Nega nohtov

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 8:51

He, he. Moj najdražji je rekel, da je sicer noro lepo, noro nenavadno, pa: čakaj Lidka, da to naša punči vidi, ko pride domov v petek... : ) lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2009 8:59

Šmentana muha, ta bo pa težka. Jaz grem lepo do hipermarketa, tam do stalaže, kjer imajo pilice, pa umente nothe in potem podlage za nohte. In kupit tisti produkt, ki ima embalažo, ki gre takole: roza karton, gor steklenička, čez pa ena plastificirana srajčka.... A vizualiziraš? In izberem tisto stekleničko, kjer piše, da je notri kalcij in potem to uporabljam. In se mi zdi, da to nohtom paše. Drugače si pa mislim takole: če se ti nohti luščijo in cepijo (koža in lasje so pa okej), je treba vprašati kozmetičarko, kako se zadeva na nohtih popravi. Veliko poškodb na nohtih baje nastane (prodajam tisto, kar sem slišala v kozmetičnem salonu), ker gospe narobe uporabljajo pilice. In če je samo to, se z malo vaje zadeva popravi. Če pa so težave tudi s kožo in lasmi, je treba pa obiskati dermatologa. Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

4. mar 2009 9:26

strelka je napisal/a:
Sama sem rada urejena (od nohtov dalje), ampak urejenost je eno, lišpanje pa drugo. Zadnje mojemu dol visi, če se lahko tako izrazim. Včasih me je prav prosil, da se ne bi mazala, ker njemu to na ženskah deluje umetno in naravnost groteskno ter grdo. In moj sploh ni nobena izjema, poznam še kar nekaj takih "čudakov". strelka
Ja, tudi jaz poznam nekaj takih "čudakov". A ni fajn, da si mu lepa taka kot si? sara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. mar 2009 9:51

sara.vidmar je napisal/a:
strelka je napisal/a:
Sama sem rada urejena (od nohtov dalje), ampak urejenost je eno, lišpanje pa drugo. Zadnje mojemu dol visi, če se lahko tako izrazim. Včasih me je prav prosil, da se ne bi mazala, ker njemu to na ženskah deluje umetno in naravnost groteskno ter grdo. In moj sploh ni nobena izjema, poznam še kar nekaj takih "čudakov". strelka
Ja, tudi jaz poznam nekaj takih "čudakov". A ni fajn, da si mu lepa taka kot si? sara

 

Meni pa "dol visi", kaj bi rekel moj moški. Če mu nebi bila všeč, sigurno nebi bil z menoj tak kot je (pa naj bo to, ko sem urejena ali pa ne). Pomembno mi je, kako se počutim jaz. In jaz se rada lišpam.. brez make up-a sem samo doma in brez make upa jaz nisem jaz. In lišpam se zato, ker se sama tako bolje počutim.

Lep dan in veliko se smejte

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

4. mar 2009 10:03

Točno tako Simona :) Sploh pa, veliko moških ne opazi razlike. Ko sva se šla z mojim dragim prvič kopat, sem bila čisto živčna, da me bo pa zdaj videl brez make up-a (še sveži začetki, zdaj me ne gane več). No, na koncu sploh ni opazil, sem ga mogla direktno vprašat, kakšna se mu zdim :) Je pa res, da sva šla na nočno kopanje :) Tako da: urejene moramo biti v prvi vrsti za sebe, ker s tem tudi izžrevamo neko samozavest, ki nam pride prav tako v poslovnem kot v zasebnem življenju. Gigi_84

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. mar 2009 10:07

Seveda je pri vsej zadevi treba ločiti urejenost, čistočo in "lišpanje". Tudi niti meni niti mojemu dragemu ni všeč tone ličila na obrazu...meni je všeč da na sebi povdarim lepo in pokrijem manj lepo in da ne pretiravam, ker sem bolj "rahle konstitucije" in je hitro vsega preveč. In da znam in zmorem samozavestno hoditi okoli tudi brez ličila, ko se pač tako počutim in odločim. Kot je napisala Simona, je pomembno, da se sam dobro počutiš, potem si tudi samozavesten in tisto, kar je že na tebi, dobro izpade. Recimo da bom tako nekako jaz poleti kazala pisane nohte na nogi..tudi in celo v službi.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 10:11

Definitivno mi je blizu free partnerski odnos, brez skritega PRESSURE, ker to mene zelo moti. Ko bi nekdo od mene potihoma nekaj pričakoval. Ker nisem last nikogar, jasno. In z nekom sem, ker mi je udobno in lepo v skupnem bivanju. Že to, da bi mene nekdo prosil, naj se ne naličim, bi mi prižgalo VSE RED lights v glavi... Se pa strinjam s Simono84 in Tortico. lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 04. mar 2009 10:12:59

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

4. mar 2009 10:53

Meni je eden, za katerega sem mislila, da je usoden, začel prijavljati "danes si mi pa všeč, ker imaš to in to obleko. Tista včeraj mi ni bila preveč ok" (čeprav je bil prejšnji dan tiho) in pa "všeč so mi tvoje gubice, ker itak palim na starejše." Kva. S šrotarco ga sicer nisem pospravila, je bilo pa precej blizu. :) Urejamo se zase - vsaj meni to vedno samozavest nabije, ker se potem počutim, kao da nekaj sevam. Neodvisno od tega, kaj moj doma pravi. Moških itak ne zanima preveč naše javkanje glede polomljenih nohtov. Sicer pa glede nohtov: na rokah sem imela totalen masaker, čudež mi je pa naredila redna uporaba Microcell 2000. Imajo ga Muellerju. To sem enkrat že napisala nekje. Meni je ful pomagal. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2009 10:57

Kaj je "šrotarca"? Nekaj takega kot "lupara"? Vendelina jr.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

4. mar 2009 10:58

lidka je napisal/a:
Definitivno mi je blizu free partnerski odnos, brez skritega PRESSURE, ker to mene zelo moti. Ko bi nekdo od mene potihoma nekaj pričakoval. Ker nisem last nikogar, jasno. In z nekom sem, ker mi je udobno in lepo v skupnem bivanju. Že to, da bi mene nekdo prosil, naj se ne naličim, bi mi prižgalo VSE RED lights v glavi... Se pa strinjam s Simono84 in Tortico. lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 04. mar 2009 10:12:59
Vsakomur svoje, kajne? Meni se je zdelo prej prisrčno in ne vidim nobene panike, sva se vse zmenila. Jaz recimo organsko ne prenašam vonja po surovi čebuli in česnu in sva se brez panike dogovorila, da je bo to bolj za včasih (in da naj takrat pač ne pričakuje poljubčkov od mene Kam pa bi prišli, če si ne bi smeli povedati, kaj nekoga moti oz. mu ni? Predvsem pa je bil edini statement, ki sem ga želela narest, ta, da ne trapat z izjavami, da moški, ki ne opazijo mejkapa na ženski oz. ne tripajo nanj, niso omembe vredno. Takšna izjava ni vredna odrasle inteligentne osebe. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti