Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 11:35

Sem pričakovala tak odziv, ker je to za kulinarično slo. pač značilno. Ne bom spreminjala svojega mnenja. Glede tega da se to zgodi samo ponoči, le to, pač povedati je želel, da ponoči ni ravno veliko kmetov v svojih hlevih in zato se tako hitro ne opazi pogina. Sama sem to videla, saj smo bili na mnogih ekskurzijah. Če se boste bolje počutili, pa še le napišite kakšno proti meni, hvala bogu, če bo le dan lepši :) lepo pozdravljeni vsi. nitta

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. feb 2009 11:42

Lej nitta, ni ti treba biti užaljena, saj ni nihče nič slabega mislil. Tisto o ekplozivnih piščancih je pač malo nenavadno in zato taki komentarji. Drugače pa imaš vso pravico da napišeš kar želiš vendar pa moraš potem pričakovati tudi take komentarje, ki ti ne bodo všeč.Tako je pač to. LP hedonist

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 11:50

:) saj ne da mi niso všeč, čisto razumem da pač vsi ljudje nimajo dostopa do takih resnic, bi morda morala dati pod narekovaje? :) Veste pa sami, da je ta forum poln takih in drugačnih kreganj in prerekanj, so taki karakterji ki ne dopuščajo da bi imel še kdo drug kaj prav (pa ne mislim sebe) zato sem napisala da sem pričakovala tak odziv. Z vsem kar tukaj napišete, pa če je to dober dan ali pa da zunaj dežuje, se bo (morda. če je doma) našel kdo ki bo rekel, ne pa ni dober :) Brez zamer, grem se raje učiti genetiko za torkov izpit. lep sončen da želim nitta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. feb 2009 12:05

Deklica, s tolikšno mero občutljivosti ti pa v današnjem svetu ne bo prav lahko. Verjamem, da si že marsikaj videla in slišala, sploh, ker očitno nekaj naravoslovnega študiraš in dejstvo je, da so piščančje farme živa groza in svinjarija (vem, imam žlahto v bivši Jati). Ampak okrog kroži ogromno zgodb (resničnih, verjamem in malo prirejenih) takih in podobnih kot je tale od tvojega kmeta pa se ljudje navadimo biti malo zdravorazumsko skeptični. Ker je takih, ki zagrabijo zadevo v najhujši možni luči že tako preveč. Moja teta že dve leti ne je poli salame, da ne bo dobila ptičje gripe :). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. feb 2009 12:13

Mogoče so pa tisto piščanci bataljonske reje, o katerih smo se ta teden že pogovarjali?

Atina

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 12:19

Pa ko sploh nisem občutljiva, samo velikokrat berem kreganje na tem forumu, pa je bila prilika da še sama povem mnenje, ker se mi drugače v tuje nesporazume zdi nerazumno vtikati. Kakorkoli, poli salama in hrenovke so tako ali tako največji "drek" kar ga jemo, pa ga vseeno, da ne boste mislili, jaz še vedno jem piščance in poliko in paradižnik sredi januarja-če se mi res zlušta itd. pa vem da takrat ko vidim kaj delajo z njimi (živalmi in zelenjavo na primer) rečem da ne bom nikoli v življenju tega več jedla. Sploh ko smo "basali" kokoši žive v majhne posode da so jih odpeljali za zakol, ker morajo biti žive drugače se zgodi podobno kot pri tem kmetu, sem jokala zraven, da tega več ne bom jedla. Pa kaj ko je doma tako dišala pečena piška... nitta

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. feb 2009 12:23

Ja, o pridelavi hrane je res bolje nič vedeti, eksplozivni piščanci gor ali dol. A je že kdo gledal film Unser täglich Brot? Po tistem pa res nimaš več apetita. RadaJem

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 12:32

Na naši fakulteti nas skušajo preusmeriti vse v ekološko pridelavo, zato nam marsikatero stvar pokažejo, napihnejo in prikažejo še hujše kot je, da bi le bili vsi za eko. Nekaj ti ostane, nek priokus, nekaj v podzavesti. Sem ravno zadnič podpisala peticijo o prevozu živine v klavnice, da bi omejili ga na 8 ur. www.8hours.eu še link če koga zanima. sedaj pa dalje tema o tem kar je bilo v prvotnem smislu odprto, ker smo že čist preveč off topic. :) nitta

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. feb 2009 16:13

Mene zanimajo samo bedra ali fileji. Ali je kaj možnosti in kje, da se dobi le dele piščanca iz ekološke ali talne reje? Kako je pa s purani? Ali purane tudi gojijo v "baterijah"? Ali je kaj razlike pri krmi …?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. feb 2009 17:12

rdkapica je napisal/a:
Mene zanimajo samo bedra ali fileji.

Hehe, moj idealen piščanec bi pa bil iz samih perutnic

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti