Ocvrti kalamari

cukrbejbike  

član od: 25.11.2008

sporočila: 10

tema odprta - 25. feb 2009 9:21 | ogledi: 40.451 | odgovori: 13

NUJNO RABIM RECEPT ZA POSTOPEK PRIPRAWE OCWRTIH KALAMAROW.

AJIH MORAŠ PREJ POSOLITI AL POTEM,KAM JIH DAM DA NE BODO TOK TRDI ?AL SAM W MOKO AL SAM W JAJCA?IN KOLIKO ČASA JIH CWREM?

cukrbejbike

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

25. feb 2009 9:33

meni so že večkrat ratali kot guma. ko boš dala v jajca, jih moraš dobro odcedit,ker boš mela v ponvi eno samo jajce.pa jih probaj pol samo v moki in drugo polovico z jajcem.probaj. zakaj pa uporabljaš ( W) ? a vi tako govorite?saj nič hudega, le zanima me. lp, _kekec_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2009 9:40

Lahko jih samo pomokaš (jaz to počnem tako, da jih povaljam v moki, potem pa na cedilko z njimi, da odstranim odvečno moko, da   se ne žge v olju), ali pa jih potem povaljaš še v jajcu. Prvi so tržaški, drugi pariški.

Olje ne sme biti prevroče, tudi prehladno ne. Najprej poskusi z enim obročkom. Če se okoli njega pojavijo mehurči in ne cvrči preveč, je temperatura prava. Cvreš manjše porcije, da lignji lepo plavajo in je okoli vsakega še nekaj prostora. Posamezno procijo pečeš morda tri, štiri minute. Najbolje, da ligenj poskusiš, in če so gotovi,  jih z penovko ali cedilko pobereš in odcediš na papirnatem prtiču. Moraš vedeti, da bolj dolgo ko jih cvreš, bolj gumijasti in trdi postajajo.

Soliš jih potem, ko so že ocvrti.

 

Mamamia

mamamia

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

25. feb 2009 10:03

Jaz jih samo pomokam in spečem. Ne smeš jih cvreti na prevročem olju in tudi ne predolgo, ker potem res ratajo gumijasti. Adrijanam

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. feb 2009 10:39

Pomembno je tudi , da jih dobro osušiš. S tem se ogneš nadležnemu brizganju, po katerem so lignji sicer. Sam jih vedno povaljam samo v moki in potem cvrem (frigam). Čas cvrenja prilagajaj sproti glede na velikost , od kje so, itd. Skratka malo poiskušaj , pa bo. LP hedonist

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

25. feb 2009 11:23

Kalamare narežeš na primerno velike kolobarje, jih delno osušiš (da se moka ne sprijema v grudice),povaljaš v OSTRI moki, pretreseš na cedilu in vržeš v vroče olje (ne vrelo), da lepo zacvrčijo. Pečeš jih zelo kratek čas - max. 1 min (odvisno do velikosti kalamara) in takoj pobereš ven na servieto. Ocvrti kalamari naj imajo bledo rumeno barvo. Tako bodo zagotovo mehki. Soliš jih po cvrtju. Pokapljaš s par kapljicami limoninega soka. Poleg se prileže tatarska omaka. Več časa kot bodo v olju, bolj trdi bodo! kruhy Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 25. feb 2009 11:24:06

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

25. feb 2009 12:55

Pozdravljeni.

Lani sem bil pri nekemu znancu v Dalmaciji.

Pripravil nak je lignje - pariške in tržaške.

Nisem mogel verjet, kaj sem videl.

Za tržaške je lignje narezal na kolute, jih osušil, jih pomokal z ostro moko, in jih dal kar v hladno olje.

Ko so pričeli lignji"pokati" jih je pobral ven. Tako mehkih lignjev še nisem jedel, in tudi nič mastni niso bili. Pa hrustljava skorjica od moke. Res pa je, da je imel veliko posodo za cvrenje, tako, da jih je naenkrat pripravil za 8 oseb.

Mogoče bi bilo za poizkusit. Jatz doma pripravljam samo jadranske lignje, in to vedno na žaru.

 

Definitivno pa drži kaj ste zgoraj napisali, če se lignji predolgo cvrejo postanejo trdi.

 

LP

 

S

simond

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

25. feb 2009 18:29

Probaj najprej v razžvrkljano jajce in potem v ostro moko. Vem se čudno sliši ampak probaj. Ne ratajo tisti napihnjeni pariški ampak nekje vmes med pariškimi in tržaškimi. sweets

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

25. feb 2009 20:26

A ve katera/i kako se naredijo lignji s krompirjem in sladko+kislo smetano v pečici. jedla sem jih v restavraciji na pedagoški fakulteti v MB. bili so zeloooo okusni. ampak sem že malo pozabila kako so zgledali, tako, da če kdo hodi tja jest ali pa dela tam, bi mu bila zelo hvaležna za recept. dijo pe3ca Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 25. feb 2009 20:30:38

cukrbejbike  

član od: 25.11.2008

sporočila: 10

26. feb 2009 14:08

res hwala lepa wsem zelo ste mo pomagali.....weč glaw weč we lp polona cukrbejbike

cukrbejbike  

član od: 25.11.2008

sporočila: 10

26. feb 2009 14:11

_kekec_ je napisal/a:
meni so že večkrat ratali kot guma. ko boš dala v jajca, jih moraš dobro odcedit,ker boš mela v ponvi eno samo jajce.pa jih probaj pol samo v moki in drugo polovico z jajcem.probaj. zakaj pa uporabljaš ( W) ? a vi tako govorite?saj nič hudega, le zanima me. lp, _ kekec_
hwala tudi tebi kekec.......... dwojni w pa uprabljam že od nekdaj.........nawada pač cukrbejbike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti