Maškare

sandra.dobnikar  

član od: 21.2.2009

sporočila: 3

tema odprta - 21. feb 2009 20:19 | ogledi: 5.093 | odgovori: 10

Ojla!

Imam problem.....že debelo uro iščem kakšno pesem v zvezi z maškarami, pustom, krofi..pa nič pametnega ne najdem.

Predvsem iščem malo daljšo pesem ( deklamiranje), šalo, zgodbo....

Prosim vas za kakršen koli nasvet, kje naj to najdem!

HVALA

lp,Sandra

sandra.dobnikar

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. feb 2009 20:24

ena je od Romane Kranjčan, ki gre nakako tako: Tra ra ra, tra ra ra pust se pelja, ko zvončki zacingljajo, cingel cingel cing in bobni ropotajo tum tum tum tum tum, ....Nekaj takega, kar vem na pamet, ker jo ima posneto moj sinko. Pa še jih mora bit, ma se jih ne spomnem zdejle. Bo še kakšen kej napisal. Aja una od hiše do hiše od vraat do vrat, prinašamo smeh vam in z smehom pomlad,...Al nekaj takega. sory, ne vem, če sem ti lih pomagala, ma mogoče se bo kdo zdej spomnil. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

sandra.dobnikar  

član od: 21.2.2009

sporočila: 3

21. feb 2009 20:28

O Katarina, hvala...tale ta druga mi je sploh všeč, bom probala nekje zvohat kako gre naprej Pozdravček! sandra.dobnikar

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. feb 2009 20:31

Od hiše do hiše od vrat do vrat prinašamo smeh vam in z smehom pomlad, zato pa nam dajte en dinarček dva, tri krofe tri bobe in košček mesa. Jeeeeee, sem se spomnila, upam, da je točno. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

sandra.dobnikar  

član od: 21.2.2009

sporočila: 3

21. feb 2009 21:46

O Katarina, hvala...tale ta druga mi je sploh všeč, bom probala nekje zvohat kako gre naprej Pozdravček! sandra.dobnikar

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. feb 2009 3:41

sneto z interneta

KROFTeta Liza, teta Lizanam je spekla velik krof,kakor hlebec velik krof.Kakor hlebec? - Kakor miza!Dva iz peči sta ga nosila,pet jih kilo je dobilo,preden množica za mizoslavni krof je položila.In še miza pod to silose močno je zašibila!Kaj se ne bi, saj ta krofni navaden pustni krof!Tono moke porabila,dva zaboja rumenila,štiri vreče marmelade,pet vagonov čokolade,da ne omenjam sladkorja:teta Liza z njim vsa morjabi gotovo osladila,sladek čaj do smrti pilaNo, vam šlo je zdaj v glavo,da ta krof ni kar tako!Zdaj smo tanki, zdaj smo suhi,potlej bomo kakor skledaširni, okrogli - če sevedanam ne počijo - trebuhi.***********************KROFIStrašno! Strašno! Včeraj ranopok prebudil je Ljubljano.Je mar kihnila soseda,ali je s police skledav naši kuhinji zgrmela?Je tovarna v zrak zletela,grad se zrušil ali palabomba, mesto razdejala?Kje pa, bratci! Še bolj strašno!Davi sosed je sporočil:"Da boš vedel:krofov je preveč pojedelnaš Tomažek in je - počil."(Pavček T.)**********************

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

22. feb 2009 11:14

tralala hopsasa pustne smo šeme tralala nič nismo lene tralala hopsasa mi se vrtimo , tralala hopsasa se veselimo: VESEL PUST harmonika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. feb 2009 11:36

Kaj pa tale s pustno-zakonsko tematiko: 

(Se vnaprej oproščam za napake - luknje v mojem spominu)

 

hopsasa, rajsasa , pustna nedelja,

lan sem bil špeha sit, letos pa zelja,

kje, kje, kje bom jemal,

kje bom jemal, da bo tebi dajal.

 

Lan sem ji kupu cukra kofeta,

letos pa hoče že cel´ga teleta,

kje, kje, kje bom jemal,

kje bom jemal, da bom tebi dajal.

 

... naprej ne znam  več

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. feb 2009 12:51

Tu za repu, tu za len,

tu za mastnu zele,

fašnik se je oženil,

pepelnicu zaručil.

 

Pepelnica,zaručnica,

fašnik mladoženja,

pepelnica zaručnica,

fašnik mladoženja.

 

Ko sem hodila še v OŠ, smo se tole učili, menda  je iz Prlekije, vsaj kolegica, ki je Prlečka, mi zagotavlja tako.

LP

cervus

brigita spnk  

član od: 18.2.2009

sporočila: 5

23. feb 2009 16:31

elaphonsi in cirili lepa hvala res. :) brigita spnk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti