Pomoč- žličniki

maja g  

član od: 14.11.2006

sporočila: 10

tema odprta - 3. mar 2009 15:24 | ogledi: 10.525 | odgovori: 22

Prosila bi recept za žličnike, ki se zakuhajo k piščančji obari.Jaz jih delam, ampak vedno so žilavi.Prosim za kakšen dober recept.Gledala sem že žličnike s kislo smetano. ampak nikjer ne piše točno navedenih sestavin.

Lp, Maja g

maja g

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. mar 2009 15:25

Maja, s kislo smetano so odlični ali pa z jogurtovo smetano za manj maščobe. Enostavno dodaš toliko smetane, da je konsistenca prava. Testo ne sme biti preveč redko, pa tudi pregosto ne. fresh

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. mar 2009 16:01

Ni mi jasno, kako so lahko žličniki žilavi. Žilavo je lahko nekaj kar ima žile in to je ponavadi meso, za močnate zadeve pa še nisem slišal. Tako da bi prosil, da mi bolj natančno pojasnite za kašne žličnike gre . Hvala. LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. mar 2009 16:16

Če je testo zanje pretrdo, so skuhani zbiti, delujejo žilavo, hedonist. šeposebej, ker se zunanji del hitro skuha in zakrkne (zaradi beljakovin v jajcu, taki brez jajc niso nikoli taki), notranji se kuha počasneje in zato ne more nabrekniti. Ostane trd in nekako žilav. Poznam, ker se mi je to že kdaj naredilo.

rimljanka - zasebno mnenje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. mar 2009 16:59

Kaj pa so špeclji? petardica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. mar 2009 17:06

A govorimo o žličnikih,ki imajo lepo slovensko ime "vaseršpaclji" ? Če je to to ,potem so tudi meni všeč, da so bolj trdi , imajo boljši okus. LP hedonist

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

3. mar 2009 17:16

ja mi imamo tudi rajše trše, ampak malo manjše, ne tako velikih, da bi jih moral prerezat, ker to je pa potem že malo težje, rečemo jim pa "vaseršpoceljni",... plopsa

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

3. mar 2009 18:02

 

To pride iz nemške besede Wasserspätzle oz. vodni žličniki po naše. Lp, Saša

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2009 18:08

"Vaseršpocli" so iz enakega testa, morda malo bolj redkega, kot so žličniki, ki gredo v obaro. Zato si žličnike predstavljam kot nekaj, ko maso iz jajc in moke ter smetane ali jogurta (jaz tega sicer ne dodajam) zajemamo žlico in dajemo v obaro ali juho (zdrobovi žličniki na primer).

 

"Vaseršpocle" pa vkuhavamo skozi posebno cedilko. In ni njuno, da jih damo le v juho, so tudi odlična priloga h kakšni omaki, ali pa zapečeni v pečeici, pred tem pa potreseni s šunko in naribanim sirom.

 

Na eno srednje veliko jajce dam dve zravnani žlici moke, pustim nekaj minut, dodam ščepec pecilnega praška, dodam pol žlice olja, ponovno razmešam in z jušno žlico delam žličnike ter jih polagam v obaro.

So taki srednji - nikdar razkuhani do mehkega, pa tudi trdi ne preveč.

 

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. mar 2009 18:36

Nekaj podobnega, pa še bolj skromnega v tej smeri so tržaški passerotti (passerotto je vrabček).

Četrt kile presejane moke dajte v posodo in jo prelijte s toplo slano vodo, toliko, da dobite čvrsto testo.

Lahko jih kar z žlico mečete v vodo ali pa jih z malo moke oblikujete v njoke, v vsakem primeru so kuhani ko pridejo vrh kropa, nisone posebej trdni ne rahli, uporabni pa za k golažu, brodetu ali k vsakemu šugu.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti