Spomladansko razgibavanje na svežem zraku

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 12:43

Rimljanka, tole je off topic, je pa tvoj forte....kako se reče tisti lepi cvetlici z modrimi socvetji, ki lepo diši. Jaz jo poznam pod imenom jorgovan, skratka, kako se reče jorgovanu po slovensko? Vendelina jr.

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

2. mar 2009 13:17

Syringa sp. - navadni španski bezeg Strokovno ime rastline: Syringa sp. Slovensko ime: Navadni španski bezeg Hitrost rasti: normalna Višina in širina: 3 m, 3 m Zahteva po svetlobi: sonce Barva cvetov: Bela, vijolična Čas cvetenja: junij Talne zahteve: dobro odcedna tla Uporabnost: soliter Listopaden grm, ki razvija latasta socvetja. Le-ta socvetja so sestavljena iz majhnih cevastih cvetov, ki imajo zelo močan vonj. Cvetovi so lahko beli ali vijolični. Pri nas mu rečemo tudi- majnik. lp limona

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

2. mar 2009 13:33

elaphus je napisal/a:

 danes pa se komaj privlekla v službo, ker imam tak strašen "musklfiber" v stegnih, hehehe.

LP

cervus

 jaz tud, pa v rokah tudi...ahh, povsod!

Ognjič

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

2. mar 2009 13:33

''majnik'' ima več barv. od svetlo modre, do srednje vijolične, temno vijolične do bele. Imam doma vse 4 barve. mina20

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

2. mar 2009 13:34

Vendelina jr. je napisal/a:
Rimljanka, tole je off topic, je pa tvoj forte....kako se reče tisti lepi cvetlici z modrimi socvetji, ki lepo diši. Jaz jo poznam pod imenom jorgovan, skratka, kako se reče jorgovanu po slovensko?Vendelina jr.

http://www.youtube.com/watch?v=bVLCVcLKUKA

Pri nas se mu reče španski bezeg.

Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

2. mar 2009 13:35

elaphus je napisal/a:

 danes pa se komaj privlekla v službo, ker imam tak strašen "musklfiber" v stegnih, hehehe.

LP

cervus

 jaz tud, pa v rokah tudi...ahh, povsod!

Ognjič

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. mar 2009 14:07

Vendelina jr. je napisal/a:
Iz katerega komada je Wajdovšna - imam blokado, se ne morem spomniti...? Vendelina jr.

Wajdušna je center Jepavske doline, 6 kilometrov od Jepave v smeri proti Horici.                   (Ajdovščina, Vipavska dolina, Vipava, Gorica)

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2009 14:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Rimljanka, tole je off topic, je pa tvoj forte....kako se reče tisti lepi cvetlici z modrimi socvetji, ki lepo diši. Jaz jo poznam pod imenom jorgovan, skratka, kako se reče jorgovanu po slovensko?Vendelina jr.

A ni to jasmin?

 

Meni je to najlepši oinj, razen šmarnic  in hijacinte seveda. Imam bolj slab vonj, pa mi pašejo taki bolj močni.

 

Mamamia

mamamia

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

2. mar 2009 14:22

Srečne nekatere, ali tudi ne, ne bo treba delat .Pri nas je na vrtu še kup zmrznjenega snega,čeprav že diši po pomladi in danes zjutraj ko sva z psičko pohajali sem nabrala prve zvončke.Hura!!! Rada imam zimo še raje pomlad ko polje ponuja nam v slast REGRAD adalbert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti