Vlaganje v sklade

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

tema odprta - 12. mar 2009 8:30 | ogledi: 3.807 | odgovori: 16

Kaj menite v tem času recesije o vlaganju v sklade, ga je boljš prekinit, zamrznit vlaganje, ker je komaj za sprot.... Če gledaš ti vrednost indeksov ful pada...

Je kolega, ki je vlagal 10 let rekel da je vložil 8.000 eur ven jih je dobil pa 6.000 eur.

zima13

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 8:47

Mislim, da je v tem času najbolj pomembno, da če res ni nuja, ne prodajaš vrednostnih papirjev. Bolje je počakat, pa ne bit paničen. Ker, saj se bo pobralo vse skupaj. Mogoče ne še letos, v prihodnjih letih pa prav gotovo. Moje mnenje je : bom imela pa tole kar imam v teh pildkih za plačilo akontacije za dom upokojencev. Brihta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2009 8:54

Predvsem se to sprašuje tiste, ki imajo od Agencije za trg vrednostnih papirjev certificirano dovoljenje za opravljanje tovrstnih poslov. Po domače, povprašaj v borznoposredniških hišah in ostalih finančnih institucijah, ki tržijo sklade. Kjer ti itak več ali manj vse povedo, samo poslušati je treba. In slišati vse, ne samo tistega, kar se lepo sliši (ljudje slišijo tisto o visokih zaslužkih, tisto o tveganjih pa kar preslišijo). Diskutirati o tem med kuhalnicami je brezveze. Tudi ima tvoje vprašanje "kaj se zdaj splača" en manjkajoči podatek, ki pa ga itak raje NE BI VEDELI in to je, kakšno je tvoje tretnuno stanje. Ker "kaj se splača" se vedno gleda iz točke potencialnega investitorja. Brez tega se lahko dajo samo trije ultrasplošni odgovori in nič drugega. Zdaj, če ima ta investitor kar solidne pogoje in mu ni sile, potem se lahko igra in kupuje delnice, ker je redek tretnutek, da bodo cenejše. Ampak to velja samo za predpostavko investitorja, ki IMA denar (štos je pa v tem, da je v slabšem času takih investitorjev relativno malo). Če gre za povprečnega slovenskega investitorja, ki je šel v lepih časih investirati, zdaj pa izgublja, potem je nesmiselno, da o svojih naložbah ZDAJ sprašuje kuharje. Naj vpraša tistega, kamor je dal denar. Če pa gre za situacijo, ko se nujno potrebuje denar - je pa itak jasno, da se nujno potrebuje denar in ga je treba čim prej dobiti in je brezveze razmišljati, koliko se bo dobilo jutri, če se potrebuje danes. Skratka, vprašaj tiste, pri katerih imaš denar. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2009 9:00

Sem kar vedela, kaj bo Vendy napisala. Drugače mi je pa tema padla v oči, ker sem narobe prebrala naslov in sem si mislila, o, poglej, spet nekaj novega in mogoče zanimivega - vlaganje (živil) v sklEde. Pa nič.

Loni Makaroni

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

12. mar 2009 11:02

Sej sem samo za mnenje vprašala, saj se na kulinariki debatira o marsičem in ne samo o kulinaričnih temah. zima13

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. mar 2009 11:02

Loni, jaz isto preberem, odprem... Potem pa razočaranje... lidka [sonce]

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

12. mar 2009 11:26

Smo že tri take, katere bi vlagale v sklede... Sicer pa je tudi meni moj uprvaljalec čisto laično razložil, da sedaj poceni kupujemo,... K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 12. mar 2009 11:28:46

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. mar 2009 11:35

zima13 res je debatiramo o marsičem, ampak to je tako specifično področje, da bi ti me verjetno naredile več škode kot koristi. Začetnica

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

12. mar 2009 12:05

Začetnica nič bat meni ne bi naredile nobene škode, ker nimam nič nikjer vloženega (razen kumar, brokolija... ;-) ). Se je včeraj med kolegi taka debata razvnela o tej temi, pa ker o tem nimam pojma sem samo malo povprašala. Pa vseeno hvala. zima13

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. mar 2009 12:16

Kaki pa je vložen brokoli? Jaz ga sicer sovražim (saj to so one smrdljive zelene kuglice ne? )-vedno zamešam brokoli pa brstičnega... Začetnica

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 12:26

Meni se pa ne zdi nič takega, če je vprašala tukaj nas za mnenje. Saj strokovno mnenje res lahko dobiš na vsaki banki ali pri borznem posredniku in verjamem, da ko bi se bilo treba odločiti, bi Zima 13 to tudi naredila. Včasih je pa fino vedeti kako razmišljajo gospodinje, saj je znano , da smo gospodinje ekonomične in preračunljive.( marsikdo se ne bo strinjal, ampak pregovor pravi : ženska podpira tri vogale... ). No in zato verjamem, da nas veliko poleg zelenjave in sadja vlaga med drugim tudi finančna sredstva. Brihta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti