Nega nohtov

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 8:05

Jaz imam lakov za nohte cel predal. Vseh živih barv. Ker ko kupujem, kupim ene 3 ali 4 naenkrat, ponavadi gledammalo na ceno in predvsem na barvo. Zame so neki Miss Sporty čisto zadovoljive kvalitete recimo. Pazljivo samo pri no brand name lakih, ker se hitro zgostijo, pa loči se prozorna tekočina od barve, potem to nikdar ni več enako ali pa celo kar za v smeti. Še vedno pa prisegam, in to je tudi od 15 leta, na Revlon lake za nohte. Saj poznate legendarni odtenek Wixen. Presenetljivo, Revlon, kupljen v ZDA pred 8 leti je še vedno uporaben, se ni zgostil, skratka, BP. Res ga nisem redno uporabljala, samo me fascinira, kako se je ohranil. Zelo sem zadovoljna z H&M laki za nohte. Lani sem pokupila vse vijolične odtenke in bila celo poletje zelooo zadovoljna z njimi. Če se ne motim, sva z Loni kupovali na Dunaju nekje. : ) He, he Lani je bilo poletje vijoličastega laka na nogah, : ) He, he. Jaz sem tudi v nedeljo zvečer sedim pred TV z manikirnim setom, blazinicami, laki, pilicami... Tudi meni paše zdraven ta obred urejanja same sebe. Pa mokre lase imam tudi ponavadi takrat. In ko sem doma, sedaj sem bila na bolniški za hčerko kar daljše obdobje, pa sem si iz obupa in dolgčasa lakirala nohte v žive barve. Ker mene biti doma, zaprt noter totalno ubija. Vendelina, kako različne barve nohtov? Kombiniraš dve barvi ali morda več? Sliši se mi zanimivo, ampak do zdaj sem to počela samo otrokom, punčkam. (vedno rade pridejo kje na morju do mene, ker vejo, da imam cel bunch kozmetike s sabo.) Moja punči pa ima na nožnih palcih samo rožico narejeno. Se potrudim in ji naredim, saj se kar trese, ko lake zagleda... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 03. mar 2009 08:11:38

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. mar 2009 8:19

Za razliko od zadnjih mnenj, v katerih omenjate, da se vam nohti cepijo in luščijo če so nalakirani, imam jaz drugačne izkušnje. Moji nohti morajo biti vedno nalakirani, če hočem, da so lepi. Ponavadi si v petek ali soboto odstranim lak in jih za dan ali dva ne lakiram, privoščim jim - tudi celim rokam oljne kopeli, limono in obvezno reden piling. Lepi nohti, roke in stopala (ne samo poleti ) so tudi meni zakon, čeprav se moram ravno za svoje roke še najbolj potruditi, ker imam zelo suho kožo na rokah. Tudi meni kdaj katera reče, kako se mi ljubi toliko ukvarjati se s seboj, a če to delaš redno in že dolgo, je to kot umivanje zob npr....predvsem pa to vse delam rada, saj se vendar moraš imeti rad in lepo skrbeti tudi za svoje fizično telo, pa čeprav je tudi nega duše zelo pomembna.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 8:37

Lidka, jasno, da lakov in šmink ne štejem...., tako da zgrabim približno kakih 7, 8 lakov in potem se sporti igram. Recimo, v zimskem času imam na eni nogi rdečo, črno, zlato kombinacijo - pa dam še včasih dve rdeči. Na največjem nohtu si lepo narišem rdečo, zlato in črno črto (zgleda kot nemška zastava, lahko pa tudi belgijska, potem pa še vsak manjši nohtič dobi svojo barvo. Na drugi nogi se pa igram z vijola-srebrno-sivimi odtenki na enak način. V pomladni shemi prešaltama na spring-summer barve in potem se na eni nogi igram recimo z modro-turkizno-zelenimi laki, na drugi se pa igram z rdečimi in zlatimi laki. Ali pa modro in roza. Ali pa narišem še kake bele pikice (tisto belo od francoske manikure). Skratka, zmeraj drugače. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 9:07

Hej, to sem hotela vedet, kako to kombiniraš. Uh, sem videla, da greš v čista nasprotja. : ) Si mi dala strašno idejo. Pa da ne boš huda, ker jaz bom letos tudi malo na eksperimentih s tem : ) Za začetek bom kombinirala rdečo in roza, kar je meni wonder kombinacija, skoraj nikjer dosegljiva, kar se tekstila tiče. Glede lakov sem ista, jih nesem cel kup v dnevno sobo, potem šele zberem, kaj gre gor, na nohtke... BTW, pikice in rožice jaz delam z rahlo odlomljenim zobotrebcem. Pomočim v lak in pazljivo na noht. Tisti laki za poslikave imajo predolgo metlico, pa se cedi in kaplja dol... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 9:52

Ma lidka, harmonika, ostale ladies, ve kar rišite. Veseli nožni nohtki so itak tak stejtment Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 10:36

He, he. Ne sam veseli, pač pa urejeni. Meni je vedno WONDER vprašanje, zakaj ženske nosijo odprte čevlje, če nohtki niso urejeni in namazani. Ni zapeljivo, ni sexy in ne deluje privlačno. Pika. Kar se izi skrije v zaprtih čevljih. (BTW, bile bi presenečene, koliko moških ta detajl "opazi".) Jaz sem prav obsedena, že odkra vem zase, da so pri meni any time v nulo, v črto spiljeni in namazani. In ne vzame veliko časa, res ne. Sicer pa se najdražji lepo sprijaznijo s tem nedeljskim procesom, pa jim je potem všeč, ko je darling urejena. Moj še kaj pomaga naredit ali pa me pokrije, ko jaz lak sušim, da sama ne uničim nanosa... In velikokrat mi zjutraj pove, ko se srečava v kopalnici, da zgledam stunning, ali pa sexy. Pa to leti na mejk ap in na vse namaze, lake za nohte, frizuro... (da se navežem na uno temo od prej). Sem bila zdaj prav pozorna, na kaj me moj najdražji opominja... : ) lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 10:46

lidka je napisal/a:
Meni je vedno WONDER vprašanje, zakaj ženske nosijo odprte čevlje, če nohtki niso urejeni in namazani. Ni zapeljivo, ni sexy in ne deluje privlačno. Pika. Kar se izi skrije v zaprtih čevljih. (BTW, bile bi presenečene, koliko moških ta detajl "opazi".) lidka [sonce]
Lidka, a obstaja kak omembe vreden moški, ki tega NE opazi? Pa z nohtiči se doseže mnogo več kot z dekolteji in prozornimi bluzicami..... Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 10:48

Maš prav, omembe vreden, ja... : ) : ) : ) lidka [sonce]

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. mar 2009 11:19

tole s pisanimi nohtki na nogah se pa sliši zelo zanimivo, ker si Vendelina, že dala na splet (naj vidi celi svet), si bom dovolila idejo kopirati. Ampak, čisto mimogrede, ko nosiš poleti odprte sandale..imaš tak nožni styling tudi v službi? Hudo, hudo me mika, da bi tudi v moji (ful resni) službi kaj takega pokazala...

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

3. mar 2009 11:27

Vendelina jr. je napisal/a:
lidka je napisal/a:
Meni je vedno WONDER vprašanje, zakaj ženske nosijo odprte čevlje, če nohtki niso urejeni in namazani. Ni zapeljivo, ni sexy in ne deluje privlačno. Pika. Kar se izi skrije v zaprtih čevljih. (BTW, bile bi presenečene, koliko moških ta detajl "opazi".) lidka [sonce]
Lidka, a obstaja kak omembe vreden moški, ki tega NE opazi? Pa z nohtiči se doseže mnogo več kot z dekolteji in prozornimi bluzicami..... Vendelina jr.
Uf, bom zdajle zakurila to temo, ampak tako posploševanje se mi zdi pa popolnoma adijo. Sama sem rada urejena (od nohtov dalje), ampak urejenost je eno, lišpanje pa drugo. Zadnje mojemu dol visi, če se lahko tako izrazim. Včasih me je prav prosil, da se ne bi mazala, ker njemu to na ženskah deluje umetno in naravnost groteskno ter grdo. Pravi, da nismo lutke iz izložb, da bi morale biti tako izumetničene. Ker ve, da meni to vseeno nekaj pomeni, mi ne nasprotuje, če se namažem za v službo in druge priložnosti, ko pa sva doma in čez vikend pač ne nosim mejk-upa. In ne boste verjele, prav paše mi. In če bo zdaj katera pribila, da moj moški "ni vreden omembe", prišibam takoj in jo kresnem po buči! Ker mi vsako jutro, ko se jaz lišpam, pripravi zajtrk, pa tudi sicer kuha in še za sabo pospravi in me ob vsem tem še razvaja ter vedno da vedeti, da sem zanj najlepša in najbolj privlačna (brez mavrice na nogah in fasade na obrazu). Aja, pa še dobro izgleda. In moj sploh ni nobena izjema, poznam še kar nekaj takih "čudakov". Evo, zdaj pa počivam svoj kovček. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti