Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

tema odprta - 26. feb 2009 18:22 | ogledi: 14.750 | odgovori: 165

glede na to, da v trgovinah ni težko najti bio jajc ali jajc proste (pašne) reje zakaj je nemogoče dobit dobrega piščanca. vse sama sintetika... ali se morda motim? perutnina ptuj je nekaj poskušala, pa že 2 leti nima več v ponudbi, baje zaradi ptičje gripe... pa itak ne vem, če bi jim zaupal, da so res proste reje...

cellnet

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

26. feb 2009 19:09

Rada bi samo povedala glede Perutnine Ptuj in proste reje,ja je res ,da so se piscanci na prostem za varovalno ograjo pasli,sem sama veckrat videla pri mojem stricu ,ki redi piscance za Perutnino Ptuj ze vrsto let nikmia

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

26. feb 2009 19:51

Mene tudi zanima, kje bi se dobilo take piščance iz proste reje, ampak od "preverjenega proizvajalca"... Lp anajana

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. feb 2009 20:22

Tudi če so iz proste reje, je zelo verjetno, da jih krmijo z enako krmo kot vse druge - hormoni, gensko spremenjena soja in antibiotiki. Nočem omalovaževat, ampak že dejstvo, da zrastejo v 80 dneh .... brez komentarja. Sami se jim bolj izogibamo, ampak jih občasno vseeno 'pridobimo' tako, da v zameno za par piščancev pomagamo enemu od rejcev nakladati kamione, ko jih pelje v klavnico. Te potem doma spustimo v kokošnjak z izpustom na prosto še za vsaj en mesec, da se vsaj antibiotiki sčistijo iz sistema.... Žal nimajo vsi te možnosti. Edina preverjena zadeva je ekološka reja, vendar ne vem za nikogar... so pa eko kmetje edini, ki živali ne smejo krmiti niti z gensko spremenjeno krmo. Pa strogo so kontrolirani večkrat letno. Staša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. feb 2009 20:33

No, mi pa kupujemo male picke in jih doma krmimo. Pa me zanima, če še kdo to dela, kje nabavljate piščančke. (Lj z okolico)

Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

26. feb 2009 20:49

Cele piščance in kuro za juho kupujem pri eni starejši gospe na tržnici v BTC-ju. Zraven celega piščeta dobim nogice, želoček in jetričko. Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. feb 2009 20:55

Mi jih tudi imamo doma, joj, kako je meni fajn.

Loni Makaroni

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

26. feb 2009 20:56

na trznici sem že spraševal. vse je hlevska reja... se pravi da v prosti reji lahko jejo vso isto svinjarijo in so skoraj enako sintetični? zanimivo, sem vseeno mislil, da je boljše... no vsaj malo več življenja imajo... cellnet

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. feb 2009 21:34

Ena izkušnja glede piščancov... Je pravil enkrat en kmet, ki ima doma kokošjo farmo-redi piščance, da mora tudi ponoči v hlev da pospravi poginule primerke, ker če pusti preko noči, zjutraj najde le še eno uvelo kožo z malo perja, tako kot palačinka (veste kako so drugače debeli), okoli nje luža, smrdi pa tako da ne moreš da ne bi bruhal, pa to on ki je vajen. Poginul piščanec, nafilan z hormoni in hranili, tako da od njega ne ostane nič, sama "voda" in veliko smradu, v eni noči. Toliko o tem kaj mi papcamo. nitta

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. feb 2009 21:39

Eh, to je pa verjetno tudi malo napihnjeno. Od piščanca bolj malo ostane zato, ker ga verjetno kolegi pokljuvajo, v eni noči dvomim, da se spremeni v lužo. Ne vem, no... RadaJem

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. feb 2009 21:49

No ampak to sem tudi jaz že slišala od enega družinskega prijatelja,ki prav zaradi tega ne je piščanca...dela pa v tem poslu ja... Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti