Marcipan

ninii  

član od: 15.10.2009

sporočila: 4

18. jan 2010 10:59

no to sem rabila s čim bi jih prebarvala. ker marcipan se res ne da obarvat, z belim prebarvat pa mogoče ja. Saša najlepša hvala ti. Pa še eno uprašanje imam naredila sem iz surovega marcipana (nič dodajanja sladkorja) kroglice premera 8 mm. se bo to posušilo da nastane trdo? ninii Sporočilo je spremenil(a) ninii dne 18. 2010 15:57

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

19. jan 2010 16:00

Doma imam 200 g marcipana, pa ne vem, kako bi ga porabila. Ima kdo kak dober recept, ki med sestavinami navaja tudi marcipan? Hvala za nasvete! ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jan 2010 16:11

Lahko ga z nečim obarvaš, pregneteš z malo saldkorja v prahu in dodaš nekaj kapljic soka ali aromatičnega likerja, razvaljaš enako kot plast kakšnega testa in ga z marmelado prilepišna testo,  gor pa nadevaš kremo. Torej kot ena plasti v torti ali kolaču.

 

Lahko narediš minjone. Del marcipana dodaš kar v biskvitno testo, pečeš ga v tankih plasteh (kot za rolado). Posamezne plasti zlepiš z marmelado (lahko različnih vrst) ali s kremo, kombiniraš pač po lastnem navdihu, vmes lahko daš marcipan ali pa ga položiš le na vrhnjo plast. Vse obložiš s folijo in obtežiš s kakšno knjigo in pustiš čez noč. Naslednji dan lepo narežeš - krogci, kvadrati, rombi - in preliješ z različno obarvano ali belo glazuro, obliješ s čokolado (s temno, potem pa z belo delaš vzorčke) in daš v papirnate modelčke.

Ali pa surov marcipan razvaljaš, premažeš s čokolado, nugatom .... pač z neko tako maso, zviješ, narežeš na kolobarje in preliješ s čokolado ter okrasiš.

 

Narediš domače mozartove kroglice.

 

mamamia

 

mamamia

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

12. maj 2010 12:54

Jaz bi pa rada naredila torto iz marcipana in sicer v obliki Hello Kity. Pa ne vem kako dobim roza barvo in kako jo zamešam v marcipan, da bo to nekako zgledalo? gladiola

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

12. maj 2010 14:17

gladiola, iz marcipana nikakor ne boš dobila roza barve. za dobit roza barvo pobarvaj raje tičino, ali pa iz sladkorne mase, ko zmešaš sladkor v prahu, malo beljaka in redčiš z limoninim sokom. To zamesiš in okrasiš oz narediš figurico. Marcipan je pa že v osnovi rumen in meni več kot nardit eno lepo živo rdečo, ali pa zeleno, ne rata. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

14. nov 2011 15:25

Živijo,
torej, da ne odpiram nove teme ....
Letos sem se odločila, da bom zbirki piškotkov, ki gredo ponavadi za Miklavževa darila, dodala še vsaj ene marcipanove .... nikoli še nisem ustvarjala z marcipanom, načeloma se mi ne zdi bav bav, vendar sem v dvomih katerega kupiti - imate morda svojega najljubšega/najboljšega? Ali se mi ga morda splača narediti? Je že kdo to poskusil?

 

Lep pozdrav

Felis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. nov 2011 17:56

Ga veliko uporabljam, sploh ni zahteven, ga pa ne delam sama ampak ga kupim. Na pamet se znamke ne spomnim, kupim v tujini kakšen kilogram, ker ga toliko porabim pri praznični peki. Plus kg nugata seveda.

 

Lahko ga daš tudi v piškotno testo, lahko ga uporabiš za kakšno plast na piškotih (na podlago lepiš z marmelado ali nugatom), ali pa iz njega delaš okraske.

 

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

14. nov 2011 18:34

Uporabljam kupljenega, če imam priložnost, izberem takega s čim večjim procentom mandljev, če ne, sem čisto zadovoljna z marcipanom iz hoferja.

lp

 

mzm

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. nov 2011 18:49

Jaz ga vedno delam doma, predvsem zaradi tega, ker mi je všeč, da  ima več mandljev kot sladkorja, izdelava pa vzame le nekaj minut. Delam ga po tem receptu:

Mandlje poparim z vrelo vodo, odstranim kožico in pustim, da se dobro posušijo. Potem jih dobro (praktično v prah) zmeljem v kavnem mlinčku.

Na 300 g zmletih mandljev dodam 200 g  sladkorja v prahu, slabo jušno žlico beljaka, nekaj kapelj limonovega soka, žličko amaretta in čisto malo soli.

Vse skupaj  zmešam v multipraktiku, oblikujen v klobaso in zavitega v peki papir shranim v hladilniku.

Zelo okusen je tudi marcipan, za katerega uporabiš mandlje z rjavo kožico vred.

nola

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

14. nov 2011 19:59

Koliko časa ga lahko hranim v hladilniku, nola?

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 14.nov 2011 20:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti