Tuna rio mare

neznan uporabnik

5. mar 2009 20:23

najboljše so male plave ribe naprimer sardele.visoko kvalitetne beljakovine,vitamini, omega tri pa še bi se kaj našlo.kaj pa sardine?pa lep pozdrav. hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 05. mar 2009 21:00:54

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. mar 2009 21:57

Jaz imam pa najraje Delamarisovo tunino in pa tisto iz moje mladosti - Eva. Prav tako je s sardinami. Komzervirane škombra (skuše) sem pa svoje čase - ko smo še hodili po "špežo" v Italijo kupovala v Lidlu, zdaj jih pa sama kupim malo več (če dobim res sveže), mož jih speče na gradelah, jaz jih očistim, filete zalijem z dobrim olivnim oljem in shranim v pokritem steklenem kozarcu v hladilniku. Več kot dva, tri dni itak ne zdržijo (ker jih prej pojemo :).

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. mar 2009 22:17

lidka je napisal/a:
Ja, ampak jaz sem pravi vernik, kar se tiče omenjene znamke. Se nobene druga ne kosa z njo po okusu. Na kovine se požvižgam v tem primeru, saj sem any time ready for canned tuna, : ) lidka [sonce]
ja se kosa.. tunina eva, šimetova tuna, je zmagovalna... vlki kosi, dober okus.. sam to je tista ki je v enaki ploščati konzervi kot sardine.. sam zadnji čas opažam da jo prestavljajo v okroglo embalažo, posledično so kosi manjši :S bannanna_v_slo ;)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. mar 2009 0:13

Tudi sama obožujem tuno in zadnje leto kupujem Evo (me je nanje spomnil kolega iz Zagreba, tam kupujejo samo Evo :), sicer pa imam zelo rada tudi sardine, inčune... Kolegica prisega na neke "tuna chunks" iz Lidla, baje so veliki kosi in ugodna cena, nisem pa še poskusila. Aja v Hoferju gledam večkrat "rusle", pa tudi še nisem vzela...

 

Lososa pa še od daleč ne...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

6. mar 2009 9:52

Tudi jaz obožujem rio mare, safcol mi ni všeč po okusu, drugih pa še nisem poskusila. Sem se zamislila nad ugotovljenim, vendar na to da je večina drugih stvari tudi pod vplivom kemije, jih bom jedla

še naprej. Najraje jih jem s kakšnim topljenim sirom in domačim kruhom. Obožujem pa tudi pečene sardelice, namaz iz lososa in še kaj ribjega bi se našlo.

gobica1402

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

6. mar 2009 12:15

Glede na to, da tuno jem le nekajkrat na leto, me vsebnost kovin (še) ne skrbi. Najboljša pa mi je Rio Mare Trancio. Ostalih sploh ne kupujem več.

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

25. sep 2017 13:14

v čem je razlika med  sušijem   in ribami v konzervi (Rio Mare, Eva, itd. ) ?

 

 

 

 

 

___

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. sep 2017 14:35

A se hecaš?

V konzervi je kuhana riba in dobra količina sushijev je prav tako pripravljenih s kuhano ribo. Japoncev je skoraj 130 milijonov in čisto vsi jedo sushi, bi rekla vsaj 1x na dan. Z njimi sem kar dobro seznanjena in povem, da so kar zdravi. Je pa res, da na Kitajski ne bi jedla sushija...pravzaprav, če sem zlobna, ga v Evropi tudi ne bi. Kdorkoli je objavil ta članek, si ga lahko nekam zatakne v upanju, da ni bil tiskan na papir. 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. sep 2017 14:41

Vanja_v_ZDA:  kolikor sodim javr-a po dosedanjih prispevkih se ni hecal, niti provociral, res ga zanima. 

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2017 16:57

javr je napisal/a:

v čem je razlika med  sušijem   in ribami v konzervi (Rio Mare, Eva, itd. ) ?

 

 

 

 

 

___

 Ribe v konzervi so termično o bdelane in konzervirane. Mimogrede, ribe so edina hrana, ki s konzerviranjem ne izgubi svojih dobrih lastnosti in še tako zagrižem pristaš nekonzervirane hrane lahko komot pije konzervirano ribo.

Sushi je pa japonski način priprave surove ribe v zvitku iz posebej pripravljenega riža in z ovitkom iz alg. Vtipkaj v googla sushi pa ti bo vrglo ven, kot tudi to, kaj je sashimi in še kaj drugega, kar Evropejci poenostavljeno imenujemo sushi (pod to ime spravimo vse razne oblike riža z dodatki kot so surove ribe, rakovi repki, zelenjava, wasabi - to je japonski zeleni hren).

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti