Črna gora - dopust

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

12. jun 2012 20:56

Malo sem prebirala o ČG in vidim, da so mnenja deljena. Mene letos nekako vleče tja in bi rada kakšno mnenje iz lanskega poletja ali pa morda že letonjega. Pred sabo imam letak za Poletje v Budvi od agencije Odisej po zelo ugodni ceni v vili Čeranić z avtobusnim prevozom. Mika pa me avgust, saj si želim čimbolj toplo morje.

buča

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. jun 2012 21:22

Naša dva sta bila lani v Budvi in nista bila pretirano zadovoljna, da bi se še kdaj vrnila.  Zelo umazano, ogomno ljudi, kot sardelice, hrana se je ponavlja vseh 14. dni isti jedilnik. Če planiraš 14. dni izberi dva hotela. Morje umazano, voda vroča, bila sta od 1.8. do 14.8. Šla sta za avtobusom in z agencijo Relax.

Je pa vse enkrat za videti. Itak.

 

lp, pinka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jun 2012 21:58

Hm, ko sem bila letos v Budvi, sem bila nad starim mestecem očarana, nad novim pa ne samo razočarana, prej bi rekla, da skoraj šokirana. Anarhična gradnja (kar je poudarila tudi lokalna vodička), povsod vznikajo hoteli, med stanovanjskimi hišami,.....nikjer parkirišč, morja malo (za toliko hotelov), pa še, bi rekla, to ni preverjeno, se vanj marsikaj steka. Če si vezan na peš cono, kar se tiče kopanja, se mi zdi, da ni nobene spodobne plaže, sploh ne v visoki sezoni.Tipičen množični turizem, bi rekla. Oglej si položaj vile. Ker greš tja z busom, ne pozabi, da se prestopi kar nekaj mej in na njih se čaka,....kolikor se obmejnim organom pač zdi potrebno. In prevozi se veliko kilometrov, ker lep del izven avtocest.

rimljanka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

13. jun 2012 11:41

Bila lani septembra  v ČG, v Rafailovićih pri Budvi. Bila sem prvič po 30-ih letih (prelepi spomini na maturantski izlet ) in moram reči, da sem prav uživala. Se pa pridružujem Rimljanki v glede anarhične gradnje . Drugače pa lepe plaže, lepo in toplo morje, prijazni domačini, cene sprejemljive, gostje pretežno Rusi!, lepa in zanimiva narava (no, včasih pač zamižiš ob kupih plastenk in druge navlake). Midva sva z najetim avtom  prečesala obalo do Ade Bojane, prevozila tudi del notranjosti države, obiskala Skadrsko jezero, si ogledala Podgorico, Cetinje, degustirala vinček pri domačinu vinogradniku, pršut in sir v Njeguših... pa videla najbolj usran wc , kar sem jih videla nasploh.  Ampak glej - na dopust gremo, da kaj novega vidimo, doživimo, da se spočijemo, preberemo kakšno limonadasto žepnico... ja, še bi šla v ČG, mika me še notranjost (Durmitor, Žabljak, reka Tara ...).

neny111

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jun 2012 12:18

buča, tale vila Ćeranić je v centru Budve in avgusta je tam takšna gneča, pa za povrh še pogled za sosedovo zidovje nudijo, da res ne vem, če si (kljub ceni) zaslužiš takšen dopust. Tudi plaža (Slovenska plaža poimenovana) tam ni ravno nekaj, s čimer bi se lahko hvalili (tok ravno v tisti del nosi smeti, travo...). Meni je sicer bilo po Budvi lepo se sprehodit pred sezono, ne bi pa šla tja na dopust za 14 dni, še posebno ne julija in avgusta. 

Čisto, kar se tiče same plaže, obale..je naselje Rafailović (Bećiči), morje toplo. Tja bi jaz zagotovo še šla, če bi lahko imela dopust v septembru. Ponavadi imajo naše turistične agencije prav smešne izvensezonske ponudbe s prevozom vred za ta kraj in hotel Quieen of the Montenegro. Zvečer pa lepo na sprehod do Budve cca 4 km in na štant pogledat, če imajo petelinčke, ki na ritki piskajo.

Ognjič

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

13. jun 2012 13:34

Pinka nekako imam občutek,da sta tvoja dva bila v istem hotelu kot mi pet let nazaj.Ravno tako je bil organizator relax,samo s to razliko,da smo mi šli z letalom.Sem se želela peljati enkrat zletalom in mi mij ni dal izbire al to al pa nič.Ni bilo ravno poceni glede na to kaj smo za svoj denar dobili.

 

chappy

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

13. jun 2012 17:06

Oh, res nevem kaj naj naredim. Ampak vseeno hvala.

buča

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jun 2012 18:12

Črna gora ni samo Budva in Igalo (kamor večina ljudi ne bi šla v sezoni - jaz zagotovo ne). Razmisli kaj ti je pri počitnicah bistveno in poišči ustrezno lokacijo. Je še veliko lepega tam doli!

Lisa

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

14. jun 2012 10:57

jesen je napisal/a:
Ojla!

Že 2x sva bila v vili Ljubanovič z eno besedo čudovito.Krasna vila,čiste sobe prijazni lastniki in osebje.Zajtrk samopostrežni v vili,večerja v njihovi restavraciji na obali Zeleni gaj,na izbiro 3 meniji,tako,da je za vsakogar nekaj.Sama vila je blizu plaže,tako,da greš samo desno ,čez cesto in skozi en podhod mimo tržnice in si že skoraj na plaži.Lansko leto so nekaj gradili pri tržnici,zdi se mi,da parkirno hišo-aja greš mimo glavne pošte na plažo,če veš kje je.Da ne boš preveč razočarana,ker nas Slovence zamenjujeo z Rusi,saj jih tam dol kar mrgoli,če greš na kakšen izlet imaš ruskega vodiča.Bečiči so povsem ruski,šole imajo že tudi ruske oddelke.....

Kar pogumno,nimaš kaj zgrešit vila Ljubanovič je super .

lp

jesen

 

Se strinjam! Mi2 tja hodiva že 4 leta in je super!

Lila Roza

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

14. jun 2012 18:59

Še ena z lepimi spomini na ČG... Nacionalni park Durmitor & dolina reke Tare

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti