Biocera pralna krogla

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

tema odprta - 4. mar 2009 21:00 | ogledi: 16.006 | odgovori: 104

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje pri uporabi pralne krogle? Odločam se o nakupu in ker stvar ni ravno poceni, malo oklevam. Trenutno sem najcenejšo varianto našla na spletu in sicer za 56€.

tamala69

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. mar 2009 21:23

Ne vem če je to isto, ampak moja se imenuje Magična kroglica. po redni ceni stane 60€, v akciji pa se mi zdi da 45 ali 47€.

Kyara

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

5. mar 2009 10:33

A mi lahko katera pove kaj več o izkušnjah s pranjem s to  kroglico.

Hvala

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. mar 2009 10:51

Ojla! Od sredine novembra pri pranju uporabljam magično pralno kroglico s keramičnimi kristali in je ne dam stran Perem brez dodajanja praška, razen če je perilo zelo umazano. Posebej trdovratne madeže prej namažem, tako kot sem to počela pri pranju s praškom. Če perem brez mehčalca, je perilo bistveno bolj mehko kot pri običajnem pranju. Zaradi tega, da perilo diši, ga dodam, ampak manj kot včasih. Imela sem srečo, da sem kroglo dobila najprej na preizkušnjo, ker sem bila precej skeptična. Tako sem se sama prepričala o učinkovitosti. Belo perilo je belo. Celo zaprane sinove bele nogavice so ob prvem pranju postale spet bele. Pri pranju s kroglo skoraj ne uporabljam več praška (pri treh otrocih je to velik prihranek) in minimalno mehčalca. Skratka, več kot zadovoljna. Še to, krogla je uporabna za 1000 pranj = 3 leta pranja 1x dnevno, enkrat na mesec pa jo za eno uro postavim na sonce (zadošča dnevna svetloba), sicer pa jo imam ves čas v bobnu pralnega stroja. Aja, moja je bila 45 €. harmonija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. mar 2009 11:09

Evo kako deluje moja krogla.

Sestavljena je iz naravnih keramičnih kroglic, ki se nahajajo v plastični kroglici, da se ne poškodujejo.

Ima neverjetno moč pri pranju, ki jo dobi od sončne energije. Zato je treba to magično kroglico 1x na mesec postaviti za 2 uri na sonce, da se napolni energije.

Keramika v posodici pospešuje molekularno gibanje vode in tako oslabi površino umazanije na tkaninah, le ta je tako lažje odstranljiva.

Ne vsebuje detergentov in ne pušča kemičnih ostankov na oblekah ali vlaknih blaga, s tem se ohrani tudi kvaliteta oblačil.

Ščiti pred oksidacijo in bledenjem barv, ki ju povzroča klor v vodi, ter tako  pomaga vzdrževati naravno elastičnost tkanin tudi po pranju.

Ima proti bakterijsko funkcijo, uničuje plesni, patogene organizme in neprijetne vonjave.

Perilo se med pranjem ne zapleta, zato je olajšano tudi likanje.

Uniči klor v vodi, ter tako omehča napetost vode in s tem poveča faktor čiščenja.

Vzdržuje naravno PH vrednost na enaki stopnji ter tako omogoča odstranitev umazanije iz oblek.

Deluje tudi protialergijsko.

 

Cena:pri pranju perila s praškom in mehčalcem nas pride na pranje približno 0,5€ na boben.Pri količini 1,5kg praška in mehčalcu  je tako opranih približno 20 strojev perila. Za količino 1000 pranj tako porabimo približno 500€.

Pri magični kroglici porabimo le 10-30% praška in mehčalca na boben, kar znese 0,15€. Na 1000 pranj je to skupaj le 150€ + cena kroglice(polna cena)59,90€, je to skupaj 209,90€. Razlika je torej več kot 50% cenejše pranje z kroglico.

Moja izkušnja: perilo je dosti bolj lepo oprano, manj zmečkano, hitreje se zlika, praška mi ni več potrebno v večji količini vlačiti iz trgovine...

Jaz sem z njo zelo zadovoljna, moja soseda tudi....tako da to ni neka brezvezna reklama, je dejstvo. Belo perilo ostane belo, pisano pa pisano,. Jaz dam v pranje 1 jedilno žlico praška in enako količino mehčalca, ker želim, da mi perilo lapo nežno diši.

To so moje izkušnje z kroglico. Zgornje navodilo, kako deluje pa sem prepisala iz navodil, ki so priložene v škatlici z kroglico.

Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. mar 2009 11:11

Aja, stala me je v akciji 45€.

Kyara

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

5. mar 2009 11:32

In kje se da to čudo kupiti, pa tudi prej videti. Vzela pa bi jo tudi jaz prvo na preizkušnjo. sodelavka je tudi kupila neko čarobno kroglico, pa je tako skakala po bobnu, da je morala zaradi sosedov v bloku zamenjat pralni stroj, sicer pravi, da bi ga tudi drugače, a ne tako hitro. Sedaj pa spet pere njen stroj kar brez kroglice na star klasičen način. Malčica

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. mar 2009 12:05

Jaz sem jo zase in za moje kolegice, ki sem jim posodila svojo, dobila od znanca. Če katero slučajno zanima, pa preko ZS. Lp harmonija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. mar 2009 12:50

Zanima me, kako bi izpadla kombinacija magične kroglice in oreškov?  

Je katera to že preizkusila.  

Bi mogoče ta čudežna  kroglica preprečila sivenje perila?

Cila

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

5. mar 2009 12:53

Ravno sem iskala forum z to vsebino.Tudi mene zanima ta magična kroglica in kje bi jo lahko dobila.Imam pa eno vprašanje,ali se mora kroglica polniti samo dve uri. Ali lahko dlje,če slučajno ne prideš do takrat domov. renata69 http://renata69.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti