Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. apr 2010 14:53

Majčkeno preveč klicajev za moj okus.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2010 14:57

Tale piščanja tema doživlja drugi klimaks (po tisti o "srečnih kurah, ki se posto pasejo po travi") in zna biti, da ne bo zadnji.... ROFL Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. apr 2010 15:05

...ampak eksplozivne piščance bo težko prekositi...

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2010 15:06

Never say never....joj, padam s stola.. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. apr 2010 15:12

Jao, jaz se tukaj delam norca, človek je pa morda izumil hladno fuzijo ali kakšno bližnjico do antisnovi...tole je skoraj še boljše od hadronskega pospeševalnika, rotfl, rotfl... (nesmrtna Diareja iz zadnje Mladine - upam, da se link ne tepe s copyrightom...):

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

8. apr 2010 13:29

Silven od kod pa si? Jaz sem za zamenjavo. Za tvoje tamlade ti prinesem hitro vzrejene piščance ti pa meni daš tvoje. Ko bodo malo starejši bodo drugačnega mnenja. irena66

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

8. apr 2010 14:07

Ha, ha, zanimiva ideja. Le da jaz te domače piščance razdelim starejšim sorodnikom. Nimajo nič proti, čeprav imam včasih občutek kot da vse posiljujem s piščanci pa zapovrh že z jajci ( o 10 ququš). Kot kaže moram res počakati, da se tamladi postarajo. Drugače pa sem iz okolice Novega mesta. Kdo ve, lahko se dogovoriva tudi za kakšno menjavo. LP silven Sporočilo je spremenil(a) silven dne 08. 2010 14:12

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

8. apr 2010 18:03

O malo predaleč sem iz notranjske. Škoda. Ampak res ne vem kje se dobi piščance domače reje ali pa kapune so tudi zelo uredu. Sem slišala reklamo da jih ima Perutnina Ptuj sam ne vem kje jih oni prodajajo. Sem zadnjič vprašala mesarja če imajo kapune pa sploh ni vedel kaj je to. Malo čudno za mesarja. No pa vseeno hvala. Lep dan. irena66

crow  

član od: 4.1.2010

sporočila: 12

8. apr 2010 22:33

silven je napisal/a:
Jaz imam pa malo drugačen problem. Doma vzredimo cca 10 belih piščancev ( petelinov) vsako leto. Taka vzreja brez krmil traja 4- 5 mesecev. Piščanci so krmljeni s koruzo in pšenico ter se pasejo po travi. Zelo zrastejo, saj tehtajo neto tudi 4 kg. Vendar pa jih naši družinski člani ( predvsem mlajši - cca 30-letni) ne marajo. Pravijo, da imajo specifičen okus in preveč čvrsto meso. Raje imajo tiste s farm kjub temu, da se zavedajo negativnih argumentov.Ali ima še kdo take probleme ? LP
Povedano iz lastnih izkušenj. Ko smo mi doma začeli pridelovati piščančje meso, tudi meni ni ravno teknilo, saj je dejansko res drugi okus, vendar ko se navadiš ne kupiš trgovinske perutnine za nič na svetu. Naši piščanci dosežejo živo težo do približno 2kg, tako da vrjamem da ima piščanec z živo težo 4kg še močnejši vonj in okus. Poskusite jih vzrediti samo do 2kg-2.5kg mogoče jim bo bolj všeč ;-) Lep pozdrav =) crow

Arnela.O  

član od: 30.6.2010

sporočila: 7

7. feb 2011 9:42

Malo sem prebrala temo in se moram oglasiti še sama. Najprej naj povem, da sem vegeterijanka (laktovegeterijanka-torej mlečni izdelki ja in jajca ja, čeprav že od malih nog ne uživam živalskega mleka, vzgojena sem v prepričanju, da to ni za ljudi). Za takšno življenje sem se odločila ravno zaradi industrializacije živalskega življenja. Meni osebno je to, kar se dogaja z živalmi in ignoranca s strani potrošnikov češ "sej so sam kure, sam krave itd" ogabna! Niti zamisliti si ne morem kako lahko to jeste (tisti ki jeste). Kaj sploh jeste? Ali vse to veste? Se imaste tko zlo malo radi? Svoje otroke hranite s tem? Da o negativni energiji, ki jo z vnosom takšne hrane, ki se je redila v totalnem trpljenje niti ne pišem. Najbolj mi gredo pa na živce ljudje, ki jim ni mar za vse to. takšnim ni mar za nič, razen zase. Takšni jedo meso vsak dan, ker je poceni in si ga lahko privošči. Takšen človek naj tudi umre, zdravstvo bi enostavno moralo ukiniti zdravljenje za takšne ljudi, ker dejansko je sam kriv da je zbolel. Meso se ne je vsak dan, trikrat na dan (poznam takšne ljudi, ki ga jedo trikrat na dan). če bi ga jedli 2 krat na teden bi ga lahko v prosti reji pridelali za vso dosti. Požrešnost pa ima svojo ceno in plačujete jo vsi, ki kupujete jajca iz baterijske reje, hlevske reje, piščance iz reje, goveje meso od krav, ki živijo na meter krat meter, mleko teh krav itd... In ja, se opravičujem če sem koga prizadela. In ja, vsi ki to kupujete, ki ne berete deklaracij in vas zanima sam čim nižja cena, morate vedeti da je to cena vašega življenja in življenje vših bližnjih. Kakšen je pa vaš odnos do živih bitij se pa lahko samo vprašate? Z bojokotom nezdravih izdelkov bodo izginili. Brez ponudbe ni povpraševanja...stara fora. V 21 stoletju smo, obnašamo se pa še slabše kot v srednjem veku. In končno še vprašanje? Kje se lahko dobi piščanec ali pa puran iz proste reje, moj partner je mesojed in bi rad kupil. Arnela.O

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti