Sacher torta

Talika  

član od: 3.1.2009

sporočila: 7

tema odprta - 10. mar 2009 23:36 | ogledi: 3.832 | odgovori: 1

Več glav več ve, zato prosim za pomoč izkušene mojstrice.

Za taščino zabavo v soboto nameravam narediti torto po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Sacher_torta-1

Ali bi bil pekač dimenzij 36 cm x 25 cm x 6 cm primeren za to? Verjetno moram uporabiti dvojno maso, kajne?

Da se torta ne bi izsušila, bi jo spekla v petek popoldne, ko se ohladi pa okrasila.

Krasiti nameravam s ponarejeno tičino maso z receptom iz baze - ali moram celotno torto s čim prej namazati? Ker bom na torto dajala še okraske iz tičino mase, ali jih moram prilepiti? Če ja, s čim (na misel mi pridejo samo beljaki)?

Moram na kaj posebej paziti?

Hvala že vnaprej za nasvete in predloge.

Talika

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 0:45

preprosta matematika: tvoj pekač ima cca. 1,7x večjo prostornino kot 26 cm okrogel pekač. se pravi bo podvojena masa mogoče malo preveč... če smem vprašat zakaj pa si se odločila za to ponarejeno tičino maso? zakaj enostavno ne poliješ s klasično saherjevo glazuro? se pa vsaka glazura veliko lažje razlije po tortah, če torto na tanko namažeš z pretlačeno (marelično, ribezovo ali malinovo) marmelado (še boljše želejem, vendar ga pri nas še nisem zasledil v trgovinah, jaz ga delam sam, ko so marelice in drugo sadje v izobilju). potem dobiš čisto gladko površino. pa torto je dobro porezati pred nanosom marmelade, da je res ravna... slaščičarji za lepilo uporabljajo glukozni sirup. zakaj pa ne med, to bi tudi šlo ali že zgoraj omenjena marmelada/žele ----- še recept za klasično sacherjevo glazuro: 250g sladkorja 200g čokoade (nesladkane, kakavova masa, dobiš v rustiki) 125ml vode sladkor in vodo zavreš, kuhaš nekaj minut. dodaš čokolado in skupaj kuhaš do nitke še nekaj minut (113oC ali test s prsti pomočenimi v ledeno vodo... med prsti se naredi nitka ali bolj varna metoda, da me ne bo kdo obtožil, da mu hočem narediti opekline 3. stopnje ;) malo ga kaneš v mrzlo vodo - nikakor ga ne moreš spravit v kepico, med prsti se delajo nitke) razmešaš do gladkega, malo ohladiš in poliješ po sacherci. preliva ne moreš razmazat na klasičen način... zato je količina večja... če hočeš lepo glazuro ga samo poliješ. kakšne manjše deli na straneh popraviš z nožem. ko se shladi (cca. 1h) je prava sacherca! http://www.delo.si/assets/media/picture/20080904 cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti