Družinsko drevo ali rodovnik

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

tema odprta - 25. feb 2009 8:49 | ogledi: 12.576 | odgovori: 18

Lep pozdrav vsem skupaj.

Prosila bi vas za pomoč. Prababica praznuje 80 rojstni dan. Uredila bi rada družinsko drevo. Ali veste se kje da kupiti kakšnen model ali imaste ideje kako to narediti...

Že vnaprej hvala

simonkaaa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. feb 2009 9:15

Simona, nisem prepričana, da se družinsko drevo da kupiti. Vaka družina je drugačna, z drugače razvejenim drevesom, različnim številom vej, če se izrazim po " drevesno". Sami podatki te bodo pripeljali do tvojega drevesa. Prikaže se jih lahko kot drevo ali pa v obliki grafa. "začetni osebi" sta lahko na dnu ali na vrhu in potem z grafičnimi povezavami prikažeš družinske vezi. Če ne boš segla predaleč nazaj, ga lahko popestriš s fotografijami. Verjetno boš morala uporabiti lastne sile; ročno risanje ali uporabo grafičnega programa. V googlov iskalnik slik vtipkaj family tree ali rodovnik in dobila boš veliko idej, kako ga prikazati. Mimika

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

25. feb 2009 10:01

Hvala lepa ,so mi bili vaši odgovori v veliko pomoč simonkaaa

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

25. feb 2009 11:30

Naš rodovnik sestavljamo - ustvarjamo vsi. In to na tejle spletni strani: http://www.geni.com/ Zelo uporabna stvar, ki jo oblikujejo vsi člani rodovnika, dostopna vsakemu širom sveta. Nas je gor kar precej. Poskusite kruhy Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 25. feb 2009 11:30:42

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

25. feb 2009 11:42

Pred leti sem nečakinji za rojstni dan podarila knjižico,ki sem jo kupila v knjigarni mladinske knjige.Točnega naslova ne vem bil je rodovnik z ne tako starimi podatki od prastaršev naprej.Takrat ni bilo težko najti podatke.Sedaj se ukvarjam ponovno z tem, spravila sem v računalnik podatke od 1600 let naprej Moram povedati da se prav zabavam saj je moj pokojni stric ki je to zbiral tudi pripisal kakšno pripombo,ki jo je dobil iz ustnega izročila, npr( bila je tako žleht da jo možu razsekala obleko)itd..Vse to moram še urediti upam da mi bo zgornji link pomagal zato hvala.Vsem ki se z tem ukvarjajo in jih to zanima želim veliko užitkov ob urejanju svojih rodovnikov jaz uživam.L.P. adalbert

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

25. feb 2009 17:47

Če smem pripomnit se veliko stvari najde tudi v cerkvenih bukvah. Nekaj v župniji, starejše na škofiji. Ti dajo za listat, ti samo približno letnico poveš. Saša

Mir in dobro!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2009 19:24

če si doma na primorskem koncu, so vse cerkvene knjige ostale na župnijah. Zgolj v vednost, da ne bo kdo v lj. Nadškofijskem arhivu iskal podatke za svoje prednike, če je doma npr. na Cerkljanskem.

Loni Makaroni

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. feb 2009 19:49

Tudi sama se pripravljam narediti družinsko drevo. Upam, da kmalu. Vse dodatne informacije dobrodošle. LP Migla

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

26. feb 2009 9:02

Adalbert, ne razumem čemu se zahvaljuješ? Si pogledala sploh kako to deluje? Ali si kar na hitro ocenila, da ni nič vredno? kruhy

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

26. feb 2009 9:46

Študentje humanističnih ved v kopru imajo en predmet, ki se tudi s tem ukvarja. Morajo nardit drevo prav v enem posebnem programu. Pri nas ga je delal moj tata (kar na roke), potem pa sta s sestrično šla še po župnijah in sta dobila podatke do l.1700. Moraš pa malo znat brat tiste knjge, ker drugače ne zastopiš nič. Lp roznik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti