Gregorjevo

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. mar 2009 17:29

Se mi nekatere prav smilijo, če morajo izrabiti vsak trgovski trik, da pridobijo pozornost, bognedaj se svežega, moškega.

 

F r i n a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2009 21:59

patka, moj tudi zignorira Valentinovo in podobno, šopek (dostikrat lastnoročno nabran) dobim pa večkrat na leto. Vsaj zaenkrat :)

tulka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. mar 2010 9:50

Popoldan pa le pojdite poiskat ostanke potičk oz. ptičje ohceti v grmovje ali živo mejo! Čeprav je letos verjetno ohcet bolj pičla, starka Zima preveč odkrito kaže zobe!

lp

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. mar 2010 10:08

Elaphus, fresh

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. mar 2010 10:37

jaz sem se včeraj čudila čemu so ptički tako glasni okoli hiše , prvič letos sem jih res slišala v hišo kako pojejo , no potem sem pa zvečer na televiziji slišala da se ženijo , mi je bilo takoj jasno , no danes so tudi glasni , jih je prav lepo poslušat :) pa še lep sonček imajo http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

12. mar 2010 14:01

Tudi pri nas imajo na večer pred gregorjevim ptički ohcet in če smo jih pozimi dobro krmili so nam vedno kaj prinesli in skrili v grm, za tram, v žleb, v kakšno skladovnico drv....na kmetiji je takih špranj dovolj. To so papirnati "škarnicelji" (vrečke), v katerih je kakšen bonbon, lizika, kakšna majhna čokoladka, paštetka.......kar je pač ptičkom ostalo po gostiji. In to smo potem iskali okoli hiše, pa vedno se je najbolj zabaval ati. (le kaj ima on pri tem ) In pri mojih 35 letih mi še vedno prinesejo. Ravnokar me je ati klical če bom prišla iskat. hema

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. mar 2010 14:19

Meni tudi srce igra, ko jih poslušam.Pred našim oknom imamo velik oreh, na njem pa siničko, ki si upa priti na balkonsko ograjo in zapeti.Se mi lepše zdi, kot če bi mi kdo dal 100 eurov, verjeli ali ne.Najlepše pa je zjutraj, še preden se dobro zdani, ko že pojejo.Čudovito je, da je spet prišla nova pomlad.Če nam še nihče ni prinesel cvetja, pa pojdimo ponj sami,po zvončke in trobentice, pa regrata si naberimo.Ali pa same osrečimo s šopkom kakšno prijateljico, hčerko, mamo.Življenje je lepo! naor

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. mar 2010 14:20

HEMA je napisal/a:
Tudi pri nas imajo na večer pred gregorjevim ptički ohcet in če smo jih pozimi dobro krmili so nam vedno kaj prinesli in skrili v grm, za tram, v žleb, v kakšno skladovnico drv....na kmetiji je takih špranj dovolj. To so papirnati "škarnicelji" (vrečke), v katerih je kakšen bonbon, lizika, kakšna majhna čokoladka, paštetka.......kar je pač ptičkom ostalo po gostiji. In to smo potem iskali okoli hiše, pa vedno se je najbolj zabaval ati. (le kaj ima on pri tem ) In pri mojih 35 letih mi še vedno prinesejo. Ravnokar me je ati klical če bom prišla iskat.
Ooo, to mi je pa prav všeč. Me veseli, da nekateri ob vseh trgovskih gravžih še dajo kaj na stare običaje. Večina mojih (zaljubljenih) prijateljev še ve ne za Gregorjevo, ko pa jih spomnim,pa skomignejo z rameni, rečejo 'a res' in je svar narejena. Vsako leto isto. Jih bom že prevzgojila

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. mar 2010 16:41

Hema, ! fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. mar 2010 17:41

HEMA: lepo........

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti