Ugodnosti samo za družine z enim otrokom. zakaj?

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

tema odprta - 3. mar 2009 10:03 | ogledi: 3.138 | odgovori: 24

Že večkrat sem pri rezervaciji počitnic naletela na neprijetno novico, da imajo sobe , ki si namenjene za dva odrasla in enega otroka, le ta pa ima na dodatnem ležišču popust. Ko pa sem povedala da smo prei nas pač štirje, se pravi imam dva otroka, pa so mi lahko ponudili le opcijo dveh dvoposteljnih sob. V tem primeru ni bistvenih popustov.

Tudi tole oglaševanje, ki se vrti na kulinariki za Sparova potovanja je podobno.

V Portorožu denimo je soba za dva odrasla in enega otroka, ki ima 100 % popust.

Vsakič, ko pokličem in poskušam rezervirati kakšno ugodno ponudbo naletim na hladen tuš. Nas naprimer ne bi prav nič motilo, če bi nam v sobo dali še eno dodatno ležišče, vendar njihovo mnenje je, da fizično ni prostora, čeprav so sobe v hotelih kar velike.

Veliko se govori o premajhni rodnosti. Mislim pa, da smo družine z dvema ali tremi otroci največkrat brez kakršnih koli ugodnosti, mogoče ugodnosti pridejo ko imaš več kot pet otrok.

Brihta

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

3. mar 2009 10:29

No mi vedno dobimo družinsko sobo. In ravno tako popust. Tako je bilo v Turčiji, Grčiji in v Portorožu. Pokliči direktno v Life class v Portorož in ti bodo povedali kako je. swarovski

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 10:33

Zdaj, hotelirstvo in rodnost - okej temi sta in nista povezani. Bom tule samo dve bazični o hotelih (sem morala to po službeni dolžnosti početi kar nekaj let in mislim, da v Sloveniji ni hotela, ki ga nisem videla). Pri načrtovanju hotela gledajo, kakšne sobe so najbolj prodajane/največkrat zasedene in potem na temelju tega projektirajo hotel. In večji izkoristek je, če je čim več sob dvoposteljenih, ker se pač take najbolj prodajajo. Zlasti v hotelih, ki so odprti celo leto. Tam so družine resda v času počitnic, drugače pa hoteli živijo od kongresov in poslovnega turizma in tam se prodajajo dvoposteljne sobe (in največkrat po sistemu single use). Zato potem turistični kompleksi družinam raje ponudijo kakšno apartmajsko naselje, aparthotel ipd ali pa hotelske suite (to je večje od sobe in manjše od apartmaja). Je pa res, da ima potem zadeva višjo ceno. Sama sicer verjamem, da vas ne bi motil npr pograd v hotelski sobi, samo hoteli imajo svojo standardizacijo in v njej je tudi definirano, koliko kvadratnih metrov površine gre lahko najmanj na enega gosta v sobi in sobe, to je tam nekje pri 7 kvadratih. In ker so sobe ponavadi tam nekje med 20 in 23 kvadrati, se pri treh še izide, pri štirih pa ne več. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 10:44

Ja, zadeva je takšna, da dobiš za enega otroka popust, vsaj to. Lahko bi polno plačevala za 4 osebe, ali za najmlajšega 50% popust. Ampak so agencije, ki so malce bolj naklonjene družinam. 4-članskim. Zadeva je takšna, sama sta se odločila za število otrok, stroški pač pripadajo zdraven. (Tako kot potrebuješ večji avto, če imaš 3 ali več otrok, te nihče ne vpraša nič.) Jaz zagovarjam svobodno voljo pri odločanju števila potomstva, pa tudi to, da so odrasli seznanjeni s stroški in obveznostmi, ki jih starševstvo prinese. In da se tega zavedajo. In da gledajo tam do otrokove srednje šole, ne pa samo do osnovne, kot se to pogosto dogaja. lidka [sonce]

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

3. mar 2009 10:46

Zelo dobro izkušnjo smo mi imeli v Hotelu Vivat (Murska sobota), kjer smo za ceno dvoposteljne sobe (ki je bila že tako v akciji) dobili suito (torej ločeno spalnico in dnevni prostor z raztegljivim kavčem). Po ugodnih družinskih paketih je znana tudi avstrijska Koroška, kako pa je s tem na morju, pa ne vem, ker ni variante, da me na morju spraviš v hotel. Seveda se je potrebno zavedati, da gre pri hotelirstvu (kje pa ne?) v prvi vrsti za business in ne za dobrodelnost.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. mar 2009 10:54

Brihta, domov si naroči nekaj katalogov več agencij. Sem jih letos že precej pregledala in zagotovo se najde vsaj 1/6 nastanitev, kjer sta dva otroka zastonj, če sta stara recimo do 12 let. Imate tak razpon? Pri starejših se nekako strinjam, da zaračunajo nek pavšal, ker tako veliki otroci pa vendar že nekaj pojejo ;-) Pri nas smo še v hujši zagati, ker imamo 3 otroke in bi morali za tretjega povsod plačati, pa čeprav so še vsi trije zelo majhni (od 2 do 6 let)! Ker nas tudi v apartma ne vleče, smo se odločili za najem prikolice ali mobilne hišice v enem izmed kampov pri sosedih. Upam, da nam bo všeč! Seveda ni zanemarljivo, da je za vse otroke potrebno plačati letališko takso (za prevoz nisem prepričana ali se plača ali ne), če greste z letalom. Tudi zato smo se pri nas določili, da gremo kar z avtomobilom! Bomo 14 dni na morju za ceno 1 tedna v Grčiji na primer. veverica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. mar 2009 11:19

lidka, pa saj to, da brihta skuša najti najugodnejšo varianto za svojo družino menda ne pomeni, da se nista zavedala odgovornosti, ko sta se s partnerjem odločila za dva otroka. vsi se marsikdaj jezimo nad marsičim, pa to menda še ne pomeni samo po sebi, da nismo odgovorni... ne vem no, upam, da ne bo kake zamere, ker sem to rekla nike

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. mar 2009 11:33

Hm, mi smo ta problem reševali tako, da smo skušal iznotraj ponujenega skombinirati nekaj zase. npr: če je hotel ponujal popust za otroka ob eni odrasli osebi, smo se po sobah tako prijavili: en odrasel, en otrok. seveda smo potem spali drugače..., če je bilo dva odrasla en otrok, smo povabili seboj dedka in je imel en otrok 100% popust pri nas, drug 50 % ob odrasli osebi. Ko je tavečji dopolnil 18 let, smo ga spet "porabili" kot odraslega.. Sicer pa predlagam poiskati agencije, k i jim je ciljna publika družine z več otroki ali pač take hotele kakorkoli....

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. mar 2009 12:34

Brihta, še nekaj. Glede na to, da sem malo že preštudirala kataloge in približno vem kaj bi bilo za nas relativno ugodno (če odštejemo še prevoz), mi lahko poveš kam bi šli in koliko sta stara tvoja otroka, pa ti napišem če je kakšen izmed hotelov, ki smo si jih mi označili, cenejši tudi za vas. Svetujem, da pred rezervacijo preveriš tudi kakšen je odziv drugih gostov na spletnih straneh kot je na primer www.tripadvisor.com, kajti izkušnje nekaterih so porazne! veverica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 12:43

Nike, odgovorila sem tako, ker je pisala in se navezala na majhno rodnost... (tu ima zasluge država, ne pa hoteli za počitnice.) In gledano z zornega kota: v soboto sem imela obisk kolegice, ki študira že 10 ali več let, pravni faks, ima že dva otroka, bolj iz naveličanosti, ker je doma. In ker je cele ljube dneve doma, se je zapustila, zdolgočasena je. Poleg dveh živahnih mulcev je še živčna in tečna. (naj poudarim, da je starejši po potrebi v vrtcu, ker itak plačuje tako malo, da ga vzame ven, kadar ji paše.) Ja, in to je, ker sta mala totalno nevzgojena. Celo stanovanje sem imela v razsulu, razbita dva krožnika, prižgano likalno postajo, dokler nismo "zavohali", da je mali prižgal. 4-letnik se je trudil pogoltniti silikonasto zapestnico. Da ne govorim, da so stvari letele po zraku, hrana ipd. Da brišem mastne odtise prstov še zdaj... Skratka, živalski vrt, ZOO, pri Lidki doma. (moj je rekel, kot iz onih oddaj o nevzgojenih otrocih, kaj so SOS, nanny...) In ona joka in stoka, kako je drago, pa ne morejo na dopust, na kako hotelsko varianto sploh ne. Pa ne moreta sama nikamor z možem. Niti v kino... (mama otrok noče pazit, sem zdaj videla ZAKAJ, jaz jih tudi ne bi.) In ona bi tudi, večji otroški dodatek, socialno podporo, pa še kako posteljo zastonj na počitnicah, itak. Pa ne zavoljo števila potomstva, pač pa iz vidika, da pri 30 letih še ni bila en sam dan zaposlena. Ne morem sodit, kako je odgovorna. Bila pa sem SHOCKED. ugodne in poceni variante pa tudi jaz premetavam po planih, ki me čakajo v prihodnosti. Nothings wrong with that... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 03. mar 2009 12:48:29

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

3. mar 2009 13:00

Si pa res prijazna Veverica. No pri nas je situacija taka : fotko in matka ( odgovorna ) ter otroka stara 11 in skoraj 13 let. V poštev pa pride izključno in samo naša preljuba, prelepa Slovenija. Moj mož je pač mnenja, da je doma najlepše in zakaj bi potem denar nosili v tujino. Glede na mnejna ostalih, pa bi rada povedala še to, da se strinjam, da hotelirsvo ni rdeči križ ( še dobro ). Ampak ravno pri tej Sparovi ponudbi me je zmotilo, da za moj primer se pravi za štiiričlansko družino nimajo v Sloveniji nobene ugodne ponudbe, pa tako reklamo za sanjske počitnice delajo. Reklama pač, kot vse ostale. Vzameš malo z rezervo pa žviš naprej. Brihta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti