Spomladansko razgibavanje na svežem zraku

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 9:59

Kar se tiče zunanjih aktivnosti, sem ustavljala promet Drugače sem pa s pesmijo na ustih očistila garderobne omare, omaro s čevlji (ugotovila, da je spet premajhna) in knjižne omare...Proxy bi rekla, da je to za Amodovarja Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2009 10:20

Sem se sprehodila okoli hiše, pogledala, kaj bo treba postoriti, potem nisem niti kuhala, ker smo šli k mami na kosilo, popoldan je mož začel obrezovati drevje, pa pomenili smo se o "štihanju" vrta in kaj bomo (bodo) vrgli v zemljo.

Tako da se je zame pomlad res lepo začela (aja, tudi eno omaro sem pospravila, samo ne na svežem zraku) - ob soncu in toplem vremenu bo treba začet hodit na bližnji hrib, je organizem utrujen od zimskega lenarjenja.

 

Mamamia

mamamia

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

2. mar 2009 10:41

Sonse me je premamilo, da sem počistila pokrito teravo in ven odnesla bambusovo sedežno. Mož je obrezal drevje in pregledal, če omajo čebele še dovolj hrane, pa tudi ciprese so se mi precej posušile, jih je bilo terebas počistit. Vrt pa še čaka. Lp Talija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. mar 2009 10:48

MamaF, sem se ob tvojem geolociranju spomnila na tisto: Katera so tri svetovno najbolj znana mesta na w? Wimbeldon, Washington, Wajdovšna! Zribala okna (spet vidim v širni svet, ), omare so tip top, pa malo pomladi sem si prinesla domov! fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 11:28

Iz katerega komada je Wajdovšna - imam blokado, se ne morem spomniti...? Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. mar 2009 11:42

Sem v soboto oplela gredo, vrgla ven vse staro, posušeno, pograbila travnik, porezala posušeno travo, ki je bila prevelika - danes pa se komaj privlekla v službo, ker imam tak strašen "musklfiber" v stegnih, hehehe.

LP

cervus

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

2. mar 2009 11:47

Rimljanka, ne, irisi res cvetijo. Tudi sama nisem mogla verjeti. Mini irisi...niti se ne spomnim, kdaj sem dala čebulice v zemljo in kdo mi jih je dal - možno, da so od Bakker - ja. So pa res krasni. Modri, vijola in en rumen :) Lp (aja, pa na primorskem sem, če to pomeni, da je potem bolj verjetno. Čeprav je bilo letos pri nas tudi fajn mraz.) roznik

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

2. mar 2009 11:49

Aja, pa še to: lilije so tudi nekatere velike že 10 cm. Narava je res ponorela. roznik

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

2. mar 2009 12:13

Pr nas na Goriškem pa so zvončki na žalost že odcveteli pa žafrani tut. Smo pa že prejšnji vikend z mamico obrezale vrtnice, pa vse oplele čaka naju samo še sajenje novih rastlin in zelenjave pa sadja. Pri tašči sem pa delala ta vikend. Tukaj na Postojnskem pa še skoraj nič ne raste. Sem pa pri narcisah malo oplela, ker je blo plevelnato, nekatere rastline mal porezala, ker so bile suhe, vrtnice pa tukaj še lepo čakajo, ker se mi zdi, da je premraz, da bi jih porezala. Sem pa naredila načrt, kam bom letos še kaj novega posadila. Kot prvo so na vrsti vrtnice na deblu za sajenje , sem po treh letih komaj prišla do njih LP mina20

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. mar 2009 12:40

Čisto normalno je, da se zdaj rastline prebujajo. Temperature (tudi zemlje) so nad nič, torej je to normalno. Ja, tisti mini irisi (perunike je mnogo lepši, slovenski izraz zanje) so res zgodnji. Ostali pa niti slučajno. Zato sem se začudila. No, saj žafrani, zvončki, trobentice, telohi vseh barv, leska, jelše, pa tu in tam kak jetrnik že veselo cvetijo tudi pri nas. Na prisojah pa sploh.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti