Spektakularno in čudovito

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. mar 2009 23:56

Joooj, punce, šmrkam, šmrkam in še šmrkam....sem se tudi jaz namenila na ta koncert, pa sem imela zadnje dni vročino in en tak zoprn prehlad, da......sva se bala vnaprej kupit vstipnice in......no, na koncu sem ostala doma.

Sem se pa vsaj danes zbudila kolikor - toliko OK, odpravila soorganizacijo našega vaškega osmomarčevskega pohoda na Trstelj, after party in zdaj zvečer še komedijo "Jamski človek"- o moško - ženskem svetu.

In - kar je najvažnejše - dobila od mojega najdražjega obljubo, da greva še letos klape poslušat ali: A) na Trsat v Reko na vsakoletni grande koncert, ali B) v Omiš, ko imajo tekmovanje.

Mojca

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. mar 2009 1:27

MamaF, klape lahko poslusas tudi v Puljski areni! Koncert je vsako leto avgusta! Jaz bom tam Nena-morje

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

9. mar 2009 8:10

Midva sva tudi bila na Klapah v Tivoliju, bilo je res lepo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2009 10:24

Kot je bilo že tule omenjeno: ni da bi o okusih razpravljal. Meni Werner ni blizu, pa tudi program TV Golica mi ni blizu, pa polka turbo mi je tudi neizmerno daleč (in nimam nobene želje, da bi se srečali), pa še marsikaj. Ampak, tisti, ki so jim ti žanri blizu, naj le hodijo na koncerte. Oni na svoje, jaz na svoje in se ne zmerjamo po kriteriju, koga kdo posluša. Ker to fazo bi moral človek nekako prerasti pri petnajstih letih, najkasneje pri šestnajstih. Mi je pa zelo bedno in patetično, oziroma besede za to še nismo iznašli, eno enačenje poslušanja izvajalcev iz bivše skupne države z idolatrično obravnavo bivše skupne države, kar nekatere manj omikane in izkustveno nerazgledane duše imenujejo "jugonostalgija". Vendelina jr.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. mar 2009 11:39

No tudi jaz navdušenja nad Wernerjem ne delim popolnoma nič, a pobudnici tele debate dajem vso pravico da ji je všeč. Rada bi samo napisala nekaj vrstic o tem, kako so me ozdravili manije, imenovane Il divo. Lani sem bila vsa pri luftu, ko sem moža nafehtala, da mi je v naprej, za 20 obletnico poroke kupil karte za Il divo v Tivoliju. Komaj komaj smo jih dobili, seveda ni nikakršne možnosti da bi izbiral lokacijo karte (če seveda ne plačaš VIPa, pa še tam je to zgolj območje), tako da smo po moje imeli najslabše možne sedeže (druga vrsta tribune, najbolj skrajno oddaljena od odra), nad glavo so nam divje šumeli ventilatorji (mislim da klime Tivoli sploh nima), slišnost in kvaliteta zvoka je bila obupna. Bilo je divje vroče, nagužvano, lulat so spuščali po eno in po eno osebo, vode seveda nisi smel imet s seboj. Oni pa.. jaz sem jih doživela, kot bi gledala video posnetek. Brezhibno, mehansko, vsaka kretnja, vsak korak naštudiran, zapoje eden, pridruži se mu drugi, zapojejo vsi štirje...Kot bi doma gledala njihov DVD (še isti vrstni red komadov je bil), samo bistveno manj udobno mi je bilo... Pustili so me hladno in od takrat jih nisem doma niti enkrat več poslušala. Kolegica, ki si je špogala vip karto je bila čisto očarana, ker je sedela v drugi vrsti pod odrom in je bila deležna njihovega neposrednega "čara". Žal do nas plebejcev pod ventilatorji ni segel. Evo to je moja zgodba o Il divo. Ozdravljena za vedno. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

9. mar 2009 11:45

Samo en popravek Tinca. Dve leti nazaj vip kart za koncert v Ljubljani ni bilo. Vse je bilo bolj ali manj odvisno od sreče oz. kdor prej pride prej melje. Se pa vsekakor strinjam s tem, da dvorana Tivoli nikakor ni primerna za takšne dogodke. Glede na pripovedovanje kolegic, ki so sedele v ospredju tudi "fantom" ni bilo nič bolje....če je bilo že gledalcem vroče kot v savni, pa so sedeli v kratkih rokavih, kako je moralo biti šele njim zapetim v oblekah s kravatami. In verjemi, da jim ni bilo do tega, da bi poleg vsega še "afne guncali" na odru. Verjetno so si želeli čimprej opraviti vse skupaj in oditi naprej... Glede izvajanja pa....kako pa naj pojejo drugače kot zapoje eden, pridružijo se mu ostali....verjetno da ne spreminjajo načina petja za vsak koncert posebej. Če je pa dvorana slaba in ni mogoče "zagotoviti" da bi vsi slišali enako, pa verjetno ni od njih odvisno, ampak je verjetno z dvorano nekaj narobe. Sicer pa si lahko na youtube ogledaš malo morje posnetkov z njihovih koncertov in lahko zelo dobro vidiš da na večini od njih niti najmanj niso "naštudirani". lp Follow your dreams.... Sporočilo je spremenil(a) tresk dne 09. mar 2009 12:04:49

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. mar 2009 13:16

No il divo poslušam samo na cd,v živo jih še nisem.Sem pa lani v živo poslušala Eroiko in so me navdušili. Wran -"jugonostalgija"-o tem se nekako ne strinjam.Poslušam namreč skoraj vse zvrsti glasbe,pa nima veze al je to Bach ,al Slak ali pa kaj čisto tretjega.Meni je pač glasba všeč.In zakaj misliš,da naši pevci vabijo na koncerte pevce iz bivše domovine,meni se zdi zato,ker so njihove pesmi po 30 letih še enako popularne kot takrat.Ne rečem ,da naše niso ampak njihov melos gre nekako bolj v uho. Sicer pa to ni važno vsak ima pač svoj okus in prav je tako.Kam pa bi prišli,če bi se povsod vrtela -recimo Madona.Veliko užitka pri glasbi vsem pa karkoli že kdo posluša kriznana

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

9. mar 2009 14:50

Joj kaj bi dala, da bi me dragi v kratkem peljal na Eroiko... Začetnica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. mar 2009 14:54

Tresk, saj jih ni treba branit no.. tehnički niso nič krivi. Fantje so pač profesionalci, prodajajo svoj produkt, svoj videz, glasove.. kdo bi jim pa odpustil, če bi fušali za tak denar. To je pač tako, če pričakuješ preveč, greš pa v halo Tivoli. Meni je pač cela izkušnja ostala v slabem spominu, nekako tako, kot če po neki hrani bruhaš (kriv je pa virus) in ti potem tista hrana zlepa ne zadiši več. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

9. mar 2009 15:49

bravo vendelina jr spet strokovno vrhunsko dodelano izvajanje.ostani še naprej takšna.pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti