Medeni liker

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

tema odprta - 10. mar 2009 21:56 | ogledi: 6.320 | odgovori: 3

Ima kdo recept za medeni liker?

Lp, vaša

zvitorepka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. mar 2009 22:04

uh to je pa simpl. 1kg medu in 1 liter žganja... ;) v steklenicah naj odleži vaj 3 mesece. vse je potem odvisno od kemije dobrega medu in odličnega žganja! zadnjič je prijateljičina mama dodala še janež in stalo je baje kar celo leto. bilo je zelo dobro... čeprav je moja najljubša sivkin med s češnjevcem ali pa pomarančev med z res dobro slivovko... pa grappa in akacija... skratka pomisli, kaj dobro paše skupaj in zmešaj :) cellnet

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. mar 2009 9:31

lahko pa se malo pogledas med recepti pod medeno zganje. Nekateri dodajo tudi malo vode, lupino pomarance, limone,.... Sicer se pa zelo rada naredi v likerju usedlina. Ki jo je res zoprno prefiltrirat LP, R.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 10:13

jaz vse kulinarične zadeve, ki to potrebujejo, pefirtriram skozi filter za kavo. je po mojem najboljši način, pa še filter za kavo je narejen tako, da grejo vse arome skozi in da ne da kaknega neželjenega okusa. recimo ta medeni liker je potem skoraj kristalno čist. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti