Recesija - kako se spopasti z njo

neznan uporabnik

1. mar 2009 20:01

hvaležen sem vsem za kvalitetne prispevke na temo -recesija- pa vseeno se nekako ne znajdem.kaj pa je sploh to ::recesija?pa lep pozdrav. hmm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2009 21:44

sweet heart,

glavo ( kot del telesa ) lahko uporabljamo na različne načine: lahko damo gor kakšno pokrivalo ( klobuk naprimer ), lahko je za okras ( in potem gor čečkamo z različnimi barvicami ) in, presenetljivo, da se uporabit tudi za razmišljanje. Če se odločimo za slednje, precej nam prav pride komon sens ( zrno soli, menda ), tako da ni potrebna ekonomska fakulteta, za ocenjevanje trenutne situacije ( Mramorja, žel nisem bral, vendar ne preveč žal, bodoči, da on pade pod  establišment ( karkoli to bilo ) in piha v isti rog kot marsikateri vladin bojevnik ). Milijon €v odpravnine se ne da pošteno zaslužit, pa naj se Mramor postavi na glavo, skupaj s celotno vlado. Enako se v enem človeškem življenju ne da pošteno zaslužit recimo pivovarna, ali Merkur ali..........Vse te kapitalistične pogruntavščine ( beri lopovščine ) so pripeljale planet tam kjer je sedaj ( pa ne nazadnje je treba upoštevati dogajanje v zibelki demokracije in kapitalizma glede velikanskih goljufij o katerih smo slišali zadnje čase ). Sprijazniti se bo treba, da je kapitalizmu odklenkalo, bodoči, da je pogorel na celi črti. Turčija, kot velesila pred ZDA, je potrebovala cca 500 let za vzpon in padec, gledano s tega zornega kota, američani so do sedaj porabili cca 150 let in so že začeli s zatonom, čez ( recimo ) 100 let jih ne bo nikjer. Torej s kapitalizmom je konec pa naj se naši teoretiki še tako trudijo ( Damijan je že spremenil mnenje, Mićo se pa še nekaj repinči ).

Bodi mi še naprej lepa

ežoj

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

1. mar 2009 23:26

Vendelina jr. je napisal/a:
Sama sem se v zapisu na prejšnji strani izrekla o tem, da je škodljivo in neodgovorno od vsakega, ki ima pet minut časa, da pametuje (in pri tem niti nobenega ne posluša, samo zahteva od občinstva, da se njega posluša) in tako zdravi svoje bolečine (karkoli pač spada sem). In kot stranski efekt tega pametovanja smeti javni prostor z nespametnimi umisleki in s tem otežuje tistim pametnim in odmerjenim razmislekom, da bi bila pozornost usmerjena na njih. Vendelina jr.
Brez komentarja. sara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. mar 2009 3:51

Cila je napisal/a:

Simona84, kakšna navadna prodajalka neki?    Raje reci, da delaš v "sektorju neposrednih stikov s kupci". Bo čisto drugače vžgalo  .

Cila

 

 Super si, tole si velja zapomniti

 

 

Lep dan in veliko se smejte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 7:28

Dobro, ežoj, izkoristil si svojo pravico do mnenja, karkoli bi pač to utegnilo pomeniti. Vendelina jr.

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

2. mar 2009 10:29

Recesija gor ali dol, dejstvo je, da se stvari nenormalno dražijo, da običajni tedenski nakup hrane stane bistveno več kot pred letom dni. Tudi jaz sem zadnje čase bistveno bolj previdna kaj in koliko zapravljam po raznih najboljših sosedih ali pa drugih trgovinah, pa mi vsaj zaenkrat (že trkam na les) še ni treba gledati za vsak tolar. Nihče ne ve, do kdaj bo še imel delo in koliko bo plačano čez cca 2-3 leta, saj če gledamo današnjo situacijo, si verjetno marsikdo izmed množice, ki je pred časom ostala brez službe, še pred slabim letom dni ni niti predstavljal, da bo ostal brez službe. Se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da delo je, le najti si ga je treba in ljudje s(m)o tudi precej izbirčni in vsega ne bi delali, sploh če je bolj slabo plačano. Sama sem sicer delala že marsikaj in službo, ki jo imam zadnjih 7 let, sem prej lahko samo sanjala, zato vem, kaj pomeni biti brez dela in tudi s precej omejenimi sredstvi za preživetje. mojcca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. mar 2009 16:29

Kyara je napisal/a:

Zato kar korajžno....glavo gor in gremo delat. Na zahodu je to nekaj povsem normalnega, predvsem pa na severu, kjer skoraj vsi dodatno nekaj delajo. oglejte, Finsko, Švedsko...Kanado....

Kyara, sicer se s tvojim razmišljanjem kar strinjam, tale zadnji odstavek pa me je majčkeno... khm. Nekaj normalnega je torej, da morajo ljudje na Finskem, Švedskem in v Kanadi delati še dodatno, da sploh preživijo... ja in? je v tem kaj dobrega? Ker je tako v t.i. 'razvitih državah' - se moramo zato s tem kar strinjati in si isto želeti zase?

Saj ne napadam tebe osebno, ne zameri... le miselnost, da se moramo slepo zgledovati po zahodnem svetu zgolj zato, ker je zahodni... pa so ljudje srečnejši? Preživijo prosti čas z družinami? Sploh imajo čas za otroke in vzgojo za osnovne vrednote?

tulka

neznan uporabnik

2. mar 2009 16:32

vendelina jr. je tu gor napisala kar nekaj vrstic......................................................če prav razumem njen zadnji prispevek sporoča ežoju da je izkoristil svoj bonus in nima več pravice glasa.zanimivo a ne.pa lep pozdrav. hmm

Callista  

član od: 30.11.2006

sporočila: 34

3. mar 2009 12:30

Jaz tudi kupujem isto kot prej...mogoče le malo bolj preudarno, kaj res potrebujemo in česa ne. Je pa zanimiva povezava tole ja, za ustavit se v kakšni taki trgovini, verjetno se kar pozna pri nakupu (če greš v kakšno trgovino od Žita, Ljubljanskih mlekarn, Uniona...), če si kupiš na zalogo... Callista

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 13:10

Tu nekje je bilo vprašanje, kaj je recesija? Za potrebe ekonomske statistike velja, da je gospodarstvo v recesiji, če ima dva kvartala zaporedoma padajočo stopnjo gospodarske rasti. Ker se statistični podatki po definiciji zbirajo z zamikom, so ekonomije v recesiji dejansko prej, preden o tem dobijo statistično potrdilo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti