Kako dolgo imam lahko "obdelano" mleto meso v hladilniku?

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

tema odprta - 24. feb 2009 18:07 | ogledi: 6.976 | odgovori: 7

Nujno moram porabiti mleto meso, ki sem ga včearj vzela iz skrinje. Rada bi naredila musako, pa mi pred petkom ne bo uspelo do kuhinje, se pravi da bi meso nujno morala porabiti.

Prosim, če mi lahko svetujete, ali je zdravo, da narejeno (prepraženo) mešanico mesa za musako do petka hranim v hladilniku ali naj jo raje zamrznem.

(Sprašujem zato, ker je moj dragi načeloma ali že kar načelno proti jedem iz zamrzovalnika, niti sanja pa se mi ne, ali se v tem času lahko v mešanici razvijejo kakšne bakterije, oziroma ne želim, da bi se mi vse skupaj pokvarilo.

hvala za nasvet

5rusa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. feb 2009 18:34

Petruša, prepraži in zmrzni, pa nič dragemu povedat, bo čist v redu ( če poveš, se bo skos neki zmrdoval, pa vohal, pa na koncu bo ugotovil, da ni lačen ( če je že te sorte )).

ežoj

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. feb 2009 18:44

predlagam, da slediš ežojevem nasvetu

 

LP

Drejček

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

24. feb 2009 19:59

ok, bom naredila kar tako, ga še kakšni dve uri ne bo domov in ne bo nič vohal ali videl, ko bo prišel. hvala, 5rusa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. feb 2009 20:57

Se totalno strinjam s kolegoma. Če imaš pa moža, ki ustreza tistemu ežojevemu opisu v oklepaju, je pa v osnovi tvoja izbira, koliko časa nameravaš prenašati tako sitnarjenje. Ker, da se razumemo, nagrade za to ni. Vendelina jr.

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

24. feb 2009 21:08

Tudi moj mož ne mara hrane iz skrinje,pa ko kuham golaž,pasulj,njoke....vse za dvakrat,pa če ne veš ne boli so včasih rekli. Nikoli ne poštudira.... lp petardica

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

25. feb 2009 19:52

lahko pa sam kuha pa bo vedno po njegovem okusu lucijana

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

25. feb 2009 20:42

imate prav, v njegov bran moram povedat, da velikokrat sam kaj skuha - kar pa ni povsem po mojem okusu. pri njih doma so namreč vse jedli sveže kuhano. Ker imajo kmetijo, so bile vse setavine domače (no, večina) in so še danes, kar jim dajem v velik plus . Meni to namreč ne uspeva, imam preslabo roko za zelenjavo pa še premalo časa za vzgojo za vso zelenjavo, ki jo pojem, jo imam preveč rada. No, pri njih pa od začimb ne uporaljajo skoraj ničesar, razen soli, popra, kimlja za zelje ... in vegete. žal nisem pristašica vegete, moj pa jo ima zelo rad, pa tudi paradižnikovo mezgo namesto koščkov paradižnika, pa obvezno moko v vsaki omaki ... v glavnem - to je nekaj stvari, zaradi katerih kuhalnico raje držim v rokah jaz. sem kar vesela, ker običajno ne šinfa jedi, poje tudi iz skrinje, ampak če je možnost, se potrudim, da skuham kdaj tudi po njegovem okusu. Skupaj sva dobro leto in ga počasi navajam ... No, zdaj sem se pa razpisala Lep pozdrav vsem, 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti