Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. feb 2009 22:49

Ne ni osnovnih pogojev da bi se ga dotaknili drugi piščanci, ker to tako smrdi da je okoli njega prazno. Piščanca v bistvu tako napihne in potem poči. Pač ta proces je zaradi vse mogoče kemije zelo pospešen. Verjamem da si ni zmislil, ker on od tega živi, kvečjemu se mi zdi čudno da je sploh povedal. nitta

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

26. feb 2009 23:00

Atina je napisal/a:

No, mi pa kupujemo male picke in jih doma krmimo. Pa me zanima, če še kdo to dela, kje nabavljate piščančke. (Lj z okolico)

Atina

Moja mama jih tudi kupi in nato naprej redi, ni pa to LJ z okolico, je pa KK z okolico :)

Pri nas tud uporabljamo besedo "picki" .

Odrasli picki so pa qqši...upam, da bo moja nova kul slo prijateljica vrtnica123 to videla in upoštevala v naslednjem zmerjanju, danes sem morala po slovarju (slo - krajnskem) gledat, da sem pogruntala, kaj ima v mislih 

Ognjič

 

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 26. feb 2009 23:05:50

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

27. feb 2009 7:32

Piščance za nadaljno rejo prodajajo tudi na Vrhniki pri cerkvi. Telefona pa nimam, ker se pomladi pri njih kar ustavimo in vzamemo. Malčica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. feb 2009 8:01

stasafrank je napisal/a:
Tudi če so iz proste reje, je zelo verjetno, da jih krmijo z enako krmo kot vse druge - hormoni, gensko spremenjena soja in antibiotiki. Nočem omalovaževat, ampak že dejstvo, da zrastejo v 80 dneh .... brez komentarja. Staša
Tale trditev je iz prevrjenega vira ali kar takole malo na počez? rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. feb 2009 8:08

nitta je napisal/a:
Ena izkušnja glede piščancov... Je pravil enkrat en kmet, ki ima doma kokošjo farmo-redi piščance, da mora tudi ponoči v hlev da pospravi poginule primerke, ker če pusti preko noči, zjutraj najde le še eno uvelo kožo z malo perja, tako kot palačinka (veste kako so drugače debeli), okoli nje luža, smrdi pa tako da ne moreš da ne bi bruhal, pa to on ki je vajen. Poginul piščanec, nafilan z hormoni in hranili, tako da od njega ne ostane nič, sama "voda" in veliko smradu, v eni noči. Toliko o tem kaj mi papcamo. nitta

Če/ker imaš malo naravoslovne izobrazbe, mi, prosim, razloži, kateri procesi lahko v eni noči (a podnevi se to pa ne dogaja) spremenijo meso in kosti (ter ostalo) v vodo in smrad, koža in perje pa ostaneta cela? Haloooo? Daj, ne nakladaj in ne trosi nepreverjenih neumnosti naprej. Taisti piščanci, ki jih kupiš, bi se morali torej po tej logiki enako spremeniti v pečici ali kozici (ker kože in perja ni več), ostaneta po peki torej le voda in smrad? Res?

Pretiravanje nikjer ni dobro.....

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. feb 2009 9:33

O hvala rimljanka za malo zdrave pameti. Ljudski glas včasih res čuda naredi... zato je pa še Nessie pri življenju. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

27. feb 2009 9:58

piške za nadaljno rejo prodaja Jata v Zalogu, za vprašati pa je tudi na Biotehniško fakulteto Groblje (pri Domžalah). lep dan ZLATA

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. feb 2009 10:02

Bojim se, da bo tudi tale tvoja trditev, nitta, počila saj je napihnjena do neverjetnih dimenzij. Take neumnosti še nisem slišal in povsem prav ima Rimljanka ,da se takih bedarij pač ne trosi naokrog. Kdor je kdaj koli bil na kurjih farmah ve, da stanje tam res ni rožnato, ampak da bi ostale kure naredile prazen prostor okrog poginule kolegice, ta je pa malo predebela. Tudi čudenje, da piščanci zrastejo do konzumne teže v 80 ali 90 dneh kaže na popolno nepoznavanje razvoja perjadi. Se spomnim, ko se bil še čisto majhen in je moja stara mama gojila piščeta. Ponavadi so se zvalili tam nekje v aprilu ali maju, konec julija pa smo jih že testirali. Torej so bili stari dobra dva meseca, imeli pa so očarljiv naziv "pohanci". Res pa je ,da niso tehtali kilo ali več ampak dobre pol kile in nekaj več. To kaže na to, da kura hitro raste. Kemija pa ni samo v kurah, še več jo je z zelenjavi, pa sadju, kruhu,........ LP hedonist

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

27. feb 2009 11:20

Mah do smrti bomo itak živel, pa če jemo to ali pa uno. pujsek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2009 11:22

Zanimivo, a torej mislite, da se k nam doma kak čudak pritihotapi in nam fila piščance z nevemkakšno kemijo?

Dajte no, v vseh letih nam še nobeno pišče ni došlo pred predvidenim datumom, nikoli nič narobe, pa jih ne zadevamo z nevemčim že. Naenkrat jih vzamemo maksimalno 10 in to v primernem letnem času, da ni vročine. Aja, nabavljamo jih pa tudi mi tam nekje pri Vrhniki.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti