz bolj podobna šparogi kot blušč.En pač mešajo vse skupaj, en jedo izključno divjo šparogo. No pri nas pa že veselo rastejo tudi gojeni šparglji. Mnjam komi čakam kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti