Superfit čevlji

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 9. mar 2009 18:42 | ogledi: 11.111 | odgovori: 7

Letos smo prvič kupili enemu malčku Superfit čevlje, drugemu pa ene druge Goretex. Razlika je nepopisna. Tisti Superfitovi niso nikoli premočili, čeprav je mali nemalokrat hodil tudi po lužah, nikoli ni imel mrzlih nogic, čeprav mu nismo obuvali dodatnih nogavičk in nikoli ni imel potnih nog, čeprav so čevlji visoki in jih je nosil tudi že pri 15 in več stopinjah. Drugi revež je imel noge večkrat mokre, če se je igral že samo v mokrem snegu, bognedaj, da bi stopil v lužo. Kljub dodatnim nogavičkam je imel večkrat mrzle noge, pri +5 pa že potne... Razlika v ceni je bila le 10 evrov. Če bi jih dobili, bi kupili še drugemu Superfitove, tako pa je žal moral prebroditi zimo s temi in s podloženimi gumi škorenjčki... In tudi vsi zimski čevlji prejšnjih sezon niso niti približno dosegli kakovosti Superfita, tako, da od zdaj naprej kupim obema le še te (vsaj zimske).

Zdaj pa še vprašanje: ker so ti čevlji zelo dragi, bi jih prav rada kupila tudi kaj ceneje, če bi šlo. Slišala sem, da imajo nekje v Grazu ali tam blizu industrijsko prodajalno, kjer se da dobiti majhne številke po občutno nižjih cenah, pa že celo uro brskam po netu, pa ne najdem. Ali slučajno kdo ve, kje bi to bilo?

čoko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2009 18:55

Čudno, jaz sem našla v petnajstih sekundah. Ena ura? Greš na www.superfit.at in potem klikneš "Contact" in dobiš naslov distribucije v Gradcu. Vendelina jr.

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. mar 2009 19:03

Eh, Vendelina, drugič bom kar tebe na ZS vprašala. Se vidi, da preživim na računalniku le cca 2 uri na teden, pa se stvari napačno lotim... No, malo sem pretiravala, ni bilo ravno celo uro, je pa šlo kar nekaj časa. Vtipkala sem samo superfit in potem sem dobila čudo stvari, samo tega ne, kar rabim... No, pa hvala lepa, grem brskat.

čoko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2009 20:19

čoko, predvidevam, da pri onih drugih dejansko ni šlo za Goretex membrano, ampak za en drugi tex, pri nas doma je bila ista štorija. Jaz sem pa ravno Maticu kupila njegove prve najkice, si kar nisem mogla pomagati, pa v primerjavi z mojimi tekaškimi supergami so bile izredno sumljivo poceni.

Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2009 21:16

Razlika je lahko tudi od tipa otroka. Eden se poti takoj, eden pa zlepa ne. Tako da to ne moreš tako na pošrek primerjat samo zato, ker sta brata... Drugo so pa čevlji. Jaz sem kupila Superfit zimske gležnjarje za 4 letno punčko, super zadovoljna, mala pa tudi, ker si je izbrala take, ki so ji bili všeč. lidka [sonce]

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. mar 2009 13:19

Loni, je bila Goretex, sem šla prav zdaj še enkrat pogledat. Pa tudi poceni niso bili, ker pri čevljih za otroke načeloma ne šparamo.

Lidika, potenje bi še lahko bilo odvisno od tipa otroka (ampak tu ni, ker se sicer obema nogice hitro potijo, če jima je v čevljih ali copatkih vroče), premakanje in mrzle noge pa ne... Po vseh dosedanjih izkušnjah so mene ti čevlji prepričali, čeprav stanejo več, kot moji, ki jih potem nosim celo večnost.

Aja, najbolj me je pa prepričalo tole: jeseni sem kupila malemu zimske gležnjarje neke druge firme, pa tudi drage. Ampak nogica je tako hitro zrastla, da sem bila prisiljena kupiti še ene. In ker ni bilo več nobene izbire, sem kupila te Superfitove, ker so mu bili edini prav (in se ob tem križala, ko sem plačala 55 evrov za pol zime). In tu sem najbolj opazila razliko. Zdaj mi ni več žal.

čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. mar 2009 20:14

No, če slučajno koga zanima- smo našli tisto trgovino in šli pogledat- čevlji so cenejši za cca 10-15 eur, razen eni modeli sandalčkov, ki so znižani kar za 40 eur. Ampak na splošno- če kupiš vinjeto, plačaš bencin in si vzameš še nekaj dragocenega časa, da prideš do tja... Samo zaradi enega ali dveh parov čevljev se ne splača tako daleč peljat.

čoko

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. mar 2009 13:34

Čoko, čevlji iz goretexa ne smejo premočiti. Če so, jih reklamiraj. jasna [sreca]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti