Kje kupiti pistacije - oluščene, neslane, nepražene ?

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

3. mar 2009 19:25

BTC - pokrita tržnica Vandrovka

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

3. mar 2009 22:18

mene bi pa zanimal recept za pistacijev nadev za potico-če je možno. hvala,lep pozdrav cheleste

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. mar 2009 1:41

V trovinici Jablana v pokrititržnici BTCja.So res živozelene.

 Sem naredila piškote s takimi pistacijami in polnozrnato moko, pa koščki črne čokolade. So bili zelo dekorativni, da o dobrem okusu sploh ne govorim.

Aki

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. mar 2009 3:38

Vedno jih kupujem v sosedovem hipemarketu v LJ pri zapakaranih oreščkih, nekatere med njimi so tudi živozelene.

Cheleste, nadev za potico s pistacijami pa naredi isto kot orehovega. Oziroma še boljši je s praženimi pistacijami.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. mar 2009 4:13

Pa baklava (jaz jo delam po ežojevem receptu) je tudi zelo dobra s pistacijami.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. mar 2009 4:36

rimljanka je napisal/a:

Nola, ti kar zdaj sporoči, druge zanima, verjemi......................

rimljanka - zasebno mnenje

Na dva škrniclja pistacij dodam pest olupljenih mandljev, nekaj zrn črnega popra in včasih majhen strok česna ali košček ingverja in vse skupaj zmeljem (pa bi bilo gotovo boljše, če bi strla v možnarju). To pasto potem mešam z malo ogretim kuhanim maslom (toliko, da je tekoče)  in počasi dodajam parmezan in naribano lupino pomaranče in limone.

Naprej ravnam kot z vsakim drugim pestom, se pravi, da ga podaljšam z vodo v kateri se je kuhala pasta, za lazanje pa z bešamelom ali s smetano.

Vem, da je nezdravo in sem že delala z oljem, je pa toliko boljše s kuhanim maslom, da pač delam tako, saj ne jemo tega vsak dan.  

Ne vem , mogoče bo pa proxima povedala če bi bilo priporočljivo primešat še nekaj tablet aspirina?

 

nola

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 7:54

Mamamia, v Metroju jih imajo vedno. Sicer malo večje pakiranje, bistveno ceneje pa kot pri nas... Samo če delaš recimo potico, se jih kar porabi... lidka [sonce]

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2009 7:54

Lonim tele na sliki dobiš praktično povsod, ampak ti niso povsem oluščeni - obstajajo taki, ki imajo odstranjeno tudi tanko kožico, tako da so res povsem goli (in zeleni). Če veš za take, se zelo priporočam, ker jih že dolgo iščem brez uspeha. lep pozdrav Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2009 8:04

Vem, da jih dobiš povsod. Po pravici povedano jih imam jaz iz Metroja (Lidka je bila tista, ki me je opozorila nanje) ali pa jih kupim na vago, najraje v Jablani tako kot aki, tiste iz sosedove oziroma maxi ponudbe so bile tudi žaltave, jim ne zaupam več.

Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. mar 2009 8:17

nola je napisal/a:

Vem, da je nezdravo in sem že delala z oljem, je pa toliko boljše s kuhanim maslom, da pač delam tako, saj ne jemo tega vsak dan.

Ne vem , mogoče bo pa proxima povedala če bi bilo priporočljivo primešat še nekaj tablet aspirina?

nola
Jaz vedno trdim, da moras zile vsake toliko casa dobro zadet s holesterolom, da opazijo kaksno razliko. Sicer je pa menda v vecini oresckov toliko "dobrih" mascob (narekovaji zanalasc, ker so fame o "zdravosti" in "skodljivosti" tipicno ciklicne in nanje ne kaj dosti posodim - priblizno vsaka hrana gre v obdobju nekaj let do nekaj desetletij cez vse faze cikla, od panaceje do povzrocanja raka), da tistih nekaj zlic gheeja nima sans. Aspirin je bolje prihraniti za kontracepcijske namene, ne...:)))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti