Regrat

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. mar 2009 12:59

Reca če ti kaj pomaga, pri nas glog veselo raste, če se to da s podtaknjenci razmnožit pa žal ne vem. LAni ga je oče požagal, ker je zrastel v orenk drevo, tako da zdaj iz ostanka debla bogato poganja. Če si kje v LJ, ti lahko kaj prinesem. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. mar 2009 13:02

Če je regrat suh, potem ga daj v veliko vrečko in sicer tako, da jo na vrhu zavežeš, da se napihne kot balon. Daj v hladilnik in sproti očisti. Obnese se tudi tako, da ga v naprej očistiš, opereš, dobro odcediš in ga potem še dodatno osušiš na velikih kuhinjskih krpah. Naj bo čimbolj osušen. Potem ga spraviš v hladilnik. Meni se je nabran na suhem, neočiščen, spravljen v vrečki kot je opisano zgoraj, obdržal brez problema skoraj teden dni. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. mar 2009 13:03

jagodna pita je napisal/a:
koliko časa zdrži regrat in kje,ker sem ga nabrala sigurno za štriri dni? jagodna pita

Če se listi držijo korenike,potem zavit v papir in polivinil vrečko v predalu za zelenjavo zanesljivo nekja dni. Morda bo kateri od zunanjih listov rumen, ostali pa se bodo malo obelili, dober bo pa še vedno.

rimljanka - zasebno mnenje

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

18. mar 2009 13:20

Očiščenega in opranega v polivinil vrečko. Potem pa vrečko napihnit in tredno zavezat. Tako zdrži dlje časa tudi npr. navadna solata, peteršilj...

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. mar 2009 9:18

nitta je napisal/a:
Pri nas pa jemo regrat takole, na dobro opran regrad samo par jajčk, na olju prepražimo slanino in ko je pečena zalijemo še vedno na ognju, z kisom še malo pokuhamo in toplo prelijemo po regratu. Joj pa kos domačega kruha...njami nitta

Ta recept sem včeraj preizkusila za večerjo in moram reči, da je čista 5-ka!

Zraven sem dodala samo še malo kuhanega krompirja, na fižol (ki ga ponavadi vedno dodam) pa sem pozabila.

 

 

 

 

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. mar 2009 9:25

Meni regrat opran in očiščen zdrži skoraj teden dni v hladilniku. Da ne govorim o TW posodi za solato, ki jo lepo zapreš... lidka [sonce]

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

20. mar 2009 9:32

Jaz sem ga nabrala v sredo in do danes ga še nisem uspela jesti!!! Sem ga pa takoj očistila, oprala, čez noč pustila v cedilu, zjutraj pa zaprla v TW posodo in v hladilnik. Še vedno je isti. kruhy

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

7. apr 2009 13:22

Jaz sem pa naredila "regratov" zavitek. Skuti sem dodala eno jajce, nadrobno nasekljan regrat, na olivnem olju prepražen česen, sol in poper. Pa če bi bila še kakšna začimba ne bi bilo nič narobe. zima13

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. apr 2009 13:26

Pri nas pa smo z regratovih tednov prešli na dneve divjih špargljev. Poleg tega pa konzumiramo še veliko kopriv, čemaža in divjega pora. Božansko! fresh

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. apr 2009 18:11

fresh je napisal/a:
Pri nas pa smo z regratovih tednov prešli na dneve divjih špargljev. Poleg tega pa konzumiramo še veliko kopriv, čemaža in divjega pora. Božansko!fresh

Kaj pa ti je to " divji por " in kje to rasta?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti