Rdeci kriz

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. mar 2009 14:56

mogoče poskusiš še tule Ambulanta za osebe brez zdravstvenega zavarovanja Mislejeva 3 Lj tel;01 437 20 10 imajo tudi svojo spletno stran nekje sem prebrala,da ni potrebno,da so oblačila zlikana in oprana,biti morajo samo taka,da so še uporabna zbirajo tudi obutev,posodo,posteljnino igrače,... anaeva

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. mar 2009 15:16

Glede pranja in likanja teh oblačil: vedno, ampak res vedno ko oblačila oddam, pa najsi bo direktno , ob humanitarnih  akcijah ali v humanitarni kontejner, dam oprana, pošita in zlikana. Se mi zdi, da se to spodobi pa nič nič me ne stane, razen malo truda.  V čistilnico jih pa ne nosim. Je predrago. Če bo prejemnik smatral za potrebno, bo že sam to financiral.

Cila

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. mar 2009 15:57

Se podpišem pod Cilo... to pa res ni nič takega, če pričakujejo, da bomo prinesli čista in cela oblačila...

tulka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. mar 2009 15:59

no mislim,da je nekako normalno,da prineseš čista oblačila citirala sem samo sestro Tatjano,ki je takšen odgovor dala v intervjuju anaeva

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

2. mar 2009 16:13

Otroška oblačila , igrače in podobno navadno oddam v bližnji materinski dom , kjer moja hči obiskuje popoldanski program .

Bernarda

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

10. mar 2009 21:41

nikmia je napisal/a:
Pozdravljenimene pa zanima kaj vse lahko nesemo na RK,kako je z igracami,knjigicami,torbicaminikmia

 

pred kakšnim mesecem sem sama na RK LJ-Vič peljala precej reči in sicer od oblačil, pa do keramičnega servisa.

Sicer pa jih lahko povprašate, meni so takoj odgovorili (preko el.pošte). Odgovor je bil zgovoren: vse nam pride prav. Tako da, nikmia, menim, da lahko vse kar si naštela odneseš tja. Pred vrati imajo tudi kontejner za oddajo določeni reči, če prideš izven njihovega delovnega časa, predvidevam.

Tudi sama sem imela informacije, da so precej zahtevni (čistilnice ipd.), vendar sama takšne izkušnje ob obisku nisem imela (verjemite mi, da se sicer tja ne bi več vrnila). Se mi pa zdi povsem jasno, da tja ne prineseš umazanih reči, to je pa menda človeško.

lp veverica cak

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

11. mar 2009 7:34

Veverica, verjamem da je vse kar si napisala res, vendar pa zagotovo vem, da pred omenjeno skladišče skoraj vsako jutro pride kontejner od Snage in vanj zmečejo kar ne rabijo. Verjamem, da ljudje nosijo tja tudi res neuporabne stvari za današnje razmere, vendar menim, da bi ljudle v npr. Darfurju ali Afriki ali na drugih področjih, kjer divjajo vojne te stvari, ki tukaj na humanitarnih organizacijah romajo v koš, z veseljem porabili. Moti me dejstvo, da tudi organizacije, ki so humanitarne poskrbijo le za svojo rit. Brihta

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

11. mar 2009 21:53

Brihta, tega kar praviš glede odvažanja nisem vedela.

Absolutno se strnijam, da bi sigurno mnogo reči marsikdo z veseljem uporabil . In sicer ne le v Darfurju ipd, ampak tudi pri nas v SLO! Moje mišljenje je, da je za vsemi temi pomočmi, ki jh namenjamo v daljne dežele, žal le zatiskanje oči pred situacijo, ki je pred domačim pragom. Pa ne me narobe razumeti, menim le, da je v Slovenije vse preveč revščine, na katero bi se morali najprej ozreti.

Malo sem zašla s teme, ampak me to zares moti.

lp veverica cak

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 7:44

No, saj se popolnoma strinjam s tabo Veverica, da bi se morali najprej ozreti na Slovenijo in slovence. Ampak kot sem napisala, če pa menijo, da je npr. srajca, ki ima malo obšlesan ovratnik neuporabna in jo noben uporabnik RK ne bo hotel vzeti, jo pa še ni trba odpeljati na Snago, naj jo vseeno ponudijo prej še komu drugemu. Pa naj bo to Darfur ali kdor koli. Mislim, pa da je za organizacijami ki so tudi pri nas v Sloveniji mnogo ljudi, ki na ta račun dobro živijo in si delijo mastne zaslužke. In ena izmed njih je prav gotovo RK. To pa tudi mene moti. Brihta

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

12. mar 2009 8:07

O RK in njihovi "dobrodelnosti" še ena malenkost: ob selitvi smo nabrali kup oblačil in ostalega in to odpeljali na RK (popolnoma jasno -vsaj meni je- da tudi oprano, zlikano in sortirano v kartonskih škatlah). Gospa na RK me je najprej avtoritativno vprašala, če imam potrdilo čistilnice, da so oblačila kemično očiščena. Začudena sem ji odgovorila, da so oblačila vsa oprana, ker so pač vsa pralna, ne vem, zakaj torej čistilnica. No, bomo pač pregledali in prebrali, mi je spet povdarila. In ko sem čez nekaj časa spet pripeljala še nekaj stvari, sem v pisarni RK zagledala spet tisto "prijazno" gospo - pomislite! - v MOJI BLUZI!!!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti