Spomladansko razgibavanje na svežem zraku

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

tema odprta - 1. mar 2009 16:53 | ogledi: 2.909 | odgovori: 53

Pozdravljeni! Sem se odločila, da vas povprašam, ali ste ta vikend kaj postorili okrog svojega doma? Jaz sem obrezala hruške, pa nekaj trsov in zmlela veje. Lep pozdrav

tamala69

neznan uporabnik

1. mar 2009 16:59

Tudi pri nas smo včeraj vrtnarili. Mož in sin sta prekopala vrt, malo smo pograbili okrog hiše (veliko še čaka). V gredo pod zidom smo posejali solato, špinačo, radič in petršilj te pokrili s pokrivalko. V prihodnjih dneh je napovedan dež in tudi toplejše vreme.To bo za začetek - za naprej. Ostalo mislim da bomo posejali čez kakšnih 14 dni. Danes pa ni nič kaj prijazno - je megleno in oblačno teh tudi hladno. tedi

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. mar 2009 17:09

Napredujem .

Včeraj sem se dogovorila, da mi prdejo pobranat velik vrt oziroma malo njivo .

Pa še semena za hokaido buče sem si izborila.

 

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. mar 2009 17:16

Sem kar pod temo 'Moj vrt' že vse napisala... ah ja, ta teden bom naročila vrtno zemljo, da si malo izboljšam vrtič, ki je v bistvu preštihan travnik... juhu

Rimljanki se imam pa zahvaliti, da je zadnji hip ubranila mojo češnjo in višnjo pred obrezovanjem... hvala Bogu za kulinariko...

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 01. mar 2009 17:17:22

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

1. mar 2009 17:49

tedi je napisal/a:
Tudi pri nas smo včeraj vrtnarili. Mož in sin sta prekopala vrt, malo smo pograbili okrog hiše (veliko še čaka). V gredo pod zidom smo posejali solato, špinačo, radič in petršilj te pokrili s pokrivalko. V prihodnjih dneh je napovedan dež in tudi toplejše vreme.To bo za začetek - za naprej. Ostalo mislim da bomo posejali čez kakšnih 14 dni. Danes pa ni nič kaj prijazno - je megleno in oblačno teh tudi hladno. tedi
Naš vrt je pa do polovice še zasnežen, ker je malo v senci. Zemlja je mokra in pomrznjena tako da še motovilca ne morem rezat. Bo treba še kar nekaj časa počakat, da se bo dalo zemljo zrahljat, "štihamo" že dolgo ne več. Ja Tulka, češnje in višnje se obrezujejo potem, ko poberemo sadeže... Se pa prav fajn počutim, ker sem bila dva dni na soncu in svežem zraku, pa še kosti sem si malo razgibala po zimskem poleževanju. LP vsem tamala69

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

1. mar 2009 20:09

Mi smo pa samo opazovali glave rdečega radiča, kako rastejo in semena paradižnika, ki so ta vikend vzklili :) Aja, pa irisi že na veliko cvetijo pri nas :) Lp roznik

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

1. mar 2009 20:09

Kje najdem to temo moj vrt jadra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. mar 2009 20:19

roznik je napisal/a:
Aja, pa irisi že na veliko cvetijo pri nas :) Lp roznik

 

Tole je pa ena mala velika šala, kajne, roznik?

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. mar 2009 0:31

rimljanka je napisal/a:

roznik je napisal/a:
Aja, pa irisi že na veliko cvetijo pri nas :) Lp roznik

 

Tole je pa ena mala velika šala, kajne, roznik?

rimljanka - zasebno mnenje

Ni nujno, pri nas (na Krasu - roznik se mi zdi pa da je iz "Wajdušne") so mini irisi na sončni legi že tudi čisto razcveteni, družbo jim delajo pa še zvončki. Bom jutri poslikala.

Mojca

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

2. mar 2009 8:49

Ker bomo tudi mi imeli letos preštihan travnik, me zanima kje kupite oz naročite vrtno zemljo in koliko približno to stane. Hvala. Uly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti