Omaka iz sveze zelenjave za testenine

uzivacica  

član od: 2.4.2003

sporočila: 1

tema odprta - 2. apr 2003 21:02 | ogledi: 9.570 | odgovori: 8

Zivjo!

Zanima me, ali kdo od vas pozna dobro omako iz spomladanske zelenjave (jajcevci, bucke, paprika itd).

Rada bi, da bi zelenjava ostala se hrustljava in da bi bilo vse okusno, ko sem sama namrec poskusila napraviti to, kar sem jedla ze v eni italijanski restavraciji, mi je ratal bolj dzuvec, haha, kot pa sveza zelenjava..

Torej, s predlogi na plan!

Hvala ze vnaprej!

Cao, uzivacica

maricka novakova

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. apr 2003 12:24

Predlagam: jajcevce, bucke in papriko razrezes na kocke in pocvres na olivnem olju. V drugi, nekoliko vecji posodi pripravis paradiznikovo omako (na olju pocvres malo cebule, dodas pradiznik in zacinis). Ko so testenine kuhane, odlijes vodo in dodas skupno z zelenjavo paradiznikovi omaki. Meni je ta omaka izredno vsec, posebno ce dodam tudi majhne koscke mocarele, ki se na toploti stopi. ribica

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

3. apr 2003 14:24

Predolgo si stvar cmarila. Meni je sveža zelenjava na testeninah všeč, a običajno npr paprika le okusi pečenje in je le rahlo zmečkana, tako da še hrosta. Poskusi z istim receptom, le ne cmari preveč, par minut je dovolj! Če si dobila džuveč potem se je to kar dolgo cmarilo! LP Mica

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. apr 2003 16:45

Čebulo zreži na večje koščke in jo malo prepraži, dodaj na koščke narezano sezonsko zelenjavo (paprika, korenje, bučke, jajčevce...) in jo prepraži samo toliko, da voda izpari. Dodaj začimbe po okusu(peteršilj, zelena, luštrek,česen, poper, sol...). Predno serviraš dodaj malo sladke ali kisle smetane. Po okusu še parmezan. Odlično se poda k rižu ali testeninam. Dana

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. apr 2003 16:48

Zgornji recept je od moje mami in je preverjeno ODLIČEN. Je pa veliko odvisen od začimb. lp Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 03. apr 2003 16:49:31

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. apr 2003 13:10

Poglej si recept za njoke s pečeno zelenjavo, saj lahko namesto njih uporabiš testenine. Jaz sem si ga malce priredila, ko je zelenjava praktično narejena, dodam še pelate, kislo smetano pa največkrat kar izpustim. Nato vmešam njoke in dodam še sir. Se strinjam, mocarela je pri vsej stvari pika na i. LP Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 09. apr 2003 13:27:42

dreja  

član od: 13.1.2003

sporočila: 9

8. apr 2003 13:52

Jaz ponavadi popecem na malo olinega olja bucke, rdeco papriko in sesekljan cesen. To opecem na zelo vrocem ognju za nekaj min. Ajazelenjavo se solim ali pa zacinim namesto soli z zacinko od Droge (tako je ponavadi se najbolje). posebej skuham testenine. Odcejene primesam k zelenjavi in po vrhu posipam parmezan ter vse fino premesam. Kaksen kroznik solate zraven in je ta boljsa juzna. Poleti to jaz jem vsaj 3x na teden. LP, Andreja

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

9. apr 2003 9:42

Predlagala bi , da narezani zelenjavi dodate žličko ali dve kisa ( najboljši je balzamični ), ker se mi zdi , da je zelenjava potem bolj kompaktna in jo lahko dlje časa pražiš. LP, Andreja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

12. apr 2003 17:50

Bom prevedla tole reč iz italijanske knjige o pasti Fettuccine Primavera (široki rezanci s spomladansko zelenjavo) za 500 g rezancev (širši tagliatelle ali ožji fettuccine) 125 g zelenih belušev 60 g masla 4 žlice drobno nasekljane čebule 4 žlice nasekljane zelene 60 g nakockanega korenčka 60 g nakockanih bučk 4 žlice nakockane rdeče paprike sol, poper 2,5 dl sladke smetane 30 g naribanega parmezana 2 žlici nasekljanega peteršilja Beluše pokuhat, narezat na 1 cm kosce. Čebulo zmehčaš na maslu, dodaš zeleno in korenček, dušiš 5 min, nato bučke in papriko, dušiš 10 min, na koncu beluše, mešaš 1 min, soliš, popraš in zaliješ s smetano. Sedaj kuhljaš toliko časa, da smetana na polovico povre. Zmešaš s kuhanimi makaroni in dodaš še parmezan in peteršilj. Pri tem receptu me moti, da paprika ni ravno spomladanska zelenjava. No, vsaj dobiti se jo da, medtem ko paradižniki v tem času niso užitni... Sporočilo je spremenil(a) malan dne 12. apr 2003 17:50:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti