Biocera pralna krogla

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2009 8:16

Cila je napisal/a:

 

Ja, Kyara, sem vse prebrala in razumela.

Ampak še vedno si ne predstavljam , kako lahko keramika vskladišči in pretvori sončno energijo ? Ker potem bi recimo pomivalni stroji tudi ne rabili praška, če so notri keramične posode. Samo za 2 uri bi eno šalco postavili na sonce, pa bi šlo??

Ne prosim razumet, da razčiščujem zato, ker sem proti. Nasprotno, razčiščujem zato, ker sem za, ne razumem pa mehanizma pretvorbe energije.

 

Cila

Ja cila, ti si pa res težka. Kako ne razumeš, saj so magične. Kot je videti znanost gre naprej: nekaj postov nazaj, se da prebrati, da novejše kroglice ni treba dajat na sonce. Razvijajo tudi še novejše: nevidne kroglice, samo prizvajalcu pošlješ denar in pereš doma naprej, brez detergenta in brez kroglic.

ežoj

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

13. mar 2009 8:50

Ne razumem, zakaj je taka razlika v ceni med modro in zeleno kroglico, če imata obe 100% enake lastnosti. Je nov dizajn tako zelo podražil zadevo? http://www.priskrbi.si/catalog/product_compare/index jankica Sporočilo je spremenil(a) jankica dne 13. mar 2009 08:52:20

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2009 8:53

Ežoj, ali mogoče veš, kje prodajajo te nevidne kroglice? Kakšen link bi bil kar dobrodošel!

LP

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2009 9:42

elaphus čisto zaupno: vprašaj Ognjič, ona ima eno na preizkušanju.

ežoj

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

17. mar 2009 15:07

Kar nekaj strojev pisanega perila sem že oprala s kroglo. Moram priznat, da sem dodala malo tekočega "praška" (približno dve žlici), mehčalca pa včasih nič, včasih pa približno eno žlico. Perilo se je vedno lepo opralo in predvsem je bilo mehko. Imamo zelo trdo vodo in zaradi tega smo pri pranju porabili velike količine praška in mehčalca. Belega perila pa s kroglo še nisem prala. Če bom tudi v naprej lahko prala s tako majhnimi količinami detergenta in mehčalca, se je nakup vsekakor izplačal in še naravo bom manj obremenjevala, kar se mi zdi zelo pomembno. Domnevam, da bi tudi tisti, ki ste skeptični in ste opisali svoje pomisleke, mnenje vsaj nekoliko omilili, če bi imeli možnost kroglo testirati. Saj sem bila tudi sama zelo skeptična in se nekako nisem mogla odločiti za nakup, ker cena ni ravno nizka in zato sem odprla to temo. Pa ne mislit, da kupim vse, kar vidim v "top shopp-u" ali mi ponujajo na raznih srečanjih. Sem kar konzervativna glede tega. Pa lep pozdrav vsem in hvala da ste v debati sodelovali. tamala69

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. mar 2009 14:57

meliza, dobro došla na kulinariko. Tistega na Wikipediji nisem jaz napisal, če nič drugega, ne znam dovolj angleščine.

ežoj

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

12. apr 2010 10:35

Odločam se za nakup pralne krogle, konkretno za bio wash ball. Ima katera izkušnje s tem? Kaj pa druge znamke, so kakšne razlike? Na trgu sem jih našla več, zdaj pa ne vem za katero naj se odločim Če je bilo govora o tem še v kaki drugi temi, me pa prosim preusmerite, jaz sem našla samo tole. aby

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

12. apr 2010 11:02

Pozdravljene, tudi sama sem zelo dvomila v ucinkovitost pralnih kroglic. Cena same pralne kroglice se mi je pa zdela previsoka da na koncu ne bi delovala. Pred mesecem dni sem jo narocila iz tujine (Ebay), kjer je bila cena s postnino le 6 €. Toliko sem pa ze bila pripravljena odsteti, tudi ce stvar ne bi delovala. Že nekaj dni perem perilo samo s to pralno kroglico brez pralnega praska in deluje. Takoj sem jo narocila se za sestro in mamo. Priporocam da pogledate se na Ebayu, ker cena je veliko nizja. lep pozdrav Anita aanita

jana.l  

član od: 12.4.2010

sporočila: 42

12. apr 2010 12:01

Pozdravljene! Ima katera izkušnje tudi s temi kroglicami http://www.biowashballbuy.com/ Zdaj so v akciji - 2 kosa za 37,99 eur, se mi zdi zelo ugodno in že nekaj časa tuhtam ali jih kupiti ali ne? LP Jana jana.l

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti