Tuna rio mare

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. mar 2009 13:58

lidka, Rio mare v lastnem soku niso nič zdrizaste, lepi čvrsti kosi tunine so v konzervi. Drugače pa če kupim tuno ali skušo v konzervi z olivnim oljem, obvezno kupim Simpexove, saj je v konzervi pravi kompaktni ribji "zrezek" in ne "žagovina" kot v ostalih konzervah. s0ncek*

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

5. mar 2009 15:05

Odkar sem prebrala to temo v diplomski nalogi (citirano na prejšnji strani) sem se tudi jaz resno zamislila nad uživanjem tunine, zlasti Rio mare, ki je tudi meni bila "dobra" po okusu. Zamenjala sem torej Rio mare z drugimi, bolj "ustreznimi" konzervami (npr. Safcol, ki je prav tako odlična), še raje pa tuno zamenjam z lososom, ki je še boljši. Mislim, da stvari ne gre spregledati ali si zatiskati oči in govoriti, češ, saj je tuna (riba) in je itak zdravo. Tudi lignji so kao zdravi, pa to še ne pomeni, če pojemo cel krožnik pohanih lignjev, da je to zdravo kosilo. Izbirajte torej po pameti - ne po okusu. Okus že dolgo ni več nekaj, po čemer bi ocenjevali "dobro" hrano. *sandy*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2009 15:31

Sama sem iz težkokovinskih razlogov zamenjala tunino s sardinami iz konzerve: zamešam sardine, skutto, olivno olje, baziliko in inčune in to namažem na črn kruh in je jako dobro. Tudi v omake za pašte dam sardino. Tisto "vratija se Šime, di je bija...?" sardino. Pa losos imam tudi rada. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. mar 2009 15:37

Dokler ni narejenih analiz za losose in sardine..................

rimljanka - zasebno mnenje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. mar 2009 15:55

Meni so zdrizaste, sem jih kupila, itak. Potem so šle v omako, ni bilo problema. One, ko jaz jem same, so v olju, obvezno. Aja, sem pozabila povedat, da jem same, brez kruha in vsega. Ojoj... lidka [sonce]

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. mar 2009 16:52

lidka, potem pa moraš probat Simpexove. Tiste tudi jaz jem kar same, mogoče včasih pojem malo špinače zraven ... :) s0ncek*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. mar 2009 16:59

rimljanka je napisal/a:

Dokler ni narejenih analiz za losose in sardine..................

rimljanka - zasebno mnenje

 

saj, kaj pa je danes povsem neoporečnega?

 

Na sreču tunine sploh ne maram, iz konzerve še posebej ne. Sardine, to pa ja, pa skuše, da o lososu ne govorim.

 

Imajo sardine vsaj manj strupa v sebi, ker so male ribe in pojejo kvečeju kakšnega inčuna ....

 

Amopak kdo pa poje 150 g tunine dnevno, da bi bil oogrožen?

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2009 18:37

Dnevno ne, ampak, ko meni dvakrat na leto zapaše slano, takrat so ribje konzerve zakon, servirane pa tako, kot pri lidki Sicer dam spodaj pogrinjek, ampak se je že zgodilo, da jih tudi iz konzerve nisem vzela, je bila stiska prehuda Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. mar 2009 18:43

mamamia je napisal/a:

Imajo sardine vsaj manj strupa v sebi, ker so male ribe in pojejo kvečeju kakšnega inčuna ....

 mamamia

No ja, po prehranjevalni verigi si tuna in sardina/skuša nista kaj več kot en ali največ dva člena narazen, torej....... Kolikor pojem tun, dobim z njimi težkih kovin najbrž ene toliko kot po ceveh, pa iz druge hrane, pa.... danes se pač ničemur ne da izogniti 100%.

Po pameti,pa bo. Saj že živali "vedo", da se je najbolje najesti po sistemu "malo tu, malo tam. Ja, ja, številne rastlinojede to vedo. Rastline so pogosoto strupene....se pač brannijo pred plenilci (eh, se že ponavljam, se mi zdi....).

rimljanka - zasebno mnenje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. mar 2009 19:46

Vendelina jr. je napisal/a:
ampak se je že zgodilo, da jih tudi iz konzerve nisem vzela, je bila stiska prehuda Vendelina jr.

 

pa ne  kar s plehom vred .

Tudi pri nas konzerve tune ne smejo manjkati. Zadnje čase bolj kot Rio mare kupujem Evo. Jih pa vsi štirje na mesec ne pojemo več kot eno pakiranje (4 - 6 kosov) 80 gramskih. Izjemoma kdaj naredim še špagete s tuno, a ne prav pogosto.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti