Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

Arnela.O  

član od: 30.6.2010

sporočila: 7

7. feb 2011 9:45

crow je napisal/a:
Pozdrav vsem formulašem ! Vidim, da imate veliko težav s tem, kje se da dobiti kakovostne oz. zdrave piščance. Že vrsto let doma gojimo piščance za svoje lastne potrebe. Navadno kupimo enodnevne pičščančke, tako da se ve za vse stvari katere pojedo od prvega dneva starosti do končne teže. Krmimo pa jih izključno z domačimi proizvodi: zmes kuhanega krompirja in šrota (zmleta koruza in ječmen), in nakošena trava (seveda samo v času ko raste trava). Že več časa pa doma razmišljamo tudi o BIO reji piščancev, vendar nas skrbi kako se bo ta meso prodajal, saj je kilogram BIO piščančjega mesa (kolikor je meni znano) med 6 in 8 eurou. Sedaj pa me zanima, če je kdo zaintereseran, da vemo načrtovati in pričeti z rejo BIO piščancev. Lep pozdrav! CROW =) crow
Začni vzrejat, sigurno boš imel stranke. Spravi pa tudi na police v trgovino, da bo lažje kupovat folku, pa boš videl, koliko je že takšnih ljudi, ki bi kupovali. A to je cena za celega piščanca? p.s: za takšno vzrejo boš moral pridobit certifikate. Arnela.O

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti